Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
extrabyk    5593

Faktycznie ktoś się postarał. Tylne błotniki i pałąk z Deutza plus maska z nie wiem czego i całkiem ładny sprzęt...ale mimo wszystko to nadal tylko c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
57 minut temu, witejus napisał:

zamiarujesz takiego?

Mocno się zastanawiam. Mam jx 70 i jest stanowczo za słaby. A znowu szukać JX95 to nie wiem czy nie lepiej 115.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
17 godzin temu, Agrest napisał:

Mocno się zastanawiam. Mam jx 70 i jest stanowczo za słaby. A znowu szukać JX95 to nie wiem czy nie lepiej 115.

na pewno lepiej 115 niż70

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425
19 godzin temu, Agrest napisał:

Mocno się zastanawiam. Mam jx 70 i jest stanowczo za słaby. A znowu szukać JX95 to nie wiem czy nie lepiej 115.

Bierz 6 garowca.

Do ciężkiej roboty jak znalazł, lepiej mieć zapas mocy niż beczeć że za mało i pluć sobie w brodę ze mogłem kupić większy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

No tak tylko pytanie nie dotyczyło wyboru silnika i mocy tylko opinii o sprzedawcach i ewentualnych opinii o konkretnym egzemplarzu jeśli akurat ktoś oglądał.

 

Jeden ma uszkodzony tłumik jdrgań. Niby koszt około 3 - 4 tyś zł ale po zasięgnięciu języka prawdopodobnie nie tylko i może być grubsza robota więc odpuściłem oglądanie.

Kolejny obejrzałem pierwszy raz jechałem tego typu ciągnikiem i będąc zupełnym laikiem  nie spodobało mi się szarpanie na zmianie każdego biegu. Ciągnik niby ładny ale tylne opony zjechane na 0. To koszt minimum 10 - 15 tyś serwis olejowy kalibracja skrzyni usługa serwisowa sprawdzenia przebiegu i błędów oraz VAT i cena robi odjazd.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

przy 6 cylindrach zawsze to zapas mocy i go pod obciążeniem przydusi bo 4 cyl to zdechnie . Dodatkowo jak planujesz cięższe maszyny pług obrotowy czy agregat uprawowo siewny nie ma problemu z balastem przy 6 cyl 

 

https://sprzedajemy.pl/rozrzutnik-obornika-gnojnica-2-e30984-nr56510814

https://sprzedajemy.pl/rozrzutnik-obornika-ropczyce-2-e30984-nr54384446

 

Jakoś nie ma chętnych 🤔 nie dość że cenę spuścił to jeszcze pomalował 😁. Sam bym może i wziął nie tyle jako rozrzutnik a jako wywrotkę , cena ujdzie i rejestrować nie trzeba bo to rozrzutnik

tłumik drgań to sąsiad przerabiał niedawno w mf 6 cyl i jakoś go wyszło właśnie 3-4 tyś tylko nie pamiętam czy to czasem same części nie były za tyle , a tłumik drgań to idzie zamiast tarczy bo nie potrzebna , w skrzyni jest mokre sprzęgło od rewersu .

A co do łysych opon żebyś się nie zdziwił bo nierzadko dojeżdzają właśnie do końca i przy okazji skrzynia też się kończy to nie tylko opony nowe ale i do skrzyni trzeba dorzucić z 10 jak nie 20 tyś , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Najlepiej jak byś sobie poszukał ciągnik od rolnika.

U handlarzy ciężko jest coś dobrego kupić zwłaszcza sprowadzonego.

 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Jeden jest krajowy rzekomo wzięty przez handlarza przed komornikiem. Tylko skrzynia mocno nie pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

handlarz Ci prawdę powie... kupił tanio, bo rolnik uciekał (wiedział, że coś się kończy)  a u handlarza to już stan idealny i "od pierwszego właściciela"


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Noo i kup od rolnika, bo oni to perełki sprzedają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Jak wszyscy. Zależy czy szukasz ładnej sztuki czy masz wyje*ane i może być stan obojętny.

Ja zawsze jak czegoś szukam to wole mieć droższe a lepsze a jak się trafi tanie o dobre to jeszcze lepiej..


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zawsze droższe znaczy lepsze. Rolnicy cenią się  często wysoko. Jak ktoś ceni 20 to ja 25, bo mój to na pewno lepszy i tak dalej. Daleko szukać nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ten na łysych oponach jest z Holandii z gospodarstwa z hodowlą bydła. Zapach mimo otwartej szyby pozostał. Tył niby oryginał z 2006r ale przy 6900h nie wiem czy do zera by się bieżnik starł.

Ma obręcze na bliźniaki więc może to być drugi komplet z tego roku i przed 6 należałoby 1 dostawić. 

Tego z turem nie oglądałem i raczej nie obejrzę bo wygląda najładniej a kosztuje najmniej. A okazja w końcowym bilansie będzie najdroższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

Taki ciągnik z turem kupować??szaleństwo

2 minuty temu, Thomas2135 napisał:

Nie zawsze droższe znaczy lepsze. Rolnicy cenią się  często wysoko. Jak ktoś ceni 20 to ja 25, bo mój to na pewno lepszy i tak dalej. Daleko szukać nie trzeba.

100 razy wolę od handlarza prosto z zagranicy kupić niz od polskiego  rolnika, co do silnika lał superol a do skrzyni spalony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Cenić cenią i co z tego? jak coś dobrego to sprzedadzą tak czy tak. Jak chce sprzedać a nie może to postoi z miesiąć czy dwa i zejdzie z ceny.

Kupując od rolnika, który ma sprzęt od nowości pytasz go o każdą pierdołę, którą zauważysz kiedy i co było robione, Wiadomo może naściemniaćm ale jak jest tego sporo to kiedyś sie zgubi w tym co mówi.

pewnie z zagranicy to wszystko lalki i przebieg max 6tyś.

Trochę po ludziach jeżdżę i jeszcze nie widziałem, żeby ciągnik tej klasy jeździł na spaloym oleju nie przesadzaj.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Ty za to dużo widziałeś.

Nie popadajmy w skrajności. Na pewno prędzej znajdzie coś dobrego w PL niż sprowadzonego. Wszystko co przyjechało musiało być tam mega tanie, więc albo było uszkodzone, albo miało bardzo ładny przebieg już.

Parę km odemnie jest firma która sprowadza JD młode roczniki i dobrze wyposażone. Najlepsze jest to, że w okolicy wszyscy wiedzą co tam przyjeżdża i nikt tam nie kupił jeszcze a kilka takich traktorów na wsiach przybyło.  Trochę podszykują trochę podmalują i idzie jako igła naiwniaków nie brakuje.

 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj