Skocz do zawartości
1231Karol

Wymiana Ciągnika Lub zwrot pieniędzy.

Polecane posty

1231Karol    60

Witam . W lutym br. kupiliśmy ciągnik , niestety dosyć często zdażają  się awarie , na początku  nie duże , lecz ciągnik nie pracuje . W maju zaczęły się problemy z paliwem , ciągnik kopcił , nie miał mocy , jakiś urywający się wężyk , serwis przyjeżdża po tygodniu i usuwa usterkę , za miesiąc , ten sam problem , pełnia sezonu , ciągnik stoi ,  serwis po dwóch tygodniach , i kilku  telefonach przyjeżdża , również usuwa usterkę , następnie pojawił się problem z zacinającym się rewersem , kilka telefonów , zanim serwis przyjechał znowu pojawił się problem z paliwem , kilka  telefonów , serwis przyjechał wymienił smok , i wyregulował rewers . w połowie września rewersu nie można wrzucić na wsteczny , ciągnik jedzie na lawecie do serwisu , pod koniec września przyjeżdża ciągnik , po kilku dniach w skrzyni coś stuka , a rewers dalej się zacina . Czy można wyegzekfować zwrot pieniędzy , lub wymianę na inny model ? Ponieważ sąsiad ma ten sam model i z nim podobne problemy . 

Edytowano przez 1231Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

agro973    40

Wydaje mi się że na tyle usterek powinni ci  wymienić ciągnik na inny, nie wiem czy to nie jest napisane w gwarancji. Tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1231Karol    60

Jeszcze tej sprawy ze skrzynią nie zgłaszałem , jutro porozmawiam z przedstawicielem tym co nam go sprzedał , i zobaczę jaka będzie reakcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    2

Od 1,5 roku posiadam case farmall 65a w żniwa też rewers blokował sie na wstecznym rozebrałem obudowe kolumny kierowniczej nasmarowałem i do dziś działa jak nowy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    350

Znałem przypadek ciągnika wziętego na usługi, który nie chodził. Ciągnik miał pracować z prasą zwijającą. Podczas żniw pojawiła się usterka uniemożliwiająca pracę. Gość dzwoni do serwisu a oni na to, że przyjadą w ciągu dwóch tygodni. Odpowiedź była, krótka. Dobrze. Od telefonu czekam dwie godziny i włączam stoper, każda godzina postoju ciągnika kosztuje mnie 170zł i właśnie na taką kwotę wystawię Wam fakturę. Serwis był u gościa po godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    380

Zauważyłem że najgorszym głupstwem użytkowników nowych ciągników jest obchodzenie się z nim jak z jajkiem, dzwonisz do serwisu że coś tam blokuje, puka czy zgrzyta, mówią że przyjadą w ciągu 2 tyg to w pole i ogień, rozsypie się cała skrzynia to założą nową a tak to co chwila naprawy, regulacje itp. Po to kupuje się ciągnik aby zapier...ał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×