mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomispeed    1

kurcze nie mam pojęcia czy już siać owies czy nie.... ojciec mówi czekać bo mrozy przyjdą ja z kolei wiem że im wcześniej tym lepiej szczególnie jak u nas na piasku ...... na pole wjechać spokojnie można, już prawie byśmy dziś siali ale ten deszcz popsuł nam szyki.... może środa (jeśli we wtorek by nie padało).... jak u was?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25761
12 godzin temu, tomispeed napisał:

kurcze nie mam pojęcia czy już siać owies czy nie.... ojciec mówi czekać bo mrozy przyjdą ja z kolei wiem że im wcześniej tym lepiej szczególnie jak u nas na piasku ...... na pole wjechać spokojnie można, już prawie byśmy dziś siali ale ten deszcz popsuł nam szyki.... może środa (jeśli we wtorek by nie padało).... jak u was?

 

W piątek zasiałem. Nawet gdyby za 3tyg wróciła zima to nic mu nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    338

w tym roku owies wypada u mnie na glinie więc jeszcze chwilę poczekam, dziś po obiedzie przejdę się na pole bo mam niedaleko ale boję się że gumiaki mogę zostawić hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2512
Piffpaff napisał:

jarek jak dzielisz azot?

80% przed siewiem 20% w czasie krzewienia.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25761
Napisano (edytowany)
35 minut temu, Przemoooo napisał:

A azot dałeś pod korzeń czy potem będziesz sypał 

Około 30kg w formie fosforanu amonu. Mam rsm i nie pasowało mi siać granuli.

Jak wyrzęduje to dam rsm. Albo i wcześniej jak założę pompę do opryskiwacza.

Mam nadzieję że będzie wilgoć bo raz tak na jęczmieniu udupiłem.

Edytowano przez Agrest
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
tomispeed napisał:

kurcze nie mam pojęcia czy już siać owies czy nie.... ojciec mówi czekać bo mrozy przyjdą ja z kolei wiem że im wcześniej tym lepiej szczególnie jak u nas na piasku ...... na pole wjechać spokojnie można, już prawie byśmy dziś siali ale ten deszcz popsuł nam szyki.... może środa (jeśli we wtorek by nie padało).... jak u was?

 

Siałem rok temu po 20 potem śnieg, mrozy.Owies urusł był bardzo ładny na piachu, gdzie glina słabo mi się uprawiło i tam był rzadki. Według mnie siać jak tylko można wjechać, aby tylko do kół nie lepiło, jak w zeszłym roku kiedy uprawiałem na glinie. Jak bym w tym roku siał owies to też na dniach by był wsiany.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19836
16 godzin temu, tomispeed napisał:

kurcze nie mam pojęcia czy już siać owies czy nie.... ojciec mówi czekać bo mrozy przyjdą ja z kolei wiem że im wcześniej tym lepiej szczególnie jak u nas na piasku ...... na pole wjechać spokojnie można, już prawie byśmy dziś siali ale ten deszcz popsuł nam szyki.... może środa (jeśli we wtorek by nie padało).... jak u was?

 

Mróz mu się straszny. Jeśli są warunki to siej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomispeed    1

jesli nie będzie padało to siejemy w środe postanowione Rambo odebrany z centrali zobaczymy - pierwszy siew młodego rolnika :) od momentu oficjalnego przejęcia gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2512

U nas nie ma szansy narazie na siew bo tam gdzie ma isc owies straszne błoto i nadaja kolejne opady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

Ja wczoraj orałem na słabszej ziemi mimo deszczu, na innej działce blisko łąk byłem się przejść to buty wpadują, nie wiem czy nawet 4x4 dało by radę, może na pusto przejechać ale nie orać. Myślę że w kwietniu może się tam wjedzie jak ciągle nie będzie siąpić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    338

myślę że woda zejdzie szybciej bo słońce już wyżej i ogólnie już ciepłej, najwazniejsze żeby przestało padać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2512

Potrzeba z tydzien pogody z słońcem ale narazie w tym i następnym tygodniu nadaja deszcz co drugi dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Tak z ciekawości jak w waszych okolicach z dostępem do materiału siewnego owsa i jakie ceny sobie życzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    571

Jeszcze okrywę trzeba zaorać by myśleć o jakichkolwiek zasiewach. A na Mazurach ciągle pada deszcz lub śnieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomispeed    1

owies zasiany, dziś ogarnęliśmy wszystko. Ojciec jak zwykle na wszystko na nie, ale jak skończyliśmy to stwierdził "jak nie wymarznie to będzie najładniejszy owies na okolice bo nikt jeszcze nawet nie myśli o sianiu". Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mazowieckie okolice Grójca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
2 godziny temu, tomispeed napisał:

 Mazowieckie okolice Grójca.

Było zasiać w grudniu to by był najładniejszy w całej Unii nie tylko w okolicy 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    68
8 godzin temu, tomispeed napisał:

owies zasiany, dziś ogarnęliśmy wszystko. Ojciec jak zwykle na wszystko na nie, ale jak skończyliśmy to stwierdził "jak nie wymarznie to będzie najładniejszy owies na okolice bo nikt jeszcze nawet nie myśli o sianiu". Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mazowieckie okolice Grójca.

Ja się przeszedłem wczoraj po rzepaku to mi buty spadały, tak się okleiły ziemią. A u Ciebie można siać? Przecież to trochę ponad 100 km ode mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25761

100km?🤭

15.02 na jednym kawałku zasiałem pszenicę, 16.02 owies, inny kawałek oddalony 3km,,totalnie inna gleba i woda miejscami stoi.

Są pola gdzie na 600mb przechodzi z 3a na 6z

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9015
Dnia 19.02.2024 o 15:30, katopo napisał:

Tak z ciekawości jak w waszych okolicach z dostępem do materiału siewnego owsa i jakie ceny sobie życzą?

Po +- 300 zł nawet , Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

U mnie jeden kawałeczek mozna by posiać wczoraj agregatem zrobiłem korci posiać ale w lutym to ja nigdy owsa nie sialem  okolice bialej podlaskiej.I zostało mi trochę nawozu alfa potas ile dać pod owies ?Do tego z 100kg polifoski i 150 mocznika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911

Panowie, mam do wyboru owies Poker, Bingo, Atego, Rambo

Na składzie mi powiedzili że Poker lepszy od Bingo 

Bingo już siałem kilka lat i nie wiem czy brać co innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    25

Bingo chyba najsłabszy z tego zestawienia nowe odmiany są dużo lepsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj