p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19714
2 godziny temu, piotrp88 napisał:

Dziś poszło 15,5ha za  68 ton. 

Jaki rejon pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Wolał bym za 80 tyś kupić, nie wydzierżawił bym tego

Ja w podobnej cenie chce kupić pole. Jak nie było chętnych do zakupu to sprzedający twierdził, ze mniej jak 75 tyś zł/ha nie sprzeda. Teraz cena za pole  przekroczyła tą kwotę i sprzedający odroczył sprzedaż na kwiecień 2022r. Ciekawe do jakiej wartości  dojdzie cena :/  ... klasa 3b, niecałe 2 ha obszar , przy drodze gruntowej, brak mozliwości zabudowy, świętokrzyskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

No pkt4 to chyba obowiązkowo do wyrzucenia . Dopłaty są dla uprawiającego i chyba takiego zapisu być nie może.

Dodałbym punkt o pierwokupie i możliwości przedłużenia dzierżawy po zakończeniu wymienionego okresu.

Jeszcze wydzierżawiający powinien zadbać o swoje i dopisać punk że ziemia będzie wykorzystywana tylko rolniczo, w zgodzie z obowiązującym prawem, dobrą praktyką rolną, nie będzie poddzierżawiana innym podmiotom...

Paliwo rolnicze można ująć.

Wszelkie rekompensaty np mrozowe suszowe, gradowe...

Jakaś kara za zerwanie umowy...

Edit.

Ups!

Jest zapis nr 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Wiem dlatego odrazu to tym napisałem 😜 u mnie możliwości przedłużania i pierwokupu nikt wpisać w umowe dzierżawy nie da paliwo i suszowe czy inne fakt można wpisać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
27 minut temu, michalcium napisał:

Punkt 4 wykreślić i powinno być dobre 

16389864741248805533613690363124.jpg

Podeślecie mi w pliku tekstowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Ja niemam możliwości jak masz worda to pisz dodaj coś od siebie złe pomiń zarys masz @Agrest podpowiedział także do dzieła 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
KlimekPL napisał:

Ja jakbym chcial to jutro miałbym powiększone gospodarstwo o co najmniej 100 hektarów i to bez proszenia się. Jest tylko jeden szkopuł - musiałbym uprawiać bez dopłat :P

Dla mnie to głupota nie wziąść przecież nawet gdybyś miał 3 tys na czysto to masz 300 tys rocznie, co za problem oddać doplaty?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

No bez wapna to daleko nie zajedziesz, w zasadzie jak nie chcesz ziemi uregulować ph to lepiej jej nie brać żeby sie nie zasłużyć i nie wkurzać


zadłużać *

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ale jak ty sobie wyobrażasz? Mam nabrać tych 100 hektarów piachów, które nigdy wapna nie widziały bo dla tutejszych chłopów wapnowanie to abstrakcja? I co, mam przez kilka lat dokładać nie wiadomo z czego, wapnować, nawozić aż może po 5 latach ziemia będzie doprowadzona do kultury i przy dobrym roku zacznie dawać nie 3 a 6 ton żyta z hektara? A po 5 latach właściciel cie pogna, bo sprzedane pod zabudowę. 

Z dopłatami mam po prostu zarobek i mogę co roku sukcesywnie wapnować i nawet jak po kilku latach będę musiał zejść z pola to nie będę stratny finansowo. 

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Po pierwsze wapnowanie jest za darmo. Wystarczy pobrać próbki złożyć wniosek, kupić 10 - 12 tirów wapna, wypożyczyć rozsiewacz i po problemie. Po drugie na efekty radkowit premium wystarczy poczekać chwilę, jedną zimę i ziemia nie do poznania.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Darmowe wapnowanie... chyba jak rozpisze po rodzinie po max 25ha, a i tak na radkowit premium nie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Jak ma kilka ha to za darmo, ja na wapno sie nie załapie ,zresztą pula deminimis mi sie kończy, zostało może na materiał siewny

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
5 godzin temu, maciej napisał:

Po pierwsze wapnowanie jest za darmo. Wystarczy pobrać próbki złożyć wniosek, kupić 10 - 12 tirów wapna, wypożyczyć rozsiewacz i po problemie. Po drugie na efekty radkowit premium wystarczy poczekać chwilę, jedną zimę i ziemia nie do poznania.

Dobra, a kto mi da pieniądze za to wapno skoro mam wziąć te dzierżawy bez dopłat?

O moje wapnowanie się nie martw, bo mam rozsiewacz i sukcesywnie wapnuje od trzech lat, kredą, morawicą i radkowitem, ale na efekty trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Pieniądze na inwestycje muszą być inaczej się nie rozwiniesz. Badanie gleb i wapnowanie każdemu polecam bo od tego trzeba zacząć. Wiec nie pisz "nie martw się o moje wapnowanie" ja piszę to ogólnie może ktoś skorzysta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
59 minut temu, maciej napisał:

Pieniądze na inwestycje muszą być inaczej się nie rozwiniesz. Badanie gleb i wapnowanie każdemu polecam bo od tego trzeba zacząć. Wiec nie pisz "nie martw się o moje wapnowanie" ja piszę to ogólnie może ktoś skorzysta.

No to jak chcesz to wspanialomyslnie inwestuj bez dopłat w dzierżawy na których za kilka lat będą zapewne stały domy a nie rosło zboże. 

Inwestuję w granicach zdrowego rozsądku, wapno uważam za podstawę, które na zakwaszonych polach daje zamiast NPK. Ukoszę te 3,5 tony, wezmę dopłaty i jakoś się to kręci, jest kasa na życie i na inwestycje. Bez dopłat nie byłoby mowy o takim gospodarzeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

kto dzierżawi to nie bierze dopłat bo dopłaty bierze własciciel, paliwo i jeszcze 1tyś dzierżawy i podatek płaci dzierżawca.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

A ja daje  wapno i NPK jak jest taka potrzeba

Czyli właściciel pola bierze dopłaty + 1 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj