marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

pracus74    15

E no poki co to nie jest tak zle bo troche sniegu na polu jest. A -15 przez 2noce wiekszej szkody nie zrobi ani w pszenicy ani w rzepaku bo 2lata temu to bylo -25 przez ponad tydzien i platka sniegu nie bylo i jeszcze bardzo rzadko ale co niektore plantacje pszenicy i rzepaku zostaly. Przynajmniej na kujawach tak bylo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

na północnym wschodzie jest śnieg i jest mróz, ziemia pod śniegiem lekko zmarznięta więc jak na razie jest b.dobrze. Ta jak zima potrzyma to ceny pójdą w górę :D jasne w tamtym roku jakoś było inaczej :P Cena nie wiadomo jak będzie najlepiej teraz część sprzedać i na wiosnę resztę i będziecie mieli ceny uśrednione ;) u mnie teraz ceny zbóż bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

@pracus 74 zależy gdzie mieszkasz bo trochę śniegu to pojecie względne, u mnie w okolicy to prawie nic =trochę, mam złudną nadzieję że lód ochroni jak mróz już nie rozwalił komórek rośliny myslisz ze woda będzie czekać 1 tydzień zanim zmarznie w roślnie. Rosliny powinny sie przygotować, już szybko zapomnieliśy jaka była pare dni temu piękna wiosna tej zimy, pąki na drzewach kwiaty w doniczkach kwitły zboża się krzewiły aż tu wiatr od wschodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Jak myslicie czy przez obecna pogode ktora zalozmy bedzie sie utrzymywac 2 3 tyg to pszenica pojdzie cos do gory? Moze ludziiom sie nie bedzie chcialo wywozic w mroz a ja własnie na to czekam :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak na razie to roślinom nic nie jest. Dopiero dalszy przebieg pogody może coś zmienić, ale watpie. Przez ostatnie 20 lat raz wymarzły pszenice i pszenżyta,kilka razy jęczmień i rzepak. Ale widze niektórym się marzą wymarznięcia i inne plagi bo magazyny pełne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wystrczy tydzieni zimy i cena jedzie w drugą strone bo dostaw nie bedą mieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

A te 450 za kukurydzę 30% to realny kontrakt i z kim ?

 

Tak to jest realna propozycja, jedną z baz mają u mnie w miejscowości istnieją już ładnych parę lat. Biura mają w Nysie nazywają się PRZ Mieszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

Jak na razie to roślinom nic nie jest. Dopiero dalszy przebieg pogody może coś zmienić, ale watpie. Przez ostatnie 20 lat raz wymarzły pszenice i pszenżyta,kilka razy jęczmień i rzepak. Ale widze niektórym się marzą wymarznięcia i inne plagi bo magazyny pełne.

nie kolego jednemu wymarznie a u drugiego jest urodzaj ale ogólni w Argentynie jest susza i w Australii w USA mrozy minus 40 a w agrobiznesie mówia ze zboża do dołu ale o jęczmieniu ostatnio nic nie mówią który idzie w górę a jakoś u mnie we wszystkich skupach zboża do góry w porównaniu kiedy sprzedawałem przed świętami to trochę dziwne ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Panowie co nie którzy na forum sieją panikę, ja osobiście spokojnie będę czekał ze sprzedażą zboża. Do żniw jeszcze pół roku i dopiero rozkręca się ŹIMA?. Może jestem zbyt naiwny ,ale przy sprzyjających warunkach cena 800zł netto za pszenicę jest jak najbardziej realna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

800 zł już w tym sezonie było do wzięcia. Tylko się nie dziwcie że jedzie z Ukrainy. Ptaki i inne zwierzaki muszą jeść cały czas a nie miesiąc przed żniwami. A na razie giełdy w dół, ale nasza krajowa cena byla dużo niższa i trochę się zbliżyła do paryskiej, ale nadal jest niższa. Gorzej jak się zbliży do amerykańskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

 

Tak to jest realna propozycja, jedną z baz mają u mnie w miejscowości istnieją już ładnych parę lat. Biura mają w Nysie nazywają się PRZ Mieszko

Dzięki za potwierdzenie. 450 pln za t. to nie jest już źle. Jak nie będzie jakiś dużych wymarznięć to kontrakty terminowe raczej nie poszybują w górę. Dziś podzwonię i może podpiszę, jeśli ceny spadną sprzedam na biogaz, w naszym rejonie cena masy zielonej 90 pln. , przy 30% s.m. Trochę szkoda słomy ale qq w monokulturze 14 lat , to gleba to wytrzyma bez większej straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Kolego BENNY82

Na Podlasiu ceny są podobne tylko trzeba podzwonić

Unipasz pszenżyto- 650netto

De Haus - pszenica - 780 netto

Jelonki - pszenica - 750 netto odbiór od rolnika

pośrednicy płacą i 710netto za pszenice

 

a ten De Heus gdzie ma siedzibe na podlasiu?czy biorą z od rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emi28    0

mam pytanie odnosnie kukurydzy , szukam takiej z dużymi , szerokimi liscmi , kolba ma być duza zaziarniona.Czy mozecie polecic jakas odmianę , słyszałem że ułan jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad72    1

W połowie stycznia br. GUS podał dane dotycza˛ce obszaru

upraw, plonów oraz zbiorów zbó˙z w układzie wojewódzkim

w 2013 r. Z analizy tych danych płyna˛ interesuja˛ce wnioski,

w tym taki, ˙ze sytuacja pomi˛edzy poszczególnymi regionami

kraju bywa bardziej zró˙znicowana ni˙z mo˙zna było podejrzewa

´c.

Dla przykładu w całym kraju produkcja pszenicy ozimej

w roku 2013 wzrosła o 44% wobec roku 2012, kiedy du˙za

cz˛e´s´c upraw została zaorana na wiosn˛e ze wzgl˛edu na

du˙ze straty zimowe. Jednak˙ze w województwie kujawskopomorskim

zbiory zwi˛ekszyły si ˛e a˙z o 563%. Z kolei

w województwach podkarpackim i warmi´nsko-mazurskim

zmniejszyły si ˛e o 12%. Ten przykład pokazuje bardzo

wyra´znie, ˙ze sytuacja w jednym regionie, mo˙ze znacznie

odbiega´c od sytuacji w innych lub od sytuacji w całym kraju.

Jes´li chodzi o produkcje˛ pszenicy ozimej i jarej ła˛cznie,

GUS szacuje ja˛ na 9,47 mln t, czyli o 0,86 mln t (10,0%)

wie˛cej niz˙ w roku 2012. Najwie˛ksze wzrosty, przekraczaja˛ce

30%, zanotowano w województwach kujawsko-pomorskim

(+60%), wielkopolskim (+52%) oraz łódzkim (+32%). Najwi

˛eksze spadki dotyczyły województw: podkarpackiego (-

17%), warmi´nsko-mazurskiego (-12%) oraz małopolskiego

(-10%).

Produkcja ˙zyta w 2013 r. wg GUS wyniosła 3,31 mln t

i była o 14,4% wi˛eksza ni˙z rok wcze´sniej. Najwi˛ekszy przyrost

produkcji zanotowano w województwach: kujawskopomorskim

(+52%), podkarpackim (+46%), dolnos´la˛skim

(+32%) oraz opolskim (+31%). Ze wzgl˛edu na swój du˙zy

rozmiar oraz spory udział ˙zyta w strukturze zbiorów,

prym w produkcji tego gatunku zboz˙a wioda˛ województwo

wielkopolskie (737 tys. t) oraz mazowieckie (422 tys. t).

Zbo˙zem, które zanotowało bardzo istotny spadek produkcji

w 2013 r. był j ˛eczmie´ n. Wg GUS w skali kraju jego zbiory

wyniosły 2,92 mln t i były o 30,1% ni˙zsze ni˙z rok wcze´sniej.

Mimo to, w dwóch województwach zbiory były wy˙zsze

ni˙z rok wcze´sniej: w podkarpackim zwi˛ekszyły si ˛e o 10%,

a warmi´nsko-mazurskim o 2%. Z kolei spadki były najbardziej

drastyczne w przypadku województw kujawskopomorskiego

(-46%), lubuskiego (-42%) oraz wielkopolskiego

(-42%). W województwach tych najbardziej zwi˛ekszyła

si ˛e powierzchnia uprawy innych zbó˙z.

Produkcja zbóz˙ ogółem (z kukurydza˛, gryka˛, prosem

i innymi zbo˙zowymi) w Polsce wyniosła 28,38 mln t i

była o 0,6% ni˙zsza ni˙z rok wcze´sniej. Najwi˛ekszy przyrost

zbiorów zanotowano w województwach kujawskopomorskim

(+8,0%) i ´swi˛etokrzyskim (+7,8%). Z kolei najgł

˛ebszy spadek w przypadku województw opolskiego (-

8,9%) i lubuskiego (-8,1%).

Jak wida´c z powy˙zszych przykładów, dynamika produkcji

w poszczególnych województwach jest bardzo zró˙znicowana,

a zmiany produkcji z roku na rok nieraz bardzo du˙ze.

 

Cargill Pl Podkarpackie: pszenica pasz.-670 netto 716,99 brutto :(

Edytowano przez mikad72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztofb    0

u mnie ok 770 brutto za pszenicę , a żyto 550 brutto ceny na skupie , a dzwonił jakiś pośrednik to proponował 800 za pszenicę i 600 za żyto ceny brutto , warunek 24tony , nie dopytałem jak płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3474

Dla mnie wynika z tych wyliczeń GUS że jak by nie stękać że tego więcej tamtego więcej a finalnie co najistotniejsze jest fakt i że zboża w mamy mniej niż w poprzednim słabym roku .Było mało a jest jeszcze mniej .Do tego jak uwzględnić że mamy rekordowy eksport to naprawdę nie jest zaciekawie dla hodowców i przetwórców . Dopiero jest półmetek sezonu więc jeszcze wiele się wydarzy .

Słowo jeszcze o mitycznym przewozie koleją z Ukrainy . Składy pociągów maksymalnie do 60 sztuk a zazwyczaj poniżej 50 a do tego składa się na to przewóz drewna, rudy, gazu i ewentualnie wagony z ziarnem ale nie widziałem nigdy pełnego składu z ziarnem więc jest to mit . Jak jeszcze doliczyć 12 euro cła na tonie za pszenice i chyba 10,5 euro za jęczmień to takowy eksport jest sporadyczny a wręcz marginalny . Były swego czasu przekręty jeszcze przed UE na Ukraińskim zbożu które wjeżdżało do Polski całymi składami na wagonach nie przykrywanych niczym a potem znikało i pojawiało się jako od polskich rolników , a następnie do gminy po 9 zł dopłaty do tony . Nie jeden się wtedy dorobił .

 

 

Cena 730 zł za jakościową . Więc szału nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Tak tylko jest jeszcze takie magiczne słowo jak "spekulacje na giełdach" tam się nauczyli handlować zbożem które jeszcze nawet nie wyrosło i w najmniej oczekiwanych momentach dzieją się z cenami dziwne rzeczy bo z jakiej racji zboże staniało zaraz po nowym roku gdy nie ma pewności czy dobrze przezimuje?. Pewno skończyły się jakies tam kontrakty i teraz szukają na nowo zarobku. A tu w Polsce to jesteśmy tylko odpryskiem tego co się dzieje na giełdach światowych. Założe się, że gdyby nawet w Polsce odpukać część zbóz wymarzła to podejrzewam, że ceny by nie drgnęły no chyba że za jarke by wołali po 2 tys rolnicy jak to było dwa lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Kolega właśnie wywozi pszenicę po 750 brutto,okoliczne skupy 670-760 brutto i wszędzie spory ruch. Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Kolega wspominał wczoraj, że zaczyna się szał na kukurydze. Wydaje mi się że coraz więcej kosztem ziarnowej jest uprawianej na zielonkę, ale może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

W moim regionie kukurydza ziarnowa ok. 20-30% areału. Większość obsiewu na biogaz , na ziarno może trzy gospodarstwa. W skali kraju myślę że areał ziarnowej się zmniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja mam kontakt z firmą która handluje materiałem siewnym i zdaje wam się. O tej porze roku mają juz tyle towaru sprzedane że powoli nie mają czym handlować. Jak jeszcze by nie daj boże jakieś oziminy albo rzepak wypadly to zostaną tylko polskie odmiany do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pszenica paszowa 760 netto

golpasz golub dobrzyń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Z Twoim transportem czy ich?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z moim transportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj