skantos

Jak zdobyć 700 euro do Hektara

Polecane posty

skantos    5

Zaintrygowany wypowiedzią pana ministra zwracam się do szanownego grona o pomoc w sprawie dotacji do hektara na poziomie 700 euro 

Jeżeli ktoś wie jak to zrobić to proszę o pochwalenie się tym faktem.Bo niemożliwe stanie się możliwe?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

JPO 110 euro + płatność za zazielenienie 74 euro + chmiel 480 euro + płatność dla młodych rolników 62 euro + płatność dodatkowa 41 euro i już jest 767 euro. Czyli teoretycznie da się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1126

Ja w swojej okolicy chmielu na polu uprawianego nie widziałem, więc teoretycznie tak a w praktyce bywa różnie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orp    0

a praktycznie to nasz orżną bo podstawa mała poza tym jak ktoś uprawia zboża to kiepsko coś wyciągnąć strączkowe tak ładne piękne tylko problem z dobry zagospodarowanie we własny zakresie a bo to soja najlepiej przyswajalna po obróbce itp no może tylko to bydło fajne ale a to ograniczenia sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Przecież strączkowe zrobili dla Wiejskiej. Siejesz łubin lejkiem, przejeżdzasz talerzówką i zapominasz. Nieważne jak wyrośnie, bo nie kosisz lecz używasz talerzówki po raz kolejny jesienią i tak dalej. Prawie 500 euro wpada przy minimanych nakładach. Wymogi tylko dla średnich i dużych. Taksówkarze na swoich 'gospodarstwach' nie muszą spełniać żadnych wymogów. Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Napisano (edytowany)

A wiesz ile kosztują kwalifikowane nasiona łubinu do siewu ? Żal to później raczej tależówką rąbać... Co do tych 700 EUR to siejąc buraki będzie coś koło 620-650 EUR ale to nadal nie 700...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Po to, że jak kupisz łubin desykowany roudupem, to praktycznie nic Ci nie wykiełkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

to trzeba kupic taki nie jechany randapem i gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

nie wiem jak z lubinem ale rzepak desykowany glifosatem rośnie to moze u łubin skielkuje .700 to dla wybrańców a zabrać doplaty w całej Unii i zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Zaintrygowany wypowiedzią pana ministra zwracam się do szanownego grona o pomoc w sprawie dotacji do hektara na poziomie 700 euro 

Jeżeli ktoś wie jak to zrobić to proszę o pochwalenie się tym faktem.Bo niemożliwe stanie się możliwe?????

Już zszedł nie dawno do 500 ,za dwa miesiące po przeliczeniu wniosków zejdzie do 250. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

700 to tak powiedział żeby było z czego opuścić :P  wkońcu wyjdzie jak zawsze jakieś współczynniki korygujące wymyślą i pozamiatane... Mieliśmy mieć przecież dopłaty na poziomie krajów starej unii, czemu nasz pseudominister o tym nie wspomina tylko z tym swoim uśmieszkiem sprzedawczyka reklamuje 700 euro i te miliardy PROWU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723

JPO 110 euro + płatność za zazielenienie 74 euro + chmiel 480 euro + płatność dla młodych rolników 62 euro + płatność dodatkowa 41 euro i już jest 767 euro. Czyli teoretycznie da się

 

No właśnie teoretycznie tak. I nikt ministrowi kłamstwa zarzucić nie może, a że spełnić te warunki może jakiś promil promila rolników to nie ważne. Ważne, że poszła informacja do miastowych, że da się wyciągnąć 700euro, a frajerzy i tak narzekają.

Tylko, taki mały haczyk - dopłaty do chmielu przewidziane są tylko dla 3 województw. A może koledzy i znajomi królika właśnie tam posiadają latyfundia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723

No i czy ktoś otrzyma te magiczne 700 euro??? Chyba tylko producenci pomidora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć . 
    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj