Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielhaker    6901

A tobie dalej jak krowie na miedzy. Popyt podaż jak kolega Ci tłumaczył, każdy po tragicznym 2015r w tym roku zwiększył powierzchnię qq, urodzaj w tym roku wielu miało za dużo i stąd cena. Chociaż ja bym nawet po 4 tys nie sprzedał, władować w pryzme i niech czeka na gorsze czasy jeść nie woła

Dokładnie tak. Sam w tym roku zasiałem więcej bo po suszy w 2015 chciałem się zabezpieczyć w razie ponownej i w tym roku jest o wiele więcej ale wszystko poszło w pryzmy, nie zmarnuje się.

Koniec OT. Przypominam, że temat jest o cenach słomy, a nie cielętach na Podlasiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

120/120 po 28 zł dwuletnia ze sterty, pojechała na podlaskie ponad 80 szt

Kolego przypadkiem nie biała renowka na LLU z naczepą platformą odkrytą?

Z wioski facet z nim trzyma nagania klienta ostatnio gadaliśmy to 120 suche po walcowej po 70zł wozi


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

A tobie dalej jak krowie na miedzy. Popyt podaż jak kolega Ci tłumaczył, każdy po tragicznym 2015r w tym roku zwiększył powierzchnię qq, urodzaj w tym roku wielu miało za dużo i stąd cena. Chociaż ja bym nawet po 4 tys nie sprzedał, władować w pryzme i niech czeka na gorsze czasy jeść nie woła

A ja bym swoje sprzedał za 4 a kupił za 2,5. Pieniądz musi być w obrocie. Przy takie gospodarce to się możesz garba do..bać a nie pieniędzy. Powodzenia Lepszy mały handelek niż duży szpadelek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ile byś dał za bele 150 ze stodoły suche , po jakiejś zmiennokomorowej krone. Waga około 280 kg. Pisałeś źe 155- 163 na paszowozie waźyła 400. Ale to coś z wagą nie tak...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paker82    0

Niewiem skąd wy te ceny bierzecie ja mam do sprzedania baloty 170 po prasie claas variant 280 waga balotu średnio 370 kg po 50 złoty za sztuke i zero chetnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niewiem skąd wy te ceny bierzecie ja mam do sprzedania baloty 170 po prasie claas variant 280 waga balotu średnio 370 kg po 50 złoty za sztuke i zero chetnych

kolego do ciebie na Podlasie dobre 500km x 3zl km 1500zl za słomę 1500 a wejdzie takich 30 na transport i wychodzi 100zl sztuka i ja po tyle place za taką bele także nie widzę powodu dla ktorego mam sobie tym głowy zawracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Nie chce mi się teraz tego wałkować, ale cofnij się jakos w grudniubyła dyskusja o wadze bel. po stałokomorowych mchale czy lely 250kg spokojnie ukrecisz, więc u Ciebie jest coś nie tak z belami. Nie wiem czy wiesz, ale zmiennokomorową można też słabsze zrobić, ciśnienie zmniejszasz i heja. Jak rozładowywałem to chwytak ledwie dotykał beli i już zawór puszczal. Jak swoje biorę to trochę się zniekształcają i łapy chwytaka całą powierzchnią dotykają, tutaj punktowo się stykają z belka. Szkoda że fotek nie zrobiłem
Wcześniej jak przywiozlem z litwy też wydawały się dobite na maxa, a jednak chwytak dociskał całą powierzchnią łap


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Kolego przypadkiem nie biała renowka na LLU z naczepą platformą odkrytą?

Z wioski facet z nim trzyma nagania klienta ostatnio gadaliśmy to 120 suche po walcowej po 70zł wozi

 

No nie Renówka ale MAN z przyczepą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mam  prasę  zmiennokomorowa  i  wiem  na  czym polega różnica . Ale przy  wilgotności  w  granicach  10 %  nigdy nie udało mi  się  zrobić  beli  120 x120 cięższej niż 210 kg . Taka  sama  bela  po  sipmie waży  140  -150 kg , więc  róznica jest  znaczna . 

Moim  zdaniem to bzdura że bela   155 x 120 z  suchej  słomy  waży  400 kg , 

Maxymalna  waga m 3 suchej  słomy  to  160 kg , bela  120x120 ma  ok 1,36 m3 , 

 

Słoma w energetyce

sloma.jpg

Słoma to wysuszone łodygi i źdźbła roślin zbożowych, strączkowych, lnu, rzepaku będących najczęściej produktem ubocznym produkcji roślinnej w gospodarstwach rolnych. Głównym kierunkiem wykorzystania słomy jest jej zagospodarowanie w rolnictwie, jako ściółka do w hodowli zwierząt, składnik pasz jest także zaorywana na polach w celu zwiększenia ilości próchnicy w glebie. Pomimo szerokiego zagospodarowania słomy w rolnictwie w Polsce występuje znaczna jej nadprodukcja, która może być wykorzystana na cele energetyczne. Słoma jest jednak paliwem trudnym w zagospodarowaniu głownie z uwagi na niską gęstość, co podnosi koszty transportu i magazynowania a sam proces spalania wymaga kotłów o odpowiedniej konstrukcji. Znaczący wpływ na wykorzystanie słomy do celów energetycznych ma jej wilgotność, która powinna wahać się w przedziale 10 – 22%. Ważny jest także skład chemiczny, który zależy od rodzaju zboża i stopień zwiędnięcia. Z uwagi na stopień zwiędnięcia wyróżnia się słomę żółtą zbieraną bezpośrednio po żniwach oraz słomę szarą, która zostawiana jest na polu i poddawana zmiennym warunkom atmosferycznym. Należy zaznaczyć, że do celów energetycznych lepsza jest słoma szara zawiera ona mniej metali alkaicznych i chloru, które odpowiedzialne są za zwiększoną korozję w kotle i powstawanie żużla. Dużym problemem w wykorzystaniu słomy w kotłowniach jest wspomniana jej niska gęstość nasypowa, czyli niski ciężar przy dużej objętości.  W praktyce 1 m3 luźnej słomy waży zaledwie 40 – 60 kg dla przykładu 1m3 drewna waży 600 – 700 kg. W celu zagęszczenia słomy poddaje się ją prasowaniu. Bele silnie sprasowanej słomy osiągają gęstość nasypową do 160 kg/m3. Słoma po sprasowaniu w postaci bel pozwala na jej bardziej efektywny transport i składowanie. Niemniej jednak słoma musi zawsze być wykorzystywana blisko miejsca uprawy. Za ekonomicznie uzasadniony uznaje się transport do 40-50 km.

 

 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Moje 120 po stałokomorowej łańcuchowej ważyły średnio 175 kg przy sprzedaży na pellet, średnia wilgotność 14 %.  Dużo daje termin prasowania - "żywą", długą słomę ze zboża koszonego pod koniec lipca po przeschnięciu na pokosie lepiej zwiniesz jak skleszczałą sieczkę w połowie sierpnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Dla mnie ona może ważyć 100i 500, ważne że 120 po stałokomorowych starczaly 7 bel na tydzień, teraz 7 starcza na 2 tyg. Wilgotność nieznana, nie było mnie jak belowal. ale sucha wilgoć ciągnie, kamieni nie ma. za to jest sporo nie wymloconej pszenicy.

Jak przychodzi temat kto jaka prasa ile kg ukreci to każdy rekordy bije, jak teraz to odwrotnie :)
Dla mnie ważne, ze starcza 2x tyle co normalne a jak komuś nie pasuje to rzeczywiście poważny problem. Może do paszowoxu kamieni narzucał, może miał aplikator do piachu na belarce, w d... to mam mówię co waga pokazała i co jest.
A zestaw jd chyba 6620 czy 30 już nie pamiętam, prasa variant 365


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nie w tym rzecz pasuje czy nie. Ja teź mógłbym napisać źe moje 120 waźą 300 kg, tylko po co? Chodzi o to żeby nie pisać bajek. Najlepiej strzelić focha...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Jedyne jak mogę Ci udowodnić to fotki, chociaż i tak nic Ci to nie da

post-33155-0-52852200-1483178769_thumb.jpg

post-33155-0-06876100-1483178812_thumb.jpg

post-33155-0-08856700-1483178901_thumb.jpg


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Dziwne bo w internecie pełno ogłoszeń z QQ na pniu po 2500zł/ha było z Podlasia, dał by 1/3 nawozów co pod QQ, zasiał żyto i by miał słomę i sporo pieniędzy w kieszeni

Tylko z którego rejonu Podlasia to było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedyne jak mogę Ci udowodnić to fotki, chociaż i tak nic Ci to nie da

Przecież to twardy rdzeń nie miękki jak pisałeś mogą te belki ważyć do 400kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież pasy nie schodzą się do siebie na styk przy pustej komorze zawsze jest przestrzeń a to są właśnie bele z twardym rdzeniem z miękkim taki kwiatek masz już od 1/3 beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nawet nie wiecie co to jest miękki rdzeń. Moźna ustawić w prasie zmiennokomorowej, źe do jakiejś zadanej średnicy jest mniejszy zgniot. Gwiazda jest zawsze w prasach stałokomorowych . Jasne taka to z 800 moźe waźyć...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

A to mój błąd, ale kolega ma zmiennokomorową i mówił że robi zawsze miękki na 10-15cm. W takim razie nie widziałem jeszcze beli z miękkim bo wszystkie tak mają.

 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Jak myślicie 120 po zmiennokomorowej w stogu dwuletnie nadadzą się do czegoś? Po 20zł, facet kupił siedlisko razem z tym stogiem. Nie wiem czy warto ją oglądać ma zrobić fotki


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

120 może i waży 300 kg .Sprzedaje słomę handlarzom z pola to prasowanie idzie u nich nawet w deszcz na pytanie jak to sprzedacie odpowiedz czym cięższa tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj