mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

tytanowyJanusz    3703

Optysil 0.6L/ha. Raz zastosowałem, na jednym kawałku już dwa razy poszedł, a pójdzie jeszcze raz. Ważne aby go podać przed stresem. Mowa o oziminie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    978

3 razy po 40zł to już nietanie jest a chociaż efekty są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517
tytanowyJanusz napisał:

Optysil 0.6L/ha. Raz zastosowałem, na jednym kawałku już dwa razy poszedł, a pójdzie jeszcze raz. Ważne aby go podać przed stresem. Mowa o oziminie 

Przed albo po stresie. Ja stosuje ale robie dwa zabiegi wiosenne.


i dawka to 0.5l dodaje tez do tego tytanit w dawce 0.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3703
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, Andpol napisał:

3 razy po 40zł to już nietanie jest a chociaż efekty są?

Dlatego tylko na jednym kawałku jadę tak grubo. W zeszłym roku 2x krzem z mikro + dobra grzybówka i efekt mi się podobał, zboże długo stało zdrowe. 

@STIG13 jest magistrem jeśli chodzi o krzem i pisał że krzem lepiej jak jest podany przed stresem. 

Eksperymentowałem kiedyś z Tytanitem i jakoś po za spokojem duszy nic nie było widać hehe. Tytanit jest dobry w innych uprawach, nie w zbożu, gdzie dużo bardziej ważne jest dobre kwitnienie 

Edytowano przez tytanowyJanusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920

tak. Nie musisz dawać pełnej dawki, Jak systematycznie wysycasz roślinę można to obciąć. Załóżmy 0,25-0,3 do zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

Ale to i tak tylko owies, kilka lat dochodziłem do takiego poziomu żeby wiedzieć jak zoptymalizować koszty żeby opłacalność była najwyższa i nigdy nie wychodziło mi finansowo jak stosowałem wszelkiego dodatki mikro makro itp. Najlepszy efekt zacza się od kiedy zacząłem zostawiać słomę na polu I 200kg polifoski i ok 70-80kg N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodek11500    7
3 godziny temu, STIG13 napisał:

tak. Nie musisz dawać pełnej dawki, Jak systematycznie wysycasz roślinę można to obciąć. Załóżmy 0,25-0,3 do zabiegu

Jakie główne korzyści niesie stosowanie krzemu? Warto dodać to do agroteczniki? Mógłbyś coś więcej powiedzieć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Hej mam pytanie. Zasialem owies Lion 22 marca. Dostał do tej pory okolo 75 kg czystego azotu. Polowe przedsiewnie a polowe przed deszczem 19 kwietnia. Odchwaszczony Goldem 1 maja. Jest sucho ale owies się w miarę trzyma póki co. W prognozach jest potencjalny deszczyk jutro i bardziej prawdopodobny przyszły czwartek, piątek. W planach mam oprysk tebu+azoksy+siarczan magnezu. Widzę że owies chciałby jeszcze trochę azotu. Czy jeżeli popada dać mu jeszcze saletry czy jest już za późno. Czy może mocznik do oprysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

po pierwsze czy na owsie widac oznaki choroby że dajesz grzybowke? obstawiam na 99% że rośliny zdrowe więc po huk pchać kasę? Jak już chcesz pryskac czym kolwiek to daj ten siarczan magnezu I pyretroid na mszyce i skrzypionke I więcej zyskasz jak ta grzybowka a co do azotu, lepiej poczekaj I zobaczy IKE spadnie bo jak dasz N a spadnie 3mm to więcej zaszkodzisz jak zyskasz


owies dobrze reaguje na mocznik dolistnie, mamy dopiero początek mają więc zdążysz jeszcze popryskac a na raze jak nie ma wody to siedź w domu i nie kombinuj

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    49

I nawadniamy 6 klasa, owies siany 2 marca 270 szt m/2 trochę za gęsto, jakby był rzadszy lepiej by znosił suszę, pod korzeń pomiot 6 ton + 100 kg saletry. Podlałem 20 l/m2 około 35 ar, koszt około 3-4 litry benzyny + 3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owies nieznany. 

Po ok. 2 tygodniach od siewu, gdy miał 2-3 liście podsiany saletrą i dolistnie cynk, fosfor, potas i nieznacznie plonvit zboza. Zciemnial bardzo ładnie i szybko, natomiast po tygodniu zajechałem i już znów blednie. Nie pada, susza już się zaczyna i były przymrozki. Co zrobić? Wczoraj ojciec opryskal raz jeszcze ale samym plonvit zboza. Czy to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

Jak rano zjesz big maca i frytki to do południa masz siły i chęci do życia ale jak nic nie wypijesz przez cały dzień to wieczorem kolejny big mac nic ci nie da. Gak samo jest z owsem, wszyscy czekamy na deszcz

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1392
10 godzin temu, michaszko napisał:

W planach mam oprysk tebu+azoksy+siarczan magnezu. Widzę że owies chciałby jeszcze trochę azotu.

Daj mu jeszcze z 200 saletry a grzybowkę zrób elatusem. Całe szczęście że rynek owsa za rok wróci do normy 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    49

ja w tym roku ekonomicznie nawożenie 800 zl chwasty goldem 60-70 zł i skrzypionki cyperkill z 10 zł, lepiej kasę na odżywki, grzybówki itp przeznaczyć na nawadnianie które da realny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358
jajonasz napisał:

10 godzin temu, michaszko napisał:

W planach mam oprysk tebu+azoksy+siarczan magnezu. Widzę że owies chciałby jeszcze trochę azotu.

Daj mu jeszcze z 200 saletry a grzybowkę zrób elatusem. Całe szczęście że rynek owsa za rok wróci do normy 🤭

Może masz racje zamiast czytać niektóre komentarze i edukować, lepiej pozwolić inwestowac bez opamiętania 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Jeżeli dla was jeden oprysk w sezonie azoksy+tebu+siarczan mg (jedno z tańszych rozwiązań) jest inwestowaniem bez opamietania to chyba troche poplyneliscie :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

masz rację pryskaj roślina będzie zdrowsza a ty spokojniejszy👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
5 minut temu, michaszko napisał:

Jeżeli dla was jeden oprysk w sezonie azoksy+tebu+siarczan mg (jedno z tańszych rozwiązań) jest inwestowaniem bez opamietania to chyba troche poplyneliscie :D 

Azoksy w owsie🤭

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2468
2 godziny temu, cotamjaktam napisał:

ja w tym roku ekonomicznie nawożenie 800 zl chwasty goldem 60-70 zł i skrzypionki cyperkill z 10 zł, lepiej kasę na odżywki, grzybówki itp przeznaczyć na nawadnianie które da realny efekt.

Skąd wodę bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    49

Nie powiem, ale słyszałem że u niektórych jest dużo wody w rowach i na luzie starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517
jajonasz napisał:

10 godzin temu, michaszko napisał:

W planach mam oprysk tebu+azoksy+siarczan magnezu. Widzę że owies chciałby jeszcze trochę azotu.

Daj mu jeszcze z 200 saletry a grzybowkę zrób elatusem. Całe szczęście że rynek owsa za rok wróci do normy 🤭

Jak nie bedzie deszczu w duzej ilosci owies bedzie znow posladem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

U mnie dzis lekko popadalo. Jakies opady pokazuja od przyszlego tygodnia od czwartku. Ale jezeli nie popada jakos znaczaco to szalu nie bedzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    77

Po czym takie dziwne pasy? Nie na całosci a na częsci pola, mieszanka owsa z jeczmieniem. Sucho jak wszedzie a to tak jakby po przejazdach bardziej woda podsiąkała🤔

IMG20240511131529.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

Raczej przy rozsiewaniu nawozów granule staczały się w koleinę i jest więcej nawozów w tym miejscu 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj