marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

miwigos    3526

Jaki by nie był rząd to lepiej już nigdy nie bedzie nie łudżcie się trzeba sobie radzić nie ma wyjścia a z rolnictwa dobre 30 % musi zrezygnować .Wprowadzić super wysokie kary za branie dopłat przez tych co nie są rolnikami wtedy zobaczymy ile jest gospodarstw

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Rząd spaprał nam eksport do Rosji. Jabłka, mleko, wieprzowina. To akurat wina tylko Rządu. 

A co miał zrobić Putinowi dobrze na kolanach ?? Nawet taka Białoruś nie zachowała się lojalnie względem Rosji.

 

Przecież Ty nie potrzebujesz pomocy. Ja tak, dlatego popieram protest bo uważam, że dzięki działaniu naszych polityków znaleźliśmy się w sytuacji wymagającej pomocy. Ty twierdzisz, że to chłop sam sobie winien więc proszę byś mi ten problem wyjaśnił rzeczowo najłatwiej będzie na konkretnym przykładzie czyli moim gospodarstwie.

Tak nawiasem mówiąc to zaczynasz się gubić, nawet w jednym poście wstawiasz dwie sprzeczne rzeczy, biegasz po temacie, a nie potrafisz nic jasno i logicznie wyjaśnić.

Nie potrzebuję, wciąż zarabiam. Co nie zmienia faktu, że nic byś nie był w stanie zrobić gdyby taka potrzeba zaszła. Nie twierdzę że wina jest tylko po stronie rolników, za to Wy twierdzicie że tylko po stronie rządu. Wy się nie gubicie, wina rządu, bo mleko tanie, świnie tanie, wykończył taniego Ursusa przez co zostaliście zmuszeni do kupowania drogich maszyn a w tym samym temacie śmiejecie się z chłopa co nowe Belarusy sprzedaje.

 

kaszlak 79, mówiąc rząd, mówię żydzi i nieważne czy nazywał się Mazowiecki, Borowski, Balcerowicz ,Rostkowski, Meller , Kwaśniewski , Kosiniak czy wielu innych . Pieprzenie o winie a tym bardziej próba mieszania kolegom w głowach w temacie oszczędności jest idiotyczne jak dywagacje pseudofachowców o kursie franka szwajcarskiego. Idiotyczne są również postulaty strajkujących które zostaną spacyfikowane razem z blokadami przez (żydowski) rząd. Jaki jest sens mówienia o opłacalności mleka lub hodowli trzody. Taki sposób zawsze dzieli problem na troje i sprawa staje się ważna tylko dla części  rolników. Widać to z waszych postów. Mleczarze mają problem który nie jest problemem producentów zbóż. Hodowcy trzody maja problem który nie jest problemem Hodowców kurczaków. Producenci zbóż czy ziemniaków maja problem  który nie dotyczy hodowców koni, ślimaków czy sadowników. Itd., itd.... Brak rolniczej konsolidacji i  przygotowania niweczy zapał i możliwości osiągniecia sukcesu w negocjacjach z nie naszym rządem. Tak na marginesie jeśli się mylę i ten rząd jednak jest nasz, polski, to dlaczego polskiego rolnika czy górnika traktuje jak wroga? My rolnicy mamy jeden wspólny cel którego nikt nie stara się przedstawiać. Chodzi o przedstawienie i wdrożenie minimalnych cen opłacalności produkcji zbóż, wieprzowiny, wołowiny i innych produktów rolno-ogrodniczo-sadowniczych . Jest to postulat łączny- ceny minimalne wszystkich produktów rolnych a nie tylko mleka czy wieprzowiny.  Ceny poniżej których produkcja staje się nieopłacalna i wymaga bezpośredniego interwencjonizmu państwa  wprowadzonego bezzwłocznie w chwili wystąpienia . Nie po to jest rząd aby swoje działania prowadził wyłącznie doraźnie. potrzebna jest polityka długofalowa obliczona na ciągłość władzy bez względu kto piastuje urząd premiera tak jak inwestycje w gospodarstwach nie są obliczone tylko na jeden sezon. Taki postulat po dopracowaniu  ma szansę  poparcia przez wszystkich zajmujących się produkcją na rynek.

W całej tej sytuacji winny jest tylko jeden. Rząd , premier, minister rolnictwa.  Przed wejściem do UE rolnikowi wmówiono ,że będzie się mógł rozwijać z korzyścią dla siebie i kraju. Zrobił to. zrestrukturyzował swoje gospodarstwo, zainwestował, wykorzystał PROW. Często na kredyt. Czy przed wejściem do UE ktoś mówił ,że może być źle? Nie. Czy po wejściu do UE ktoś mówił żeby nie inwestować? Nie. Czy kiedykolwiek przestrzegano przed  złodziejskimi cenami skupu? Nie. Czy rząd poinformował społeczeństwo ,że podpisał nieznane ogółowi umowy o konieczności sprowadzania z krajów starej Unii do Polski nadmiernych ilości towarów które możemy wytworzyć sami ( mowa o rynku wewnętrznym)? Nie. Wiec jaka jest tu wina rolnika? Że ma chęć do życia, czy to że ma chęci do pracy , unowocześniania swojego warsztatu i nie ogląda się na państwo   sam ponosi koszty swoich inwestycji? A do czego jest wówczas Ministerstwo Rolnictwa? Jeżeli chłop ma sobie radzić sam to po co jest ta gwardia przybocznych Sawickiego?  Może do robienia kantów i sprowadzania na własny rachunek tańszych zbóż z Ukrainy? Nie. To rolą Ministra rolnictwa jest opracowanie planów rozwoju rolnictwa, przedstawienia wiarygodnych  prognoz blisko i dalekosiężnych, blokowanie sprowadzania do Polski towarów które zagrażają własnemu rynkowi i interwencja na rynku w chwili zagrożenia suszą, klęska urodzaju i spadku  opłacalności .

Polska istnieje od dawna, na bieżąco znamy potrzeby żywnościowe i z badań statystycznych znamy pogłowie zwierząt (tym bardziej po unijnej rejestracji ). Można więc z góry , z małym błędem określić potrzeby i to czego w kraju brakuje dokupić na zewnątrz.

I tu pojawia się problem kolesiowskich firm, spółeczek, stowarzyszeń , stacji sanitarnych, weterynaryjnych i tych mnożących się jak grzyby po deszczu. One niczego nie kontrolują. One niczego nie badają. One niczego nie liczą i nie przewidują. Wolnoamerykanka na całego. Kto wykrył ASF ? Rosjanie. Gdzie służby polskie? W czarnej du... .  Czy minister lub inny wiarygodnie informuje rolników ile obcego zboża czy mięsa wjeżdża do Polski? Nie . Pamiętacie sprawę posła Bondy? Nie byli w stanie skontrolować jednego tylko magazynu wiec jak kontrolują państwo i granice tego państwa? Na wszystkich nieudaczników z kolesiowskiego , obcego rządu Polski czekają jeszcze bardziej intratne stanowiska. Żaden urzędnik nie poniósł konsekwencji z tytułu złej pracy, błędów zarzadzania czy tylko zaniechania. Wszystkie konsekwencje ponosi obywatel polski, rolni, górnik, frankowicz.... .

Mądrzycie się  że hodowla trzody po 3,60 może być opłacalna. Wypominacie ciągniki po 300 tys.. Zaglądacie na konta i rozliczacie z kredytów. I co z tego. Tak postępują tylko polscy idioci których kilku tak namiętnie wypowiada się na forum .  Górnik, Informatyk, tokarz czy stoczniowiec idzie do pracy z torba pełna kanapek. To zakład zapewnia mu sprzęt, transport, maszyny a nawet odzienie. Poseł jeździ pod Kneset na Wiejska  wypasioną furą  za pół miliona (ciekawe skąd na to miał) i co z tego? To rolnik ponosi winę za to ,że zainwestował w ciągnik za 300 tys. , za to że jest rzekomo bogaty.  To bogactwo czy Utopia? Nie to niezbędne narzędzie pracy i nie służy do transportu zakupów  z hipermarketu.

Kolego Krassusi kaszlak 79. To ile tysięcy świnek trzeba hodować po 3, 60 za kg aby osiągnąć zysk w wysokości średniej krajowej. Chcecie doradzać innym to się wykażcie , że Wasze uwagi są tylko majaczeniem. 

Ten rząd został wybrany w demokratycznych wyborach, że tzw. ściana wschodnia w większości głosowała na PiS, przykro, w demokracji rządzi większość w imieniu ogółu. Jak się im nie podoba, niech się przyłączą do Federacji Rosyjskiej, wtedy sprzedadzą swoje dobra bez ograniczeń bądź zmienią ustrój. I jeszcze jedno, pojawiłeś się tutaj, bo żerujesz na syndromie człowieka pokrzywdzonego po to, żeby zdobyć zwolenników dla swoich chorych spiskowych teorii i antysemityzmu. Możesz pisać co chcesz, na twoje pisanie już nie odpowiem, kieruję się innymi wartościami w życiu. A nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym czy religijnym jest po prostu prymitywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

agrofarm2008, w 15 Lut 2015 - 14:47, powiedział:snapback.png

Przecież Ty nie potrzebujesz pomocy. Ja tak, dlatego popieram protest bo uważam, że dzięki działaniu naszych polityków znaleźliśmy się w sytuacji wymagającej pomocy. Ty twierdzisz, że to chłop sam sobie winien więc proszę byś mi ten problem wyjaśnił rzeczowo najłatwiej będzie na konkretnym przykładzie czyli moim gospodarstwie.

Tak nawiasem mówiąc to zaczynasz się gubić, nawet w jednym poście wstawiasz dwie sprzeczne rzeczy, biegasz po temacie, a nie potrafisz nic jasno i logicznie wyjaśnić.

Nie potrzebuję, wciąż zarabiam. Co nie zmienia faktu, że nic byś nie był w stanie zrobić gdyby taka potrzeba zaszła. Nie twierdzę że wina jest tylko po stronie rolników, za to Wy twierdzicie że tylko po stronie rządu. Wy się nie gubicie, wina rządu, bo mleko tanie, świnie tanie, wykończył taniego Ursusa przez co zostaliście zmuszeni do kupowania drogich maszyn a w tym samym temacie śmiejecie się z chłopa co nowe Belarusy sprzedaje.

Nie wiesz co byłbym w stanie zrobić, a czego nie. Dla Ciebie na pewno jednak bym nie zrobił nic, bo Ty (jak wcześniej pisałem) srasz do własnego gniazda to się w tym gównie utop.

 

W naszym rejonie rozpoczęła się już organizacja protestu w Warszawie. Wyjeżdżamy w czwartek o ósmej.

Edytowano przez agrofarm2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Łatwo to jest posiedziec w domu przed komputerem czy telewizorem i ogladac 10% prawdy w przekazie, pisac posty gdy nie ma sie pojecia o realnym  zyciu w tym kraju gdzie prawie wszytko jest juz sprzedane obcym i gdzie czlowieka pracujacego ktorego praca napedza cala gospodarke krajowa ma sie za jakiegos ciecia. to jest chore  

 Rolnictwo jest w coraz gorszej sytuacji, unia dala dotacje tylko co z nich jest, przed funduszami, dotacjami nawozy byly 3 razy tansze, za kg zywca mozna bylo kupic 3 litry ON a teraz?? gdzie tu jest sens i logika. Z tego co tu niekltorzy pisza wynika ze ten co chce pracowac, inwestowac czyli daje przez to prace w innych sektorach gospoarki jest nieudacznikiem (ja to tak odbieram)

Czlowieka sie nie szanuje a jak jest rolnikiem to nie jest dnem spolecznym tylko 10 metrowa wartswa mułu

Zeby to zamknac stacje bp dala rolnikow ktorzy byli na protescie skandal!!! inni to znaczy policja czy mieszkancy z tamtejszej okolicy bez problemow mogli wejsc zrobic jakies zakupy czy zatankowac, rolnik nie mogl ochrona stala przed dzwiami.

to jest rzeczywistosc,

 

Odnośnie tego napędzania gospodarki krajowej to nie mamy już wiele czego napędzać sporo jest w rękach obcokrajowców ale to wszystko dzięki części z nas (są tematy gdzie każdy sprzęt Polski jest beznadziejny, może też tak każdy kontrahent widzi nasze mleko, mięso i inne produkty jak my sami spostrzegamy).

 

Odnośnie wejścia do UE to duża część społeczeństwa z dumą wrzucała karty do urny z TAK.

 

To odnośnie BP nigdy nie tankowałem i uważam że pozostali rolnicy też tak powinni zrobić ( bo pewnie też część rolników się u nich zaopatruje).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zapewne wiekszosc z tu piszacych o wejsciu do unii wtedy nawet nie wiedzialo ze takowe glosowanie a jesli by im kto powiedzial to i tak by nie wiedzieli o co chodzi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zeby to zamknac stacje bp dala rolnikow ktorzy byli na protescie skandal!!! inni to znaczy policja czy mieszkancy z tamtejszej okolicy bez problemow mogli wejsc zrobic jakies zakupy czy zatankowac, rolnik nie mogl ochrona stala przed dzwiami.

to jest rzeczywistosc,

Ale za to ORLEN częstował ciastkami i zapraszał na herbatę. Są ludzie i ludziska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie wiesz co byłbym w stanie zrobić, a czego nie. Dla Ciebie na pewno jednak bym nie zrobił nic, bo Ty (jak wcześniej pisałem) srasz do własnego gniazda to się w tym gównie utop.

 

W naszym rejonie rozpoczęła się już organizacja protestu w Warszawie. Wyjeżdżamy w czwartek o ósmej.

I nie chcę wiedzieć, bo to niemożliwe. Nie ma jak to rzeczowa odpowiedź pełnego miłosierdzia Polaka-katolika co niedzielę do kościoła zapierdzielającego. Skończyła się siła argumentów, rozpoczął się argument siły. Poza tym, Ty się o moje gniazdo nie martw, moje nie jest wasze. Tyle w temacie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

ereksio  Brawa!!!

PS.

W Łagrach konfidenci byli dotąd dokąd zwykli ludzie nie mieli noży :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie chcę wiedzieć, bo to niemożliwe. Nie ma jak to rzeczowa odpowiedź pełnego miłosierdzia Polaka-katolika co niedzielę do kościoła zapierdzielającego. Skończyła się siła argumentów, rozpoczął się argument siły. Poza tym, Ty się o moje gniazdo nie martw, moje nie jest wasze. Tyle w temacie.

 

 

W końcu się przyznałeś, że nie jesteś Polakiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A co miał zrobić Putinowi dobrze na kolanach ?? Nawet taka Białoruś nie zachowała się lojalnie względem Rosji.

 

 

Ten rząd został wybrany w demokratycznych wyborach, że tzw. ściana wschodnia w większości głosowała na PiS, przykro, w demokracji rządzi większość w imieniu ogółu. Jak się im nie podoba, niech się przyłączą do Federacji Rosyjskiej, wtedy sprzedadzą swoje dobra bez ograniczeń bądź zmienią ustrój. I jeszcze jedno, pojawiłeś się tutaj, bo żerujesz na syndromie człowieka pokrzywdzonego po to, żeby zdobyć zwolenników dla swoich chorych spiskowych teorii i antysemityzmu. Możesz pisać co chcesz, na twoje pisanie już nie odpowiem, kieruję się innymi wartościami w życiu. A nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym czy religijnym jest po prostu prymitywne.

 

Nasi przedstawiciele powinni potępić działania zbrojne i wzywać do pokoju tak jak to robią inni a nie jeździć po majdanach. To po 1.

 

Po 2. według Ciebie skoro rząd jest wybrany demokratycznie to wszelkie jego działania zasługują raz że na aprobatę a dwa nie może mieć miejsca pół słowa krytyki. 

 

Prócz rolnictwa dotyczy mnie szereg innych regulacji prawnych i będę krytykował wszystkie złe działania i chwalił wszystkie dobre i nie ma dla mnie znaczenia jaka partia rządzi. 

 

Mam pytanie: czy jesteś za wszystkimi działaniami jakie podejmował rząd przez te lata??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Brawo po wielokroć!!!

Jeśli by powrócić do źródła:

Jednofalowej racjonalnej strategi dla całej gałęzi Rolnictwa, tak ważnej dla tego naszego kawałka ziemi. Naprawde nikt nie broni jechać dorobić czy cokolwiek innego.

Ale jest coś takiego w sercu niektórych...że to się czuje.... że POLSKA to my, możemy się kłócić wyzywać, ale jeśli każdy miałby w sercu POLSKA to spory by miały diametralnie inne argumenty.

.

.

.

Ale jestem przekonany i wierze w to że tak jest. Widziałem i widze każdego dnia że z tego wyjdzie DOBRO.

To się dzieje teraz, co dzień, ale musimy pamiętać że budując tylko na prawdzie i uczciwości stworzymy coś wspaniałego i Trwałego.

Pozdrawiam i wymagajcie od siebie i innych czystości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

I nie chcę wiedzieć, bo to niemożliwe. Nie ma jak to rzeczowa odpowiedź pełnego miłosierdzia Polaka-katolika co niedzielę do kościoła zapierdzielającego. Skończyła się siła argumentów, rozpoczął się argument siły. Poza tym, Ty się o moje gniazdo nie martw, moje nie jest wasze. Tyle w temacie.

 

Szczekaczu zakończ te swoje wywody  bo naprawdę robi się to obrzydliwe .Jak można całymi dniami szczekać na forum i udawać że się pracuje a tak naprawdę pewnie żyjesz  na garnuszku rodziców .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie ma komu nas informować gdzie są protesty i w jakiej liczbie - w mediach cisza.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Moim zdaniem jest tu dużo prowokatorów ...[nie rolnikow]  Jak  myślicie dlaczego???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dobra panowie, koniec wymian ognia z ludźmi w których interesie jest mordowanie naszego społeczeństwa.

 

 

Kto jest skąd i ile osób jedzie na strajk z waszych stron oraz kto organizuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Lukbud , dobro które wyjdzie dzisiaj ze strony rządu będzie dobrem okrytym strachem. O dobrych dla Polski sprawach dyskutuje się zanim rozpali się ogień potem można tylko gasić i ponosić konsekwencje. Mam kontrowersyjne podejście do wielu spraw, lecz nie można mi zarzucić ,że nie chciałbym aby Polską rządzili Polacy. Wybory nie były nie są i nie będą demokratyczne dopóki będziemy zmuszeni głosować na partie i przez nich ustawiane listy. W swoim życiu z różnych pieców trochę chleba zjadłem i ocenę sytuacji swoją mam.

Ktoś kto twierdzi ,że dzisiejszy rząd został wybrany demokratycznie oprócz niewiedzy , zwyczajnie kłamie. Ten rząd otrzymał namaszczenie ze strony odchodzącego dyktatora od niepamięci.  Każdy strajk w roku 80 był wg tego dyktatora słuszny ,zaś dzisiaj ta sama ekipa twierdzi ,że pokojowe strajki rolników i górników  są nielegalne i nie słucha żadnych argumentów strajkujących. Ba, nawet strzela do protestujących. Temu dziwić się nie można , bo większość aparatczyków to dzieci  i wnuki tych co strzelali w stoczni w 70 i w Kopalni Wujek. Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że moje teorie się sprawdzają. A przecież byłbym szczęśliwy gdybym się mylił, gdybym nie miał racji. Laicyzm, wiara, antysemityzm czy antypolonizm istnieje czy tego chcemy czy nie. To właśnie jest wolność poglądów.

Nikt nie zabroni mi być antysemitą wobec sprzedajnych przechrztów którzy wstydzą się swoich przodków i po wielokroć zmieniali nazwiska aby oszukiwać i kraść dorobek kilku pokoleń. Nikt nie zabroni mi twierdzić ,że w porównaniu do rzezi wołyńskiej Oświęcim jawił się jak hotel i miał humanitarny sposób uśmiercania opracowany przy pomocy pieniędzy amerykańskich żydów finansujących Hitlera.

Nikt nie zabroni mi twierdzenia ,że to Niemcy wygrały II wojnę światową a ich sprzymierzeńcom wiedzie się dzisiaj lepiej. Ukraińcy ćwiartowali na żywca mężczyzn, kobiety i dzieci bez wyjątku. Auschwitz można było opuścić ze względu na zły stan zdrowia czego przykładem jest Lejzor Bartman niejaki profesor bez matury. Włoch i Japonia są dzisiaj potęgami gospodarczymi świata a Polska ich wasalem

Nad faktami się nie dyskutuje , fakty można tylko przytaczać ku pamięci.

Taki kaszlak79 twierdził wcześniej ,że polityką się nie zajmuje, ale ciągle siedzi i aktywnie się wypowiada w tematach politycznych. Ten jego brak konsekwencji objawi się wkrótce tym że wróci do tematu i nie będzie mu  przeszkodą nawet mój antysemityzm ani moja wiara .

Na zdjęciu nawet swoi mają ich dosyć.

post-27529-0-67421300-1424028428_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Ostatnio mnie nie zrozumiałeś to teraz powiem prościej skończ z tą głupotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

mam jeszcze jedno pytanie, czy ten strajk ma jakąś oficjalną stronę na której można sobie poczytać oficjalne postulaty rolniczych związków zawodowych , które ten strajk organizują?

bo wy mówicie o czym innym, Izdebski mówi o czym innym i rolnicy na "blokadach" mówią o czym innym (część się powtarza ale są też różnice) - gdzie mogę przeczytać oficjalną wersję?

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj