phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

kakus19    4

witam jak to bylo z tym onw? jak mam 35 hektarów to na wszystkie dostane 50% onw. czy do 25 ha 100% a na pozostale 10 ha 50%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

 Dotąd otrzymałem dwie trzecie należnych dopłat w dwóch ratach ale pisemnej decyzji nadal nie ma ( ARiMR musi mi ją wydać ). Sąsiad natomiast ma pisemną decyzję a konto wciąż czeka na zasilenie.........

 


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Jola13, Shedin dzięki za info.

Edytowano przez PanJ30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

to ja teraz opowiem jak to u mnie jest, gospodarstwo ponad 25 ha, młody rolnik-zazielenienie+EFA- bydło-wysokobiałkowe, nie miałem zaliczki , pierwsze co to dopiero w marcu dostałem wniosek na ten rok, po kilku dniach przysłali kolejny wniosek gdzie napisali że poprzedni jest z błędami , i co lepsze sam mam sobie porównać i dostrzec błędy, potem kilka dni i dostałem wezwanie do wyjaśnień, okazało się że sąsiad od którego dzierżawie już kilka lat postanowił potajemnie złożyć wniosek i podał te działki, agencja mi zagroziła że jeśli ja wycofam je ze swojego wniosku to stracę niemal że połowę dopłat, tak mi wyliczył taka sankcja, a jeżeli sąsiad wycofa do sankcja plus przez 3 lata nie będzie mógł otrzymywać dopłat , ale na szczęście z braku wiedzy i konsekwencji się wystraszył i wycofał działki przecież i tak ja mu zwracam całe dopłaty bo taki czynsz naliczył, w głowach się już ludziom miesza, i dopiero w tym czasie się dowiedziałem że pieniądze otrzymam w kwietniu , ale zaraz na drugi dzień przyszła decyzja upragniona, teraz czekam na pieniążki łudzę się a bardziej trzymam kciuki że jednak wcześniej otrzymam pieniążki bo czytając tu na forum dużo osób otrzymało zaraz po otrzymaniu decyzji 


a własnie, dodam że 15 tyś więcej niż rok temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

 daczego  arimir dopiero w marcu poinformował cie o wynikach kontroli krzyżowej  dane do systemu wprowadzone  sa dużo wcześniej

 być może  jakiś moduł  w systemie  nie działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25629

Decyzja z 25 lutego, wypłata wczoraj 11 marca - wszystko oprócz zazieleniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

daczego arimir dopiero w marcu poinformował cie o wynikach kontroli krzyżowej dane do systemu wprowadzone sa dużo wcześniej

być może jakiś moduł w systemie nie działał

 

To nie tak działa. Kontrola krzyżowa wychodzi jak jeden wniosek jest zatwierdzony po KA a drugi kontroluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Przyszła kolej i na mnie, wszystko dzisiaj: zawiadomienie o przesunięciu wydania decyzji do 30.06.16 (z 29.02.16), decyzja (JPO, zazielenienie i redystrybucyjna z 24.02) oraz przelewy. Co mnie zaskoczyło, to wypłacone zazielenienie, o którym mówiono, że będzie wypłacane dopiero w czerwcu.

Czekam jeszcze na rolnośrodowiskowe, ONW wpłynęło w styczniu (bez decyzji).

Gospodarstwo 80 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dotąd otrzymałem dwie trzecie należnych dopłat w dwóch ratach ale pisemnej decyzji nadal nie ma ( ARiMR musi mi ją wydać ). Sąsiad natomiast ma pisemną decyzję a konto wciąż czeka na zasilenie.........

 

Przeczytaj moje wcześniejsze posty kiedy arimr ma prawo wyslac decyzje di rolnika a kiedy nie.

daczego arimir dopiero w marcu poinformował cie o wynikach kontroli krzyżowej dane do systemu wprowadzone sa dużo wcześniej

być może jakiś moduł w systemie nie działał

To nie tak wygląda jak piszesz. Wynik kontroli krzyżowej wychodzi w momencie jak jeden wniosek jest zatwierdzony, a drugi kontroluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

A wie może ktoś kiedy będzie wypłacana ta druga rata czyli zazielenienie?

Z doświadczenia dzisiejszego dnia - już jest.

włąsnie wiecie moze kiedy ruszy sie cos z zazielenieniem bo aby to mi nei przyszlo.

Sorki, macie problemy z przyjęciem przeczytanych informacji?

Czy też nie czytacie postów poprzednich?

Dwie godziny temu napisałem, że zazielenienie  wpłynęło na konto. Można z tego wnioskować, że wypłacają.

No chyba, że ktoś ma problem z zaakceptowaniem przeczytanych treści...

 

Przeczytaj moje wcześniejsze posty kiedy arimr ma prawo wyslac decyzje di rolnika a kiedy nie.

 

To nie tak wygląda jak piszesz. Wynik kontroli krzyżowej wychodzi w momencie jak jeden wniosek jest zatwierdzony, a drugi kontroluje.

Robert, to jak wytłumaczyć, że do ONW nie dostaję decyzji, a do JPO tak? Gospodarstwo 80 ha, całość podlega pod ONW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

 

Robert, to jak wytłumaczyć, że do ONW nie dostaję decyzji, a do JPO tak? Gospodarstwo 80 ha, całość podlega pod ONW.

 

zadanie zostali spelnione w całości

Decyzje z obszarowki dostałeś. Jak na niej nie bylo zmniejszenia powyżej 0.10 ha, tzn ze taka samo bylo w ONW czyli decyzja nie idzie bo wystąpili spełnienie zadania rolnika w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

No tak, dokładniej mówiąc 79,84 ha, w obu przypadkach mam dyscyplinę (ciekawe, że pod tę "dyscyplinę" nie kwalifikują się kierownicy i ich zastępcy w BP, mimo, że ich pensje są wypłacane z WPR i w skali rocznej są "ciut" wyższe, niż 1250 euro) i przy JPO (po raz pierwszy od 4-5 lat) dostaję decyzję, a przy ONW nie. Zobaczymy co będzie przy RS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak, dokładniej mówiąc 79,84 ha, w obu przypadkach mam dyscyplinę (ciekawe, że pod tę "dyscyplinę" nie kwalifikują się kierownicy i ich zastępcy w BP, mimo, że ich pensje są wypłacane z WPR i w skali rocznej są "ciut" wyższe, niż 1250 euro) i przy JPO (po raz pierwszy od 4-5 lat) dostaję decyzję, a przy ONW nie. Zobaczymy co będzie przy RS.

Przy takiej powierzchni jak podales to w ciągu poprzednich lat powinieneś mieć decyzje dostarczane dla płatności bezpośrednich. Jak nie miales to albo Blad pracownika, nie sadze ze poczta nie dostarczyla lub po prostu limit KOE na biuro skonczyl(watpie, lecz mozliwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W ONW nie ma dyscypliny(jest w OB). W onw są progi procentowe kwoty podstawowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

A mi mają niby naliczyć w tym tygodniu.To się napracują niecałe 5h plus bydło.Jeszcze mi kontrolę z weterynarii nasłali ale wszystko porządku było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Mi powiedzieli ze w nagrode za kontrole IRZ rozpatrzenie wniosku w kwietniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mi mają niby naliczyć w tym tygodniu.To się napracują niecałe 5h plus bydło.Jeszcze mi kontrolę z weterynarii nasłali ale wszystko porządku było.

tak kontrola z weterynarii odnosić będzie do wniosku jaki złożysz w 2016 roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/prezes-arimr-do-konca-marca-doplaty-bezposrednie-dostanie-85-proc-rolnikow,62858.html

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/arimr-razaco-niegospodarna-w-nadzorze-nad-systemem-informatycznym,62852.html

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/kilkaset-tysiecy-zlotych-w-nagrode-za-prace-na-stanowisku-dyrektora-w-arimr,62857.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Witam jak to się ma do naliczania i wypłat z powiatu Zamoiskiego agencja rolna Zamość w Lubelskim ktoś dostał decyzję z kontroli foto było kontrolowane całe wioski. Zamoiskie Biłgoraiskie ktoś się wypowie... W zamoiskiej agencji rolnej poinformowano mnie że dopiero w Kwietniu będą naliczane z kontroli foto bo system nie działa. a dodam ze decyzję po kontrolną z foto dostałem już miesiąc temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj