phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

rafff24    27

jak był transfer dopłaty, tj zmarł tata i dopłata została przepisana na mamę to dostaje się na końcu jak w przypadku kontroli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

rafff24, Nie ja miałem taką samą sytuacje jak ty opisujesz tylko dopłaty były na mnie przepisane (rok 2013) i było tak załatwione w Agencjii że w ciągu 2 tygodni miałem wszystko na koncie.. (troche znajomości było) ale wydaje mi się że normalnie dostaniecie jak przyjdzie na was kolej  tzn.w takiej kolejności jak by nawet tata żył. Tak mi się wydaje, ale w tym roku wszystko możliwe bo tu nawet jak ktoś miał kontrole to już kase dostał wiec toto lotto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja tez mialem taka sytuacje w 2013 w listopadzie byl zrobiony transfer a doplaty na koncie jak co roku na poczatku grudnia byly takze tak i teraz jest. Pewnie bedzie tak jak napisal Sztuk dostaniesz w normalnej kolejnosci.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

ponoć dziś juz były pozwolenia z góry bo do BP przyszły decyzje do podpisania  ale coś sie dzieje w tych BP bo pracownicy jacyś dziwni sie zrobili 

Dożynki PSLu ciąg dalszy :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dziś miałem re kontrolę z ARiMR z biura regionalnego .A to wszystko z tytułu ,że we wrześniu rodzice mi gospodarkę zapisali i przejąłem zobowiązania na nowy plan RŚ.Obyło się bez zawirowań wystarczyło protokół z kontroli listopadowej parafować teraz już prze zemnie :-) 19 będzie decyzja wydana i kasa lada dzień wpłynie :-) Między czasie z moim doradcą napisaliśmy pismo ,że przejmuję zobowiązania RŚ i to pismo było wysłane do Brwinowa .Widać ARiMR ma swoje wymagania dodatkowe.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

@RafaKdziela

Czyli jesteś Młodym Rolnikiem z ostatniego naboru 2007-2013?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Młodym rolnikiem tak ,ale nie dostałem tej premi MR ,bo miałem wcześniej swoje gospodarstwo .Teraz mam 2 gospodarstwa .

Ja piszę o dopłatach i programie RŚ.

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Ja od sierpnia czekam na raport pokontrolny  i gdzie tu myśleć jeszcze o dopłatach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    245

Dzisiaj byłem w agencji i sprawa wygląda tak że system nie działa i ci co dostali dopłaty mają naliczone ręcznie, ci co mieli kontrole foto muszą czekac na uruchomienie

systemu i wtedy mają być wydawane decyzje i przelewy- realny termin i zeby nikogo to nie dziwiło  to maj  a może być tak że dopłaty za 2016 dostaniemy razem z 2017

tak mi powiedział bo z tym systemem to szopki wychodzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

To niech  doliczają jeden procent kary dziennie po terminie to mi to pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

he he:) pracownik BP ci tak powiedział?chyba ze 40 stopni gorączki musiał mieć :)juz każdy sobie tam rozporządzenia pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Dzisiaj byłem w agencji i sprawa wygląda tak że system nie działa i ci co dostali dopłaty mają naliczone ręcznie, ci co mieli kontrole foto muszą czekac na uruchomienie

systemu i wtedy mają być wydawane decyzje i przelewy- realny termin i zeby nikogo to nie dziwiło  to maj  a może być tak że dopłaty za 2016 dostaniemy razem z 2017

tak mi powiedział bo z tym systemem to szopki wychodzą .

 

Jak czytam jakie pierdoły ludzie tutaj piszą, to ze śmiechu brzuch mnie już boli. Nie wiem czy u niektórych w BP pracują ludzie upośledzeni, czy wciskają swoim petentom głupoty, żeby się ich pozbyć. U mnie w okolicy już większość dostała całe dopłaty, na konta. Dzisiaj w BP powiedzieli mi, że zaczęli wystawiać decyzje dla osób, które ubiegają się o płatność dla młodych rolników, ponieważ do systemu został wprowadzony kolejny moduł. System płatności ARiMR został podzielony na moduły, i po kolei wdrażane są kolejne moduły. Osoba odpowiedzialna za dopłaty powiedziała mi, że spokojnie w naszym powiecie wyrobią się z wypłatą płatności do czerwca bo większość już mają wypłacone. Zostali młodzi rolnicy i osoby które mają nieprawidłowości i jeszcze jakaś grupa - która stara się o jakąś płatność ale niestety nie pamiętam.

 

Edytowano przez burtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    245

Mi też wydawało się to niewiarygodne ale znając agencje i ich terminy to przeważnie wychodzi na niekorzyść rolnika np w   MGR też teoretycznie mają termin na rozpatrzenie wniosku 9 miesięcy a ostatni wniosek rozpatrywali mi 3 lata i co z procentem dotacje dostałem-nie

Jak się nie wyrobia przyślą pismo o przedłużeniu rozpatrywania wniosku i co zrobisz, komu się poskarżysz taka to ta nasza ,,demokracja" jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj byłem w agencji i sprawa wygląda tak że system nie działa i ci co dostali dopłaty mają naliczone ręcznie, ci co mieli kontrole foto muszą czekac na uruchomienie

systemu i wtedy mają być wydawane decyzje i przelewy- realny termin i zeby nikogo to nie dziwiło to maj a może być tak że dopłaty za 2016 dostaniemy razem z 2017

tak mi powiedział bo z tym systemem to szopki wychodzą .

 

Czytalem kolegi wypowiedź parę razy i nie wierzyłem to co czytam. Informacje jakie kolega dostal są nie prawdziwe po części. System nie chodzi lub slabo. To prawda. Klamstwa to obszarowka byla kontrolowana glównie na poziomie centralnym. Mogły byc sporadyczne przypadki w bp. Naliczenie bylo tylko na poziomie centralnym. BP nie mogly zrobić. Mogly tylko do ONW. A co do terminu wyplat. Przekonany jestem na 100% dostana wszyscy do końca czerwca. Najwyzej BP będą windykować rolników ze im za dużo wyplacili(czas pokarze czy sie nie myle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Robert dobrze prawisz mi chłopaki dziś z kontroli też mówili ,że będą płacić ,a jak coś będzie nie tak będą windykować .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do RafaKdziela Twoje slowa to miód na moje uszy(oczy) oby nie za dużo bo dzis post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

To prawda ja miałem  kolejną kontrolę po kontroli i to są potwierdzone słowa .Oni mają terminy i muszą się wyrobić w nich .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To coś słabo im to idzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Wczoraj 12.02 dostalem decyzje doplaty plus bydlo krowy i MR. powierzchnia 12.8 ha. podlaskie.

 

A nie mówiłem, że ruszyli z MR. Oby tempa nabrali.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    96

Ciekawe jak to wygląda przy braku nieprawidłowości przy kontroli, czy to będzie też ten ostatni termin czy może coś szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj