Polecane posty

polomaksi    33
24 minuty temu, mysza103 napisał:

W tamtym roku przymrozki wyskoczyły w maju po -8 stopni i nic pszenicom nie było . Rzepaki troche uszkodziło ale chyba dlatego że już kwitły . Ja rozlałem po pszenicy po 200 litrów rsm 26+s , 6 marca rozkrzewiona od 2 rozkrzewień do 4 ( tam gdzie 4 rozkrzewienia 160 litrów )

 

Ale to byly przymrozki a ja mysle nad temp. Ponizej zera czy zero przez dluzszy okres czasu. ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, JozB napisał:

Miałem właśnie w zamiarach siać jarkę w tym tygodniu, a tu zonk w postaci zapowiadanych przymrozków. Coś cieńko w tym roku widzę plony jarej jak się wjedzie pod koniec miesiąca. W poprzednim roku 8 marca miałem już jarkę zasianą i plon był zacny :D. Teraz to boję się, że przy takiej pogodzie 6 ton nie pęknie

No coś takiego a w innym temacie piszesz że plony słabe i zboża braknie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Może zacznijcie uprawiać te zboża pod dachem w jakiejś szklarni, Może to rozwiąże wasze problemy z przymrozkami! O.o dziwię się też tym co twierdzą że wjechać z nawożą mi nie mogą bo woda stoi.... byliście wogole sprawdzić ile jest odmarzniete? Wozilem wczoraj obornik po orka chyba to Max ziemia 20cm luźna a pod spodem beton...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Sial ktos z was Hondie z w tym roku? Tez zrobila sie wam taka fioletowa? Zastanawiam sie czy,to,wina mrozow czy czegos jej braknie...(jesli tak to czym a podratowac, azor dany pare dni temu), bo reszta pszenic i przenzyto o wiele bardziej zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

U mnie z Hondią to samo. Ale niczym się nie przejmuje, wczoraj podane 200 kg saletry kiedy przyjdzie ciepło zacznie pobierać fosfor i wszystko wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Stasiu napisz proszę ile ty masz lat. Twój tok rozumowania i czytania ze zrozumieniem jest równy albo 10 latkowi albo po prostu cierpisz na niedorozwój umysłowy. Łopatą w chlewni kiedyś dostałeś czy zakupiłeś zboża po 700 zł i poszło ci do głowy, bo sporo przepłaciłeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
U nas też zapowiadają przymrozki do -5 pod koniec tygodnia dla tego spokojnie czekam z saletra, wegetacji ruszyła bo wczoraj widziałem po 1cm białych korzonkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Wegetacja ruszyła i ty jeszcze czekasz z azotem? Te przymrozki nic pszenicy nie zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
@klimekPL tak czekam do przyszłego tygodnia, 3-4 rozkrzewienia już są a po saletrze nawet późno podanej dojdą przy najmniej 2 więc na moje pola i obsade ok 6 pedow wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2163

52N podane w zeszłym tygodniu było dobrą decyzją, pszenica Hondia w tym momencie ma już zielony przyrost na pędzie głównym ok 8mm, a pędy boczne 2-4mm. Dziś 14*C, bezwietrznie, ładnie dół puszcza. Szans na wjazd w pole obecnie nie ma.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7
Dnia 8.03.2018 o 13:08, ravoj napisał:

Pytanie mam, na jednym kawałku mam pszenicę mocno pokrzewioną, ma po 3-4 rozkrzewienia i jest gesta, jakies 350 400 roślin na metrze. Niestety przezimowała  sto procent.  Gleba najlepsza jaką mam, zasoby bardzo wysokie.  Czy mogę zrezygnować z pierwszej dawki azotu żeby  nie przedobrzyć a przed samym strzelaniem w źdźbło Sypnąć ile trzeba a później na kłos wiadomo. Jeszcze tak nie miałem żeby tak dobrze przezimowała i była taka ładna, po prostu nie mam potrzeby jej teraz stymulować azotem nawet jak zredukuje pędy to nie będzie źle.

Ravoj moze tutaj znajdziesz odpowiedz na twoje pytanie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Chce rozsiac na jednym kawałku krede po pszenicy, ile powinno być odstępu pomiędzy wysiewem kredy a później saletrosanu? Ewentualnie może lepiej by było zamienić kolejność? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaiko    0
Pszenice mąż sial 20 października niestety ja wczoraj w byłam i większość ziarek leży na wierzchu ale ziarna puściły korzonki w glebę jak myślicie będzie coś z niej czy do likwidacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adampaczk23    5
23 minuty temu, Agaiko napisał:

Pszenice mąż sial 20 października niestety ja wczoraj w byłam i większość ziarek leży na wierzchu ale ziarna puściły korzonki w glebę jak myślicie będzie coś z niej czy do likwidacji

Zrób zdjęcie jak to wygląda ale dziwne że siania 20 października a dopiero wschodzi ja siałem pszenżyto jakoś 5 listopada i ma już 3-4 liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adampaczk23    5

Dajesz odpowiedz i na dole masz przeciągnij pliki do wysłania albo wybierz pliki i wstawiasz a jak nie to na galerii w pszenicy wstaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
byłem dziś na polu niestety ze słaba bateria w kom i nie mogłem zrobić zdjęcia ale piszenica widac ze ruszyła tylko na jednym kawałku pierwszy liść zewnętrzny jest brazowy jakby zgnity a po sciagnieciu go kolejne są już białe. Czy to może być choroba podstawy źdźbła?? Na innych kawałkach wszystkie podstawy liści są białe, zaprawiane scenikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem. Sytuacja wygląda tak że moje pszenice pożółkły. Jakoś mega bardzo nie ale jednak tak. W sobote podałem azot w ilości 300kg/ha na Ostroge i pszenżyto. Teraz moje pytanie jest takie: Czy zapodać na Patrasa i Arkadię? Tak jak pisałem pszenica lekko żółta, węzeł krzewienia biały. Nie zastanawiałbym się tylko od 17 marca ma wrócić "zima". Pogodynka.pl pokazuje w nocy najwięcej -10 a ogólnie w okolicach 0 a w nocy -4, -5. I tak pewnie z 10 dni czasem z wiatrem. Teraz do was pytanie. Podać azot czy jeszcze nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Pierwsze co to nie wierz w pogodę na dłuższy okres czasu niż 5 dni, ponieważ w połowie tygodnia nie mówili o mrozkach nocą nic dosłownie a od piątku w sumie coś szeptaja, więc co będzie po następnej niedzieli ciężko stwierdzić.... Ja bym posiał jak możesz wjechać, nawóz się rozłoży przed przymrozkami a zaczną go rośliny pobierać jak ruszy wegetacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
23 godziny temu, macio9554 napisał:

U mnie z Hondią to samo. Ale niczym się nie przejmuje, wczoraj podane 200 kg saletry kiedy przyjdzie ciepło zacznie pobierać fosfor i wszystko wróci do normy.

U mnie hondia też tak wygląda.Ale spokojnie ona sobie poradzi i plon są zadowalający. Po raz pierwszy posialem Nowa odmianę Norway i zieloniutka A sąsiedzi myślą że to żyto. Rozsiane już mam po 80 kg na H soli i kizerytu. Parę dni temu 150 kg salmag poprawie  saletra jak już się ocieplić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

No ja miałem takie samo pytanie. I nikt konkretnie mi nie odp. Ja mysle ze poczekam tak do konca przyszlego tyg. Po zmarzlinach rozsieje saletre i w pendzel. Koniec marca poczatek kwietnia juz wegetacja na calego sie ruszy bo dzien coraz dluzszy. A sianie azotu teraz pobudzenie do wzrostu i znow mrozik na dluzsza mete to taka mieszanka raczej srednia wg.mnie. najwyzej bede dokrzewial ccc. I tak nie mam nic do stracenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Przezywacie te przymrozki co oziminom przymrozki zrobią narobić to mogą jak rzepak kwitnie i buraki i kukurydzy wschodzi a nie teraz jak ich 18 stopniowe mrozy nie położyły to nic im nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Coraz lepiej pszenice ozime zaczynaja wygladac. U mnie jantarka i hondia po ocieleniu zrobily sie cale brazowo-fioletowe... Powiat siedlecki. wschodnie mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33
nie przezywam. tylko pytam. co N da na -8w nocy i max 0 w dzien. ? a co do przymrozkow to w ziemniakach dosyc je mam zebym w zbozu sie przejmowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie racje z tą pogodą. Wczoraj pogodynka.pl że 10 dni przymrozków dzisiaj już 3 dni przymrozków. Obecnie jest dużo chmur, około 10 stopnii i silny wiatr. Hmmm sam nie wiem co zrobić. Chciałbym żeby ten azot był dobrze wykorzystany. U mnie jak już rozsiewać to tylko ręcznie bo nie wjade. Narobie tylko kolein. Jeśli ręcznie to będe musiał cały dzień sie męczyć ale rozsieje. Chyba coś lekko ruszyło bo tak jak pisałem te pszenice blade się mocno zrobiły. W tamtym roku rozsiewałem dokładnie 12 marca i potem było wszystko ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj