Polecane posty

milanreal1    319

ile kg/ha była siana? Bo widać że chyba gęsto bo roślinki w rzędzie są w kupie... 

 

pytam o mieszankę herbicydową kolegi, bo w zeszłym sezonie pojechałem właśnie pszenicę jarą granstar+starane i efekt był zadowalający.. zobaczę co mi tam zaproponują z procamu na ozimą, bo nie było jak opryskać na jesieni..

Procam zaproponuje mieszaninę rodem z Episkopatu- wikary+pleban. Skąd oni wymyślają te nazwy...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam.Panie i Panowie dostałem taką propozycję z Agrologu na pszenice na T1. Propizole 0,5 l + Andros 0,3 + Mondatak 0,9 + 2l Elvita Start + 1l Amino co o tym sądzić?dodam że pszenica w całości po rzepaku,przewidziane nawożenie 200 N w 3 dawkach,ochrona w 3 zabiegach.

 

To jest mieszanka Tilt Turbo+prochloraz opisana wielokrotnie tutaj. NA podstawie dawek Tiltu można by powiedzieć, że z 0,05 litra tego Androsa można by dorzucić, ale to zależy od porażenia mączniakiem-może być tak jak oni tam piszą. Niby nie jest to złe, ale wyrzuć to propico czy jak mu tam i daj Safir/Rubric (akurat w Agroloku mają to w dobrej cenie). Będzie trochę drożej, ale lepiej w sumie na wszystko, ten propikonazol to straszna lipa jest.

Co do tych ilości wysianych kilogramów na hektar, to naprawdę moglibyście się w końcu nauczyć. Ja zasiałem Hondię 176 kg na hektar, a Arkadię 211 kg na hektar. I co jedna za rzadko a druga za gęsto? Niestety nie-różna MTZ i zdolność kiełkowania, obie zasiane zgodnie z normą wysiewu czyli liczba roślin na metr kwadratowy!!!

@milanreal1 faktycznie ciekawy zestaw z Procam-u :) Może szukają kogoś od marketingu, to bym zaatakował-gorzej by na pewno nie było z nazewnictwem.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Jak już piszemy o siewie daj koczas praktyczny sposób sprawdzenia MTZ żeby nie liczyć do 1000 i siły kielkowania, trzeba wagę dokładną?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    759

Ja zamówiłem tilt turbo + mondatak po 0.8 na ha. Zamawiałem z agroloku i od tej pani co zawsze mnie obsługuje to jak się samemu czegoś sensownego nie podrzuci to lubi wcisnąć droższa mieszaninę i nie koniecznie lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

Procam zaproponuje mieszaninę rodem z Episkopatu- wikary+pleban. Skąd oni wymyślają te nazwy...

Znaczy sie że co ten wikary z plebanem robią? razem? :blink:  Jakby do tego dodać ministranta albo innego Misiewicza to by się nimi odpowiednie służby zajęły :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

Dajcie sobie spokój  tą polityką i kościołem, bo moderator kolejny temat zamknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

 

Jak już piszemy o siewie daj koczas praktyczny sposób sprawdzenia MTZ żeby nie liczyć do 1000 i siły kielkowania, trzeba wagę dokładną?

Jaki problem policzyć 3-4 próby po 100 ziaren zwarzyć i wynik przeliczyć na 1000 sztuk.

 

Siła kiełkowania- nic prostszego, 2-3 próby po 100 sztuk, wyłożyć na kuwety z ręcznikiem papierowym zwilżonym wodą i po kilku dniach widać wynik.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Ale po kiełkowaniu trzeba policzyć te nieskielkowane i odjąć od 100, tak to rozumiem?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

Nazwy nazwami ale co macie do procamu, drogo czy co? Bo miałem póki co jednorazowa styczność a teraz zastanawiam się czy bardziej z nimi nie wejść we współpracę..
Ps. Propozycja faktycznie taka jak wspomnieliscie...

 

a o tym co powiecie? 

T1 mondatak 1l + soprano 0,5l + ewentualnie halny 0,15
T2 soprano 0,7 + martens 0,7
wychodziłoby ok 240zł netto? 
Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Urwałbym ze 2 setki Ataku, a dołożył Soprano. t1 Talius w przypadku jak infekcja mączniakiem nie nastąpiła(zapobiegawczo). Jak będzie biało na liściach to dorzuć lotus/leander  lub Corbel zamiast Taliusa.

Procam jak Procam pasuje cenowo to handluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

 

Nazwy nazwami ale co macie do procamu, drogo czy co? Bo miałem póki co jednorazowa styczność a teraz zastanawiam się czy bardziej z nimi nie wejść we współpracę..

Ps. Propozycja faktycznie taka jak wspomnieliscie...

 

a o tym co powiecie? 

T1 mondatak 1l + soprano 0,5l + ewentualnie halny 0,15
T2 soprano 0,7 + martens 0,7
wychodziłoby ok 240zł netto? 

 

Martensa daj 1l. Jak dołożysz parę pln to na T1 warto spróbować Ventur 1l/ha. Ja od 2 lat jestem z niego zadowolony.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

zrobiło się cieplej - jakieś 15 stopni mamy, od wczoraj nie pada,  odżywić Natulę  mikro z fosforem plus siarczan czy poczekać jeszcze?, dodam, że  pszenica słabo rozkrzewiona


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

zrobiło się cieplej - jakieś 15 stopni mamy, od wczoraj nie pada, odżywić Natulę mikro z fosforem plus siarczan czy poczekać jeszcze?, dodam, że pszenica słabo rozkrzewiona

Jak słabo pokrzewione to zdecydowanie to dobry moment na mikro dla pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Pobyłem na lustracji Natuli nieco dłużej. Widzę, że kumpel, który siał musi się douczyć albo sprzedać ten siewnik albo ja coś źle wyliczyłem. Wychodziło mi 160kg Natuli i tyle miało być, tak skubany ustawił, że mam gęstą obsadę. Ale to jeszcze nie problem. Widzę, że miejscami jest po 4-6 roślin w kupie. Od razu te kępki widać z daleka, rośliny konkurują  między sobą i idą w górę. Nie będzie z tego rekordowego plonu, słabo tu się rozkrzewią. To widać na zdjęciu 1. 


Pozostałe rośliny mają po trzy rozkrzewienia - dobrze to rozpoznałem, są trzy? (zdjęcie 2) Natula siana na głębokość 2-3cm 20 września, także chyba słabo rozkrzewiona w porównaniu z tym, co widziałem na Youtubie u Kuli, gdzie miał już w lutym po 3-4 i więcej. ale co mi się z nim równać. Czyli zabieg dokrzewiąjący  wskazany? 0,5 CCC plus mikro z fosforem? 


I ostatnie zdjęcie 3, - na liściach są plamy. Czy to oznaka choroby jakieś septoriozy, bo raczej nie mączniaka i najwyższy czas na fungicydy czy pozostałości po przemarznięciu? Mróz osmalił  czubki listków, ale już tego tak nie widać jak było widać  w lutym. 

post-186700-0-74987600-1490101329_thumb.jpg

post-186700-0-52974700-1490101449_thumb.jpg

post-186700-0-27073600-1490102079_thumb.jpg

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    50

pszenica jara jeszcze nie posiana.... mokro i nie idzie wjechać. Duża będzie różnica w plonie ja jeszcze koło tyg bedzie trzeba czekać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Kula, Tomek i Ogar. Znalazłem artykuł mówiący o tym, że rolnicy coraz częściej do RSM dorzucają mikroelementy, które również działają doglebowo. To prawda? można RSM wymieszać z nawozem dolistnym mikro czy trzeba szukać mikro doglebowych, o ile są. W dolistnych przecież są aminokwasy albo chelaty jako nośniki, przemytniki mikro dla roślin i czy to nie ma wpływu na przyswojenie mikro z gleby? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Patrz ile masz substancji aktywnej w litrze środka bo jest sporo produktów na rynku które zawierają różną ilość ccc, u mnie szło tylko mikro bez fosforu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Patrz ile masz substancji aktywnej w litrze środka bo jest sporo produktów na rynku które zawierają różną ilość ccc, u mnie szło tylko mikro bez fosforu

ile powinno się dać czystego CCC na hektar na dokrzewienie? Ja muszę dać fosfor z przyczyn znanych niektórym na forum (wstyd) 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja się spotkałem z przedzialem od 325-600 gram ccc na ha w zależności od "kondycji" pszenicy

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157

ile powinno się dać czystego CCC na hektar na dokrzewienie? Ja muszę dać fosfor z przyczyn znanych niektórym na forum (wstyd) 

 

ja w tamtym roku dawałem 2l CCC i pięknie rozkrzewiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

 Panowie polecicie coś na fiołka polnego i bodziszka drobnego w pszenicy ozimej   myślałem lancet  ale mam słomę zbierać i nie da rady      huzar dalby sobie z tym rade? jak nie to co polecacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj