Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Zacznę od końca. Co można kupić lepszego do ładowania za 16 tyś z udźwigiem ponad 2 T, podnoszącego na 4 m, palącego 2 L/h z silnikiem innym niż ford? Miałem dość specyficzne wymagania bo ładowacz mam na 60 ce a paszowozem kręci 904. Na aresa ładowacza  nie założę, bo za duży a na 904 też nie bo jest przyspawany do wozu. Wybór był oczywisty, trzeba szukać ładowarki. Stara jak świat, prosta jak cep jeździ, podnosi skręca. Czas pokaże czy mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Kiedyś pytałem o prostowniki.  Kupiłem 

https://allegro.pl/prostownik-rozruch-550a-1000ah-dinamik-640-magnum-i7418051955.html

No i po podłączeniu nie ladowal.  Zawiozlem  do znajomego,  który naprawia tego typu graty,  ogólnie elektryka się zajmuje.  Mówił,  że jakaś pierdy była,  że szkoda gadać i nawet kasy żadnej nie chce (no ale za dobre to, moim zdaniem o sprzęcie nie swiadczy) 

Pytam - a jak ogólnie wygląda w środku,  badziewie czy w miarę.  Mówił,  że jest ok nie ma tragedii.  No ale jeszcze zależy ile dałem.  Kupiłem dokładnie ten z ogłoszenia, to znajomy powiedział,  że za te pieniądze naprawde bardzo dobry zakup. 

To tak informacyjnie,  jakby ktoś też miał rozkminy nad prostownikiem.  Zobaczymy jak się będzie sprawował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa , tanio . Chłopie , to zara 50 lat będzie miało . Ile ma kosztować ? :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
3 godziny temu, daron64 napisał:

Kiedyś pytałem o prostowniki.  Kupiłem 

https://allegro.pl/prostownik-rozruch-550a-1000ah-dinamik-640-magnum-i7418051955.html

No i po podłączeniu nie ladowal.  Zawiozlem  do znajomego,  który naprawia tego typu graty,  ogólnie elektryka się zajmuje.  Mówił,  że jakaś pierdy była,  że szkoda gadać i nawet kasy żadnej nie chce (no ale za dobre to, moim zdaniem o sprzęcie nie swiadczy) 

Pytam - a jak ogólnie wygląda w środku,  badziewie czy w miarę.  Mówił,  że jest ok nie ma tragedii.  No ale jeszcze zależy ile dałem.  Kupiłem dokładnie ten z ogłoszenia, to znajomy powiedział,  że za te pieniądze naprawde bardzo dobry zakup. 

To tak informacyjnie,  jakby ktoś też miał rozkminy nad prostownikiem.  Zobaczymy jak się będzie sprawował. 

poczytaj to https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3434329.html#17053327 pierwsze 6 postów , dla innych zainteresowanych nabyciem prostowników rozruchowych też polecam tą lekurę gdyż rozkminiają fachowcy , a urządzenia chińskie wspomagają rozruch prądem max co najwyżej połową tego z tabliczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I na dodatek , jeszcze nie wyprodukowany . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

to termin przydatności do remontu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
4 godziny temu, konteno napisał:

 polecam tą lekurę gdyż rozkminiają fachowcy , a urządzenia chińskie wspomagają rozruch prądem max co najwyżej połową tego z tabliczki

Ale czy ja gdzieś się odnosilem do jego parametrów? I dlaczego z góry zakładasz,  że nie czytałem o chinolach, o ich trzymaniu parametrów, o jakości wykonania? Magnuma wziąłem w zasadzie dlatego,  że przy temacie spawarek był polecana marka (z polskich chinoli),  a ten model był największym,  który się mieścił w moim budżecie.  Jak będzie się sprawował,  to zobaczymy. 

A jedyne, do czego się odnosilem to to,  że znajomy,  który zajmuje się naprawa wszelkiego rodzaju sprzętów zasilanych prądem, przez ręce którego przewinęło się ileśdziesiat (set?) różnych prostowników i tanich i drogich, mówił że za te pieniądze sprzęt ma dobre wykonanie i użyte materiały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461
7 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

Widocznie tak jak ja nie lubi myć rozrzutnika :D Też sprzedałem nieumyty :P

 

https://www.olx.pl/oferta/agregat-gruber-unia-kos-3-m-podwojne-talerze-CID757-IDuB957.html#0489ba5f2c
czyżby okres ochronny z modernizacji wyszedł?

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
Takie coś powinno być karane, albo jechać i wpierdol bo według mnie to jest to samo co kradzież. Ale u nas to jest jakoś olewane a powinno być tak samo karane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

To jak ja kupiłem 5 lat temu glebogryzarkę na PROW. Porobiłem nią trochę i tyle w niej ciągnik spali że stoi w garażu użyta na 10arach a ostatnio myślę ją sprzedać i to po normalnej rynkowej wartości tyle ile warta bo tylko trochę lakier z noży starty. I co mi zrobicie? 
Waszym zdaniem mam ją porysować gwoździem by straciła na wartości?  
Nikt wam nie broni kupić na prow postawić w garażu i za 5 lat sprzedać. 

A teraz się złapcie czegoś: 

W okolicy ma pojawić się Nowa sieczkarnia i nowy kombajn i tak samo kupione na jakiś program z myślą: Kupić, porobić trochę, za 5 lat sprzedać. 
A do spłacenia tego facet podobno będzie sprzedawał ojcowiznę.

Edytowano przez stuart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
Gajny- już usunął zdjęcie z licznikiem. To ile ten ciągnik miał że cofnął na 80tys? ;) Moze by to zgłosić do prokuratury? Kradzież w biały dzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760
20 minut temu, stuart napisał:

To jak ja kupiłem 5 lat temu glebogryzarkę na PROW. Porobiłem nią trochę i tyle w niej ciągnik spali że stoi w garażu użyta na 10arach a ostatnio myślę ją sprzedać i to po normalnej rynkowej wartości tyle ile warta bo tylko trochę lakier z noży starty. I co mi zrobicie? 
Waszym zdaniem mam ją porysować gwoździem by straciła na wartości?  
Nikt wam nie broni kupić na prow postawić w garażu i za 5 lat sprzedać. 

A teraz się złapcie czegoś: 

W okolicy ma pojawić się Nowa sieczkarnia i nowy kombajn i tak samo kupione na jakiś program z myślą: Kupić, porobić trochę, za 5 lat sprzedać. 
A do spłacenia tego facet podobno będzie sprzedawał ojcowiznę.

Inaczej wygląda sprawa gdy kupiłeś, użyłeś i się nie sprawdziło, więc sprzedajesz, a inaczej jak bierzesz nowe, przykrywając kocem i tylko czekasz kiedy będziesz mógł to popchnąć w świat. Ale za stwierdzenie "i co mi zrobicie" to najchętniej obilbym cię kijem, ale to już inna sprawa 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właściwie czemu się na takich złościć ? Kryteria spełnili , kupili , a teraz mają ochotę to sprzedają . Pretensje można mieć tylko do złego "rozdawania" tych pieniędzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Raczej zazdrość ludzi bierze są inni ludzie bardziej "przedsiębiorczy" którzy wiedzą jak i mają odwagę zainwestować kasę. A ci co się na nich złoszczą z reguły jeszcze widłami wyrzucają obornik z 100letnich chlewików. I by nie upolityczniać dyskusji, sama nasuwa się sugestia kto w tej grupie za PIS a kto za PO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rysiek , Ty kombinatorze . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760
2 minuty temu, stuart napisał:

Raczej zazdrość ludzi bierze są inni ludzie bardziej "przedsiębiorczy" którzy wiedzą jak i mają odwagę zainwestować kasę. A ci co się na nich złoszczą z reguły jeszcze widłami wyrzucają obornik z 100letnich chlewików. I by nie upolityczniać dyskusji, sama nasuwa się sugestia kto w tej grupie za PIS a kto za PO :D

Przez takich którzy dla ojca sprzętu nabrali, bo mogli, bo im się udało, a sami siedzą w mieście,  to ci którzy naprawdę tą ziemię przewracają się nie załapali.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No czego się spodziewasz ? Mają nie brać , bo może sąsiadowi bardziej potrzeba ? No dajcie spokój . B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

Rysiek , Ty kombinatorze . :D

No co zamiast wozić do stodoły a potem wywalać, to prosto z przyczepy w samochód ułożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak najbardziej . Jakieś trzy lata temu u nas gość tak sprzedał ze dwa TIRy . Ciężarowy dawał radę bezpośrednio po polu obok prasy jeździć i tak ładowali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj