Polecane posty

AlaCapone    5015

Niech kolega zgłosi to mediów i winę złoży na niewyjaśnione, tajemnicze sił paranormalne - przynajmniej dorobi na programie. :D

  • Haha 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

Witam zauwazylem to dzis w mojej pszenicy dzieje sie tak na calym polu 3ha. ?Ma ktos jakies rady ? Przedplon łubin material siewny z centrali odmiana Bogatka siana 28.10. Chcialem pryskac od chwastu ale boje sie czy nie zaszkodze jej jeszcze bardziej.

20171104_094151.jpg

20171104_094217.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dzisiaj słyszałem o żółtej karłowatości na pszenicy, podobno  problem zaczyna się pojawiać. To być może to. Przyczyna mszyca, trza pryskać na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Objawy żółtej karłowatości uwidaczniają się dopiero wiosną i raczej nie w tej fazie rozwojowej.

 

 


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    49

Wygląda to podobnie, tylko ploniarka nie atakuje dwuliściennych (drugie zdjęcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2
3 godziny temu, 8Seba8 napisał:

Witam zauwazylem to dzis w mojej pszenicy dzieje sie tak na calym polu 3ha. ?Ma ktos jakies rady ? Przedplon łubin material siewny z centrali odmiana Bogatka siana 28.10. Chcialem pryskac od chwastu ale boje sie czy nie zaszkodze jej jeszcze bardziej.

20171104_094151.jpg

20171104_094217.jpg

Wyrwij chorą roślinę okaże się ze brak korzenia cos go zjadły tez mam parę takich sztuk

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Ja również dzisiaj podczas pryskania widziałem u siebie kilka takich roślin i potwierdzam że to wina zjedzonego korzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8
u mnie korzenie sa ale roslina gnije równo z ziemia . łubin byl pryskany afalonem ktory niestety nie zadzialal tak jak trzeba. A zasuszalem go Agrosarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
7 godzin temu, 8Seba8 napisał:

u mnie korzenie sa ale roslina gnije równo z ziemia . łubin byl pryskany afalonem ktory niestety nie zadzialal tak jak trzeba. A zasuszalem go Agrosarem

U Ciebie wina leży prawdopodobnie po stronie oprysków. Czy czasem nie nawoziłeś pola (w poprzednich latach) jakimiś "wynalazkami"?

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

A stan pszenicy u mnie jest taki jak na filmie:

 

 

Tylko parę dni różnicy w siewie a taka przepaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

3 dni wcześniej siana i taka różnica ,nikt w to nie uwierzy,chyba ze posiałeś odmiane z 0 % kiełkowania ,ale tkiej niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

Czemu ten siew taki popaprany?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Mało prawdopodobne i bardzo wątpliwe, aby to było tylko 4 dni różnicy.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

U mnie strasznie mokro było wtedy i lepiej nie dało się uprawić. możecie nie wierzyć ale tak właśnie było tylko ta pierwsza pszenica po 7 dniach miała kiełki a ta leżała dwa tygodnie i dopiero zaczęła kiełkować. To samo nasiono na jednym i na drugim. Hondia i Desamo siane z centrali na tym trzecim kawałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

wiem ze mozna siac po 15 listopada pszenice. ale jak wyglada sprawa z siewem jak tem w dzien jest kolo 5 stopni a w nocy lekki minus 1-2

bo zostaly mi nasiona i  sprobuje chyba jeszcze cos zasiac jezeli jest sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7982
Dnia 4.11.2017 o 11:06, KamilMpl napisał:

Witam! Ostatnio na mojej pszenicy pojawiły sie zólte paski/plamy nie wiem jak to mozna nazwać? Co to może byc?

Czy da sie to jeszcze odratowac?

Z gory dzieki za pomoc

20171104_100509.jpg

20171104_092856.jpg

20171104_100548.jpg

Połączone

panowie co to wlasciwie moze byc ? dzis byłem na polach i tez mam takie placyki, szczególnie na poprzeczniaku, ale i w losowych miejscach na polu, to na pewno nie od oprysku, bo nie tylko u mnie to jest, praktycznie na wszystkich zbozach w okolicy mniej lub wiecej, a niektórzy nie pryskali, wczesniej wlasnie myslalem ze to od oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
Przed chwilą, masa24 napisał:

wiem ze mozna siac po 15 listopada pszenice. ale jak wyglada sprawa z siewem jak tem w dzien jest kolo 5 stopni a w nocy lekki minus 1-2

bo zostaly mi nasiona i  sprobuje chyba jeszcze cos zasiac jezeli jest sens

Ja dziś siałem ,ale bardzo mokro tylko 5 ha ,nie chce więcej ryzykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

panowie co to wlasciwie moze byc ? dzis byłem na polach i tez mam takie placyki, szczególnie na poprzeczniaku, ale i w losowych miejscach na polu, to na pewno nie od oprysku, bo nie tylko u mnie to jest, praktycznie na wszystkich zbozach w okolicy mniej lub wiecej, a niektórzy nie pryskali, wczesniej wlasnie myslalem ze to od oprysku.

Jaka odmiana i jakość. Materiał kwalifikowany? Czym zaprawiany? Co z płodozmianem?

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Skoro na uwrociu to odpowiedź prosta.zabicie gleby duża ilość opadów czyli wody .wyplukanie składników głód rośliny. Lub też w tym roku wirus żółtej ksrłowartości jęczmienia..płacowe zółkniecie.warunki sprzyjają. Temperatura. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
1 godzinę temu, AlaCapone napisał:

Jaka odmiana i jakość. Materiał kwalifikowany? Czym zaprawiany? Co z płodozmianem?

Raczej nic z tych rzeczy.

Takie rzeczy przy uprawie bądź siewie w mokrych warunkach, ewentualnie zbytnio zagęszczona gleba (za kołami ciągnika  w tym roku zauważalne kto siał w mokre)

 

edit. akacja uprzedził 

 

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj