nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Skoro pis dadzą mi 500 zł na dziecko, to dlaczego miał bym im żałować drogich obiadków? Transakcja wiązana, każdy zadowolony.

A kasę mogą dodrukować lub wziąć krechę ja i tak tego nie będę spłacał ani moje dzieci, mogą też ujednolicić kwoty emerytury, ja nikomu nie kazałem być prezesem żeby teraz dostawać 6000 zł emerytury. Mógł imbecyl jeden z drugim zasuwać przy łopacie jak większość, teraz by się nie pultał że na  jego emerytury nie starczy. A jak już był tym pseud prezesem, to mógł sobie kasę odkładać.

 

Nie cierpię ludzi bogatych, którzy nakradli, lub mieli dobrze opłacane stanowiska dziedziczone, powinno się im skonfiskować majątki i przekazać rozwijającym się rolnikom takim jak ja.

 

Za PO wprowadzili modulacje do dopłat dla rolników się rozwijających więc nie chrzań że płacili, bo mi jedynie zabierali, co najlepsze wcześniej nie uprzedzając. A teraz to co we wrześniu sobie wyliczyłem, to co do grosza przyszło.

 

ulman mam na myśli że tuck to zdradziecka wsza która dążyła do kolonizacji Polski pod zaborem niemieckim, ale na szczęście stanęliśmy mu na drodze z Prezesem naszego klubu Jarosławem na czele. Łu bu du bu, łu bu du bu, niech nam żyje, prezes naszego klubu!! Mówiłem to ja damian_zbr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Kasy nie ma - to nic , po prostu sie bardziej zapożyczymy a potem niech sie inni martwia jak to oddać. Dokładnie tak samo jak za PO.

Dobrze @damian .że jesteś bo już zaczynało mi brakować obiektywnych i konkretnych argumentów.

 

Jak kasy nie ma? Kasy jest w bród wielomilionowy niedziałający system komputerowy NFZ, wielomilionowy niedziałający system ARiMR, milionowe premie i nagrody dla dyrektorów ARiMR, roczne utrzymanie komputerów ZUS-u kosztuje 800mln. cały system więcej jak sonda na Marsa. Roczny wyciek VAT-u na poziomie dziury budżetowej to aby przypadki z ostatnich tygodni. Zresztą sam były minister sportu mówi że dofinansowanie koncertu Madonny na stadionie narodowym kwotą 6 milionów to żadne pieniądze - więc o czym my tu kurna rozmawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Za PO  przynajmniej dopłaty płacili  a teraz czekaja az  jeszcze wiecej stracimy   przez  zmiane  kursu

Dlaczego niby masz stracić . 

Może się okazać ze za kwotę dopłaty do 1ha, w końcu czerwca kupisz dwie tony pszenicy lub trzy stukilogramowe świnie .

Bo przecież prawdziwy rolnik nie przelicza na fortepiany , jachty bądz inne duperele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

@damian , nie chcę cie martwić ale wyglada na to że jesteś komunistą


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Po co masz sie rozwijac oddaj ziemie tym  co sa rozwinieci

odnajdziesz sie w polityce tam jest takie przysłowie  

mówil dziad do  obrazu

 

ktos tu zapomniał dodac 27 milionów i marne 200 tys

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Niema dopłat bo jak ustępowali koryta to  przyznali sobie astronomiczne  premie. Jak juz mieli odchodzć to musieli się jakoś

ustawić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niema dopłat bo jak ustępowali koryta to  przyznali sobie astronomiczne  premie. Jak juz mieli odchodzć to musieli się jakoś

ustawić!

Dokładnie tak jest. Mój znajomy co ma za sąsiada wysoko postawionego urzędnika ARiMR na szczeblu gminnym czy nawet powiatowym, opowiadał mi że ten jego podejrzany sąsiad ostatnio kupił sobie nowe audi sześcioletnie, w kombi i alusy, za co najmniej 34 tys zł. I myślicie że ciekawe skąd miał by na to kasę? Bo ja się domyślam, z mojej MODULACJI!! Złodzieje.

 

Więc nie rozumiem was dlaczego jesteście przeciwni zabierania tej kasy bogaczom którzy wzbogacili się na złodziejstwie i draństwu, oraz dawaniu jej biednym ojcom i matkom często bez pracy z 3- 6ciorgiem dzieci. Nie macie serca, lemingi peowskie.

 

Goral, docelowo chcę mieć 4 dzieci, a wiem że ze 100 ha bez kredytu żyjesz jak panisko, chyba że odbiją ci we łbie jakie fanaberie typu nowe kombajny czy opryskiwacze za 300 tys zł.

I wracając do czwórki dzieci, muszę się rozwinąć do 400 ha (tak wiem przez chwilę będę postrzegany jak jakiś złodziej co nakradł i się dorobił ale to będzie nie prawda) aby móc te 400 ha rozpisać na czwórkę dzieci, żeby sobie żyły jak panisko ale nie postrzegane jak dorobkiewicze.

Więc jak widzisz nie chodzi mi o politykę a o dzieci.

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Skoro pis dadzą mi 500 zł na dziecko, to dlaczego miał bym im żałować drogich obiadków? Transakcja wiązana, każdy zadowolony.

A kasę mogą dodrukować lub wziąć krechę ja i tak tego nie będę spłacał ani moje dzieci, mogą też ujednolicić kwoty emerytury, ja nikomu nie kazałem być prezesem żeby teraz dostawać 6000 zł emerytury. Mógł imbecyl jeden z drugim zasuwać przy łopacie jak większość, teraz by się nie pultał że na  jego emerytury nie starczy. A jak już był tym pseud prezesem, to mógł sobie kasę odkładać.

 

Nie cierpię ludzi bogatych, którzy nakradli, lub mieli dobrze opłacane stanowiska dziedziczone, powinno się im skonfiskować majątki i przekazać rozwijającym się rolnikom takim jak ja.

 

Za PO wprowadzili modulacje do dopłat dla rolników się rozwijających więc nie chrzań że płacili, bo mi jedynie zabierali, co najlepsze wcześniej nie uprzedzając. A teraz to co we wrześniu sobie wyliczyłem, to co do grosza przyszło.

 

 

Czyli jednak nie poddajesz się. Rżniesz głupa dalej. Już ci obiadek nie przeszkadza. Rozumiem punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Przynajmniej przejrzałeś na oczy.

Co do druku pieniędzy to zadaj sobie trud i poczytaj czym to pachnie. To może durnoty przestaniesz pisać o ile coś z tego zrozumiesz. Niestety wiadomość co do krechy to wiadomość jeszcze gorsza. Jeszcze ty ją będziesz spłacał a twoje dzieci na pewno. Uważasz, że kto to za ciebie spłaci? Mieszkasz w tym kraju więc będziesz płacił bez gadania jak my wszyscy.

Co do prezesów faktycznie mogłeś się uczyć to byś teraz łopatą nie robił. Tak mógł by ci powiedzieć nie jeden prezes. Więc szanuj innych, bo sam sobą naprawdę nie wiele reprezentujesz. Większość prezesów jakich znam będąc w wieku emerytalnym nawet się na emeryturę nie wybiera.

Piszesz za PO wprowadziła modulację i ucierpieli rozwijający się rolnicy. To ja ci napiszę tak jak ty prezesom. Nie trzeba się rozwijać. Kto ci każe? Mogłeś imbecylu na paru hektarach zostać.

Tak ogólnie daruj sobie te dyrdymały. Bo zaraz może napiszesz, że sarkazm czy ironia. Ale to ty pod swoim nickiem te durnoty produkujesz.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Kowalski   mówi jakby rok temu znał załozenia do ustawy o  ustroju rolnym pis

 

Teraz robi za eksperta w tvp

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O ile się nie mylę jest to forum rolników więc się nie dziw że jadę po prezesach. Za pewne na forum prezesów jadą po rolnikach, więc tam szukaj sprzymierzeńców.

 

W jaki niby sposób miał bym spłacać dług państwowy? Podatków nie płacę, po za rolnym ale to i tak często piszę o umorzenie zawsze coś tam sobie wymyślę. Tania złotówka jest mi na rękę. Co tym razem wymyślisz wszechwiedzący?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przecież tą ziemię Niemcy jeszcze w latach 90 tych za bezcen wykupili. Co ta ustawa zmieni? Wmawia się ludziom Bóg wie co a oni myślą, że prawda. Największe obszary za najmniejsze pieniądze sprzedano lata temu. Nawet ci z Warszawy już tak kupować nie chcą bo ziemia już nie drożeje a i orzecha na niej sadzić nie mogą. Sprzedać jeszcze mogą by zrealizować zyski.

@damianzbr ty naprawdę twardy jesteś. Rżniesz głupa po całości. A podatki pośrednie kojarzysz? A kojarzysz taką możliwość, że gdyby np państwo musiało przeznaczyć za ileś tam lat więcej kasy na obsługę długów. To przykręci śrubę/zacznie oszczędzać np na socjalu? Zmniejszy wydatki na bezpieczeństwo drogi czy służbę zdrowia. Wpadł byś na to?

Bawi cię takie ośmieszanie się? To oka dla mnie to nie problem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A watu i akcyzy to nie zauważyłes

 

I znowu dałeś plamy, bo twoja teoria to była dobra, ale za rządów popaprańców. Akcyzę, a w zasadzie jej zwrot pis mi jako rolnikowi podniósł.

 

VAT mnie nie dotyczy, jestem na vacie więc jest to tylko przemiał kasy i czy będę mielił 23 procentami czy 30 mi wsio rawno.

Nawiązując do VAT chodzi ci pewnie o to że dziurę budżetową będą nim łatać, czyli go podnosić. No widzisz, jaki mamy mądry rząd.

 

Kto w postaci VATu do państwowej kasy wpłaca więcej. Ten indywidualny biedak co ma na miesiąc do dyspozycji 1000 zł czy ten indywidualny pseudo bogacz co ma do dyspozycji 10000 zł?

 

Same pozytywy, zabiorą bogatym i załatają dziurę budżetową i jak tu mieć coś przeciwko?

 

EDIT:

Hubertus, na dziś dzień, socjal mnie obchodzi, jedynie tyle o ile żyję z ludzi socjalu. Więc gdy już osiągnę te 400 ha, nie będę musiał dążyć do szybkiego bogacenia się, niech rząd przykręca kurek z socjalem. Każdemu z moich czterech dzieci socjalobiorcy do niczego nie będą już potrzebni, bo bez żadnych zobowiązań na 100 ha własnościowych i sprzęcie pierwsza klasa nie zużytym wcale, będą sobie żyć jak w ulu, że na prywatną służbę zdrowia starczy z własnej kieszeni, a nad polskie morze i góry to już od kilku lat nie jeździmy. Fakt że mam lęki  związane z lataniem od kilku lat, nie ograniczy mych bezpiecznych wyjazdów do Szwajcarii, gdyż odpowiednia infrastruktura w tamtym kierunku już istnieje.

 

O jakim ośmieszaniu mówisz, miałeś mi wytknąć w jaki sposób będę spłacał dług publiczny. Zrobisz to w końcu czy dalej będziesz brnął w dorabianie sobie teorii?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Damian to pośrednich podatków też nie płaci  :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

@Pawewlkp , a skąd PIS ma pieniadze i jaka jest różnica miedzy partyjnymi a jak to ty nazywasz pieniedzmi ministerstwa?

@damian , co masz na mysli pisząc że za PO duzo gorzej?

 

W niektórych kwestiach to bym się może i z JKM zgodził, ale jednak Jarek przy nim to umiarkowana centro prawica.

Różnica jest prosta. W Polsce obowiązuje system finansowania partii politycznych. Pieniądze pochodzą z działalności, ze składek członków i  z budżetu. Te z budżetu ustalane na podstawie wyniku wyborczego w wyborach. Pieniądze z tych trzech źródeł   partia może nawet przeznaczyć na wycieranie nimi d*py, takie mają prawo bo to ich kasa.

Co to służbowa karta płatnicza i do czego słuzy tez Ci tłumaczyć?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Damian to pośrednich podatków też nie płaci  :P

Tak jak powiedziałem, konsumpcja indywidualna, nie związana z żadnym mym przedsięwzięciem  jest ułamkiem procenta moich dochodów. A pozostała część dochodów jest lokowana w inwestycje niosące rozwój. Jeśli jeszcze tego nie możesz pojąć to podpowiem ci że we wszystkich moich przedsięwzięciach jestem VATowcem. Więc jest mi bez różnicy czy kupuję towar i środki do produkcji z VATem 23 czy 30 %, bo z takim samym VATem będę sprzedawał usługę. Mielenie kasą i zwiększanie VATu mnie nie rusza. Niech się martwią ci co wydają miesięcznie grubą kasę na indywidualne dobra doczesne, typu k**estwo, wróć k**estwo jest nie opodatkowane, typu szampan w klubie za 1000 zł a w gratisie k**estwo. 

 

Zrozumiałeś, zapłacę większy VAT za jedzenie, wódkę zabawę i piankę do golenia. I na tym koniec bo ubrania często za granicą są kupowane, wakacje tak samo, samochodu prywatnego nie mam, paliwa prywatnie też nie kupuję  Bo ja tylko służbowo się poruszam i dzwonię też, o necie nawet nie wspomnę bo to jest oczywiste.

 

Więc czekam gdzie i jak ja załatam tą dziurę budżetową. Dzisiaj z VATU oddaję max 230 zł miesięcznie, to przy VAT 30 % oddawał będę 300 zł miesięcznie. Wielki przyrost kasy w państwowym sejfie to nie będzie... Więc jak wujku mądra rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

@Pawel, Jarek jest prawicowy jedynie światopogladowo bo gospodarczo to komunizujacy socjalista. Gospodarczo to bardziej prawicowe jest SLD. 95% kasy dla partii jest z budzetu czyli z naszych kieszeni więc jeśli ONI wydaja, to MY płacimy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś byłem zdania że powinni całkowicie skasować finansowanie partii z kasy państwowej, teraz domagał bym się aby wprowadzono prawo że na finansowanie zasługują jedynie partie z większością w sejmie o ile takowe są. I to by było sprawiedliwe, bo skoro większość osób zagłosowało na tą partię, to znaczy że jej zaufało, więc niech w ramach wynagrodzenia za lojalność dostają finansowanie. 

To jest bardzo zgodnie z pojęciem demokracji, gdyż spełniano by oczekiwania większości osób, czego nie można by powiedzieć gdyby w sejmie było 5 ugrupowań i każde z nic miało by po 20 % udziału w krzesełkach. Wtedy dajemy albo wszystkim albo nikomu. Czyli lepiej nikomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nawet nie wiesz co piszesz. Gdyby tak było jak chcesz. To PiS nigdy nie przejął by władzy. PO przez 8 lat pełnienia rządów nazbierało by z PSL em tyle forsy, że nawet pomimo afer zrobiło by taką kampanię i dalej rządziło.

Co do podatków pośrednich uważasz, że nie płacisz. Czy tam płacisz w małym stopniu. Ok żyj dalej w nieświadomości. Może pogadaj z żoną. Ona pewnie prowadzi dom, robi zakupy to wie czego ile kupuje. Ona płaci ty faktycznie może mało płacisz. Policz ubrania dla dzieci, przybory szkolne, kieszonkowe, środniki czystości, jedzenie i całą masę innych rzeczy potrzebnych w domu. A może sam wszystko robisz/produkujesz jako zaradny rolnik? Czy na wszystko bierzesz faktury i odliczasz vat?

Druga sprawa przy podnoszeniu podatków to ograniczone wydatki konsumentów. Inni będą mieli mniej kasy to i rolnik odczuje spadek zbytu. No i na końcu jak mówiłem państwo może ograniczać wydatki na różne cele. Służbę zdrowia, szkolnictwo, bezpieczeństwo, Każdy z nas to odczuje.

No i na koniec nie zdziw się jak ci jedno czy więcej dzieci przyjdzie za ileś lat. I powie tato ja nie chcę tych 100 ha. Tylko do Warszawy. Kup mieszkanie.

A tym czasem na Podlasiu. Jarosław Kaczyński zapowiadał plebiscyt. Miała być miażdżące zwycięstwo. Jednak g z tego wyszło. tylko 4 tysiące głosów zabrakło Bagińskiemu by pokonać Anders. Anders 30 tysięcy Bagiński 26 tysięcy głosów. Mam nadzieje, że z Kaczyńskiego i reszty trochę powietrze zejdzie. Bo jak by nie patrzeć to region w którym PiS ma duże poparcie. A wynik słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

@Pawel, Jarek jest prawicowy jedynie światopogladowo bo gospodarczo to komunizujacy socjalista. Gospodarczo to bardziej prawicowe jest SLD. 95% kasy dla partii jest z budzetu czyli z naszych kieszeni więc jeśli ONI wydaja, to MY płacimy

Ale te pieniądze póki obowiązuja zasady jakie obowiązują należą sie każdej partii jak psu buda. Z powodu spotkania z Orbanem Pis z budżetu nie dostał ani grosza więcej. A teraz pytanie zagadka. Poseł jakiej partii kosztował nas najwięcej? Mała podpowiedz, dużo kosztowali a nic oprócz przerw w sejmie nie robią.

Popierasz JKM czyli jesteś za odebraniem praw wyborczych kobietą i innych jego dziwacznych pomysłów? Twoja żona o tym wie?

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

@Pawel, Jarek jest prawicowy jedynie światopogladowo bo gospodarczo to komunizujacy socjalista. Gospodarczo to bardziej prawicowe jest SLD. 95% kasy dla partii jest z budzetu czyli z naszych kieszeni więc jeśli ONI wydaja, to MY płacimy

Tyle że kazda partia ma swój elektorat , o czym swiadczą wyniki wyborcze . Na podstawie tych wyników określany jest poziom subwencji dla każdej z partii .

Wobec czego dziwne jest , że martwisz się wydatkami robionymi przez PiS , skoro twoje pieniądze kierowane sa do SLD , PO ,PSL lub parti potomka Vlada Palownika II.

O wielkosci budżetu PIS jak i każdej innej partii ,swiadczy wielkośc jego elektoratu i to jedynie ON , ma prawo rozliczac wydatki tych na którch płaca.

Pieniądze z budzetu ministerstwa , to zupełnie inna sprawa , one są wspólne , niezaleznie od przynaleznosci partyjnej.

 

hubeetuss ,drugiemu na mecie brakło tylko 0,001 s . Niestety mistrzem olimpijskim w saneczkarstwie został kto inny .Cc5Ud6cWwAE0JzP.jpg

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja w przeciwieństwie do was nie murze udawać, że jedne pieniądze są wspólne a inne nie. Prawda jest dla was brutalna. Wszystkie są z naszych podatków. Dlatego tak to sobie tłumaczycie. To, że partia dostaje coś z budżetu nie znaczy, że musi to rozwalać na byle co.

Dlatego uważam, że partie powinny dostawać jedyne zwroty na ekspertyzy prawne, Czy inne wydatki związane ściśle z pracą merytoryczną. A cały pr, kampanie wyborcze, spotkania, wyjazdy powinny być finansowane z dobrowolnych składek. Skoro pis ma tylu wyborców to w czym problem. Będzie najbogatszy.

W kampanii wyborczej PiS wytykał PO objazdowe posiedzenia rządu z wożeniem krzeseł. A teraz co robili? Było posiedzenie w Łomży, było posiedzenie w Suwałkach. Jeździła kilka razy premier, ministrowie i prezes. I co? W prawdzie wygrała, ale różnica nie wielka. Miał być sondaż/plebiscyt za dobrą zmianą, mierzenie temperatury nastrojów. A tu wyszło pół na pół. I to w jednym z mateczników pisu. Gdzie poparcie dla tej partii jest zawsze wysokie. Duda zbierał tam po 80 % głosów. Policzcie sobie ile kosztowała podatnika pani senator Anders. I kto mi powie, że PO czy PiS się od siebie różnią. Obie te partie działają tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj