1231Karol

Wymiana Ciągnika Lub zwrot pieniędzy.

Polecane posty

1231Karol    60

Witam . W lutym br. kupiliśmy ciągnik , niestety dosyć często zdażają  się awarie , na początku  nie duże , lecz ciągnik nie pracuje . W maju zaczęły się problemy z paliwem , ciągnik kopcił , nie miał mocy , jakiś urywający się wężyk , serwis przyjeżdża po tygodniu i usuwa usterkę , za miesiąc , ten sam problem , pełnia sezonu , ciągnik stoi ,  serwis po dwóch tygodniach , i kilku  telefonach przyjeżdża , również usuwa usterkę , następnie pojawił się problem z zacinającym się rewersem , kilka telefonów , zanim serwis przyjechał znowu pojawił się problem z paliwem , kilka  telefonów , serwis przyjechał wymienił smok , i wyregulował rewers . w połowie września rewersu nie można wrzucić na wsteczny , ciągnik jedzie na lawecie do serwisu , pod koniec września przyjeżdża ciągnik , po kilku dniach w skrzyni coś stuka , a rewers dalej się zacina . Czy można wyegzekfować zwrot pieniędzy , lub wymianę na inny model ? Ponieważ sąsiad ma ten sam model i z nim podobne problemy . 

Edytowano przez 1231Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Wydaje mi się że na tyle usterek powinni ci  wymienić ciągnik na inny, nie wiem czy to nie jest napisane w gwarancji. Tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1231Karol    60

Jeszcze tej sprawy ze skrzynią nie zgłaszałem , jutro porozmawiam z przedstawicielem tym co nam go sprzedał , i zobaczę jaka będzie reakcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Od 1,5 roku posiadam case farmall 65a w żniwa też rewers blokował sie na wstecznym rozebrałem obudowe kolumny kierowniczej nasmarowałem i do dziś działa jak nowy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Znałem przypadek ciągnika wziętego na usługi, który nie chodził. Ciągnik miał pracować z prasą zwijającą. Podczas żniw pojawiła się usterka uniemożliwiająca pracę. Gość dzwoni do serwisu a oni na to, że przyjadą w ciągu dwóch tygodni. Odpowiedź była, krótka. Dobrze. Od telefonu czekam dwie godziny i włączam stoper, każda godzina postoju ciągnika kosztuje mnie 170zł i właśnie na taką kwotę wystawię Wam fakturę. Serwis był u gościa po godzinie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zauważyłem że najgorszym głupstwem użytkowników nowych ciągników jest obchodzenie się z nim jak z jajkiem, dzwonisz do serwisu że coś tam blokuje, puka czy zgrzyta, mówią że przyjadą w ciągu 2 tyg to w pole i ogień, rozsypie się cała skrzynia to założą nową a tak to co chwila naprawy, regulacje itp. Po to kupuje się ciągnik aby zapier...ał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj