phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Lesiu19911    25

Dzisiaj dostalem pisemna decyzje z ARiMR o przyznaniu doplaty, a mam 5 ha.Powiat Oławski.

 

Po jakim czasie bedzie kasa na koncie?

Edytowano przez Lesiu19911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na kacie to nie wiem ale na koncie z reguły po uprawomocnieniu czyli po terminie 2tyg na odwołanie aczkolwiek czas jest do końca czerwca


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyna352    9

W listopadzie Agencja podała do wiadomości że do końca stycznia dopłaty otrzyma 450 tys. rolników (tj. płatność obszarowa do 7ha, płatność za zazielenienia, do bydła, krów oraz kóz). Od lutego miały być wypłacane dopłaty dla kolejnych ok. 500 tys rolników, którzy złożyli wnioski o ich przyznanie wiosną 2015. Jako ostatni (od kwietnia) dopłaty mają otrzymać rolnicy podlegający kontroli na miejscu oraz z obszarami proekologicznymi... a przed chwilą przeczytałam, że ARiMR przez ostatnie 2 tyg. nie wypłaciła żadnych dopłat !!! ,,Ciekawie" się zapowiada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

To był listopad. W chwili obecnej nic nie wiadomo. Sytuacja u nich co chwilę się zmienia. Jedynie ONW wpłyneło a reszta to może w marcu  bo EFA nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyna352    9

Z tego,co widzę to tu nie ma żadnego systemu...niektórzy znajomi już dostali dopłaty, chociaż nie mają obszarów ONW...

Edytowano przez justyna352

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiperartur    0

Obecny rząd ma gdzieś rolników, w EU popierali Anglików, którzy żądali likwidacji dopłat dla rolnictwa. Mają dziury w budżecie i pieniądze wstrzymują, bo rolnik nie przyjdzie demonstrować. Nie dostałem żadnych pieniędzy dotąd, a babka w agencji powiedziała, że system im zablokowali i nie ruszy do kwietnia. Zacząłem przechodzić na ekologię, utopione kupę kasy, a o tych dopłatach to nawet nie ma rozmów w agencji. Koło mnie pieniądze dostali tylko ci, co zostali policzeni nim nowa władza doszła do koryta. Nowy szef ARIMR jest oskarżony o wyłudzenia i malwersacje (sprawa w toku), właściwy człowiek do zajmowania się naszymi pieniędzmi ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

A świstak siedzi i zawija te bajki w sreberka Odnośnie dopłat to najbardziej krzyczą Ci co pod sklepem je zostawiają prawdziwy rolnik żyje z ziemi a dopłaty to jedynie dodatek

czyli twoim zdaniem wszyscy z forum,co tu piszą to pijaki,ciągną ile mogą.

jak pożyjesz trochę dłużej to inaczej będziesz gadał.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beta00    0

tyle gadania, do tej pory na piechotę by policzyli wysokość tych dopłat. mogliby chociaż rzucić dopłaty do bydła, takie to trudne przeliczyć ilość x kwotę do 1 szt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

masz prawo iść ale nie pękaj wypłacą to wszystko te trudności system opóźnienia to jest robione po to żeby właśnie jak najdłużej trzymać eurasy  na lokatach potem zbić jeszcze kurs euro/złoty i wymienić i z tylu miliardów niezłe miliony można wyciągnąć


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Mysle ze lepszego kursu wymiany jak jest teraz to nie bedzie 4.3-4,35, Uważam ze to wszytko przez brak systemu i tyle :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

 Jak zaczną wymieniać EUR na złotówki i wypłacać dopłaty to szybko kurs EUR spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zobaczymy rząd czy nbp jedną decyzją spowoduje ruchy około 4.4 -4.45  zobaczysz że będzie na czas do końca czerwca


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Tylko kurs euro do dopłat jest liczony już we wrześniu zeszłego roku. A co do całego burdelu to jestem z izb i znam ludzi w agencji to każdy mówi o tym że chodzi tylko i wyłącznie o zmianę we władzy. Ci co odchodzą nie chcą tego ruszyć i zostawiają wszystko dla następców a następcy to ludzie bez znajomości tematu tylko z odpowiednim ukierunkowanie politycznym. Przecież każdy widzi co się w kraju dzieje. TVP zmienili to pierwsze wiadomości to Smoleńsk, Amber gold i jakie to było złe że prokurator był rozdzielony od ministra sprawiedliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Co do kursu, to we wrzesniu podali kurs na podstawie którego wyliczyli dopłaty, a kurs po jakim sprzedadza euro  to inna bajka. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

no dobra niech agencja nie wypłaci dopłat do końca czerwca to mamy prawo iść do sądu, tak czy nie?

 

 

No niby mamy prawo domagać się odsetek i tyle tylko. A co do iścia do sądu to kto pójdzie i po co jeśli minister sprawiedliwości jest już prokuratorem generalnym, to po co iść do sądu jak wiadomo jest że wyroku przeciw sobie sami nie dadzą.  A skoro trybunał też ma być w rękach rządu to zostaje tylko sztrazburg a na to aby dojść tak daleko trzeba mieć kupe kasy . Więc jakoś sens składania pozwu mija się z celem uzyskania 100zł więcej.

 

No chyba że jakaś opcja polityczna wyłoży na to kasę aby rozłożyć pis na łopatki. Ale moim zdaniem oni teraz tak sobie wszystko poustawiają że już będą rządzić puki nie poumierają albo wojny nie będzie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dorośli ludzie a takie bajki piszą oglądajcie dziś Jaworowicz jakie prawo za poprzedniej władzy działało a dopłaty na pewno będą w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

trudno żeby dzieciak zrozumiał co dorośli piszą  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Tylko kurs euro do dopłat jest liczony już we wrześniu zeszłego roku. A co do całego burdelu to jestem z izb i znam ludzi w agencji to każdy mówi o tym że chodzi tylko i wyłącznie o zmianę we władzy. Ci co odchodzą nie chcą tego ruszyć i zostawiają wszystko dla następców a następcy to ludzie bez znajomości tematu tylko z odpowiednim ukierunkowanie politycznym. Przecież każdy widzi co się w kraju dzieje. TVP zmienili to pierwsze wiadomości to Smoleńsk, Amber gold i jakie to było złe że prokurator był rozdzielony od ministra sprawiedliwości

 

to jest kurs wymiany dla nas nie dla min finansów


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

Mam znajomy z agencji powiedział że przez to że mieliśmy kontrol z agencji i weterynarii dopłaty dostaniemy w maju-czerwcu... gdzie tu polityka daja tym małym doplaty co mają po 5ha a ci za przeproszeniem mordki ciesza ze doplaty juz dostali a Ci wieksi za co maja noawozy pokupic...

Edytowano przez MrDawido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Ludsziska dajcie na luz Agencja ma jeszcze 175 dni na wyplate doplat a wy do Sztrazburga  chcecie pozwy pisac Kazdy sad czy to za władzy Sld ,psl,po czy Pis bedzie dbał o budrzet Państwa bo własnie z niego bierze wypłaty i nie wyda wyroku ktory by ten budrzet mial uszczuplic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

I co Pan Dorosły wniósł do tematu? Nie  trzeba było kamieniami w szkołę rzucać tylko się uczyć to by tyle płaczu o tę jałmużnę tu nie było trzeba myśleć z wyprzedzeniem termin jest do czerwca a jedni myślą że to jest w styczniu jak dopłaty zniosą pól polski odłogiem będzie leżeć ? No dajcie spokój

Myślisz że jak ktoś został rolnikiem to nie chciał się uczyć. Kolego jesteś w dużym błędzie, dzisiaj szkołę, studia można skończyć bez problemu. po prostu jeśli ktoś został na roli to został z pasji i zamiłowania do rolnictwa a nie dlatego że "rzucał kamieniami w szkołę". 

A i tak na przyszłość nie obrażaj kolegów bo nie wiadomo kim są i jakie szkoły po kończyli bo jak to mówią kozak z Ciebie w necie ale piz..... w realu. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jakby nie było zaliczek to by nie było takiego burdelu, i tyle w temacie dopłat ...

a kto wymyslił zaliczki to chyba wiadomo ...

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj