mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Przemoooo    27

Mróz i chyba pierwsze objawy żerowania skrzypionki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    361

hmmm wyglada jak zerowaniw skrzypionki albo mróz... IKE było u ciebie najwięcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25900

@12Pafnucy

Taki owies, gdzie ma jeszcze resztki wilgoci.

20240503_103751.jpg

A taki gdzie powiedział pas. Pędy zredukowane liście usychają.

20240503_103222.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    361

cholera współczuję, a jak u ciebie z opadami w najbliższym czasie? po weekendzie ochłodzenie do 18* więc i roślina odżyje


ile N dostała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF255\    0
16 minut temu, Piffpaff napisał:

hmmm wyglada jak zerowaniw skrzypionki albo mróz... IKE było u ciebie najwięcej?

Nie było źle z -2°C. Ale może być skrzypionka bo byłem i się znalazło jednak kilka sztuk jutro opryskam. Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25900

Nie odżyje bo w prognozach zero deszczu.

100N a kolor jak po 30N. Może cechą odmianowa. Na pędzie głównym 2 kolanko około 2cm nad pierwszym.

5 godzin temu, MF255\ napisał:

Co może być przyczyną takiego usychania owsa niczym nie był jeszcze pryskany i wilgoci też mu na razie nie brakuje? Jest kika takich placy na polu.

IMG_20240502_194055159_HDR.jpg

Jeśli bez żadnego zabiegu to mróz.

Zaobserwuj czy nie jest to wzdłuż ścieżki sarny lub zająca. Na pszenżycie tak mam tam gdzie zwierzak przebiegł po zmarzniętym zbożu. Popękały wiązki przewodzące i liść usycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    361

Czyli 100kg N na zgorkach/ piachu to zdecydowanie za dużo. Ja w tym roku na 4b-5 klasie ok 75kg N/ha i na razie nie widać różnicy z lepsza działka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3631
1 godzinę temu, Agrest napisał:

@12Pafnucy

Taki owies, gdzie ma jeszcze resztki wilgoci.

20240503_103751.jpg

A taki gdzie powiedział pas. Pędy zredukowane liście usychają.

20240503_103222.jpg

Deszczu mu potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25900

Zaiste powiadam Ci, dobrze prawisz Watsonie🤭🤭🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7362
11 godzin temu, massey15 napisał:

Dzięki za odpowiedź, co do chwastów póki co nie ma ich zbyt wiele. Pisząc niezbyt zgodne ze sztuką masz na myśli, że może to w jakiś sposób zaszkodzić rośliną? Wolałbym to w jednym oprysku ze względu na to, że nie chcę zbytnio zjeździć (nieforemne pole, brak ścieżek) ale jeśli ten dodatek siarczanu ma zaszkodzić to sobie go odpuszczę. 

Może i nic się nie stanie. 

Ja tak nie robię. 

Chcesz zwalczyć chwasty jednocześnie je odżywiając. I w drugą stronę 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2470
3 godziny temu, 12Pafnucy napisał:

Deszczu mu potrzeba.

Tylko gorzej że nie zapowiadają tego deszczu

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodek11500    7
5 godzin temu, Piffpaff napisał:

Czyli 100kg N na zgorkach/ piachu to zdecydowanie za dużo. Ja w tym roku na 4b-5 klasie ok 75kg N/ha i na razie nie widać różnicy z lepsza działka

Owies ma dość wysokie wymagania pokarmowe, ale i system korzeniowy ma rozbudowany, może wilgotna wiosna sprawiła, że korzenie są płycej, ponieważ nie było potrzeby szukać niżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    361

Też tak uważam że było ciepło i wilgotnie to roślina szła w górę a nie w korzeń a teraz wychamuje żeby szukać wody

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    24

We wtorek poszedł mustang 0,8. Psiukane wieczorem koło 20. A dziś pole na piachu żółte masakra. Mogłem się wstrzymać. Panowie jak popada zregeneruje się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    361

nie wiem co się dzieje w tym roku, czym byś nie pryskal to i tak przypala, masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    24

Nie wiem co się dzieje. Nigdy nic się nie działo w owsie a nie raz oprysk był mocno spóźniony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    49
11 godzin temu, Wpaw napisał:

We wtorek poszedł mustang 0,8. Psiukane wieczorem koło 20. A dziś pole na piachu żółte masakra. Mogłem się wstrzymać. Panowie jak popada zregeneruje się?

A ile litrów wody dałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    24

Dałem 280. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    24

Czyli co przez to zżółkła że było z dużo wody?🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1392

Czy byś pryskał czy nie, to pewnie było by tak samo, woda się kończy na piachu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    24

Teraz tak myślę że za dużo mogło być azotu, do tego oprysk na chwasty. Dobrze że nie skracalem bo całkiem by spaliło. Jak by popadało do chyba można jeszcze skrócić. Na modusie do 4kolanka pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    361

U mnie też wychodzi pierwsze kolanko I w planach był 0.3 moddusa ale jak nie popada konkretny deszcz w ciągu 2 tygodni to rezygnuje z regulacjiz natura zrobi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

W jakiej fazie owsa rzucacie saletrę? U mnie późno siany i dopiero drugi liść wychodzi. W poniedziałek jakieś niby burze mają być i się zastanawiam czy by nie rzucić przed deszczem. Czy za mały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    24

Moje Rambo już ma 1cm nad węzłem. Albo nawet więcej nie chodzę tam żeby się nie wk***i..... Na tym piachu ładnie się zapowiadało ciemne,gęste Ziemia zakryta już, a tu kicha. Na lepszym kawałku chciałem zrobić 0,3 a na piachu 0,1-0,2. 

1 minutę temu, Fugeo napisał:

W jakiej fazie owsa rzucacie saletrę? U mnie późno siany i dopiero drugi liść wychodzi. W poniedziałek jakieś niby burze mają być i się zastanawiam czy by nie rzucić przed deszczem. Czy za mały?

A było coś pod korzeń? Jeśli nie jesteś pewny deszczu konkretnego, to ja bym teraz nie dawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj