Polecane posty

miwigos    3537

A ja zostawiam słome na polu od 15 lat i niema problemu,plodozmian 6 letni,burak,pszenica ,rzepak ,pszenica ,rzepak ,pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

Szukajcie Suwałki i okolice dobre ceny mają 200 zamówione po 38


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

ja bym zamówił ze 3 tiry


a podajcie namiary na priv bo chyba już nie ma tego ogłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

Zadałeś głupie pytanie dostałeś głupia odp heh chcesz to po 65 Ci przywiozę bo dla siebie mam zapasu :P mam namiary na drugiego gościa tylko trzeba ogarnąć ładowanie bo on po całym powiecie beluje i nie da rady... muszę się zastanowić jak coś to ciągnik na tira i można lecieć. Jak nie to wrzucę tutaj kontakt


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiat Garwolin, na granicy woj. mazowieckie / lubelskie

20 ha słomy z pszenicy w jednej działce, szerokie pokosy. Pole przy drodze powiatowej b. dobry dojazd.

 

Do rozliczenia cena za tonę, nie na szt!!, ważenie po stronie sprzedającego.

 

Zapraszam z ofertami na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Sprzedam slome pszenżyto,pszenicy. Po 45zl/szt gotowej beli transport placi kupujacy mozliwosc załatwienia.
Pw. Pln wlkp
Baloty po case rb 344.
Jak kto woli czy od sztuki czy na tone.

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

po 55 mi się wydawało drogo bo taka ofertę mam z transporterem po jd 623  i za 2500zł bez różnicy jaka czy 120 czy 150 po clasie pasówka cały tir na podwórko

Edytowano przez Tygrysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

Zartuje az tak to nie na razie... to bierz w marcu tańsza nie będzie na pewno. Ja na razie nic nie obiecuję nikomu też dopóki bel nie zobaczę a pod koniec tyg dopiero mają zamiar zaczynać


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1781

Przed chwilą bylem na stacji paliw,gościu ogłoszenie wieszał ze słomę sprzeda,zapytałem po ile,powiedział ze po 100 za belkę 120x120,nie wyglądał na

 

jakis frajer da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

50 z pokosa i 65 gotowe 120 w okolicy, pod warunkiem że zestaw słabszy, bo 120 km i dobra prasa po 60 krzyczą. Mam propozycje dzierżawy 12ha, zyta nasiac i handel


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

trzeba być chorym aby sprzedawać słomę za takie śmieszne pieniądze. Są opracowania że wartość słomy z hektara to przeszło 700 zł i za tyle trzeba dać w ziemię u mnie w okolicy byli tacy że co roku sprzedawali a teraz płacz bo nic nie chce rosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

ja widzę w okolicy tendencję spadkową ceny słomy. Chyba głównie spowodowane jest tym, że rolnicy, którzy trzymają po kilka/kilkanaście świnek i sprzedają trochę zboża to sprzedają całą słomę z pola i rezygnują z trzody. Z tego co mówią to teraz trzymać świnie na własne potrzeby się nie opłaca, bo chce ktoś sprzedać te kilka świnek i w okolicy wykryją ASF i świnie rosną do wagi 160-170kg i w górę, a wiadomo że aby urosła to musi też zjeść. w każdym razie brat cioteczny zamówił trochę słomy po 35zł za belę i sam beluje i widać tendencję spadkową bo pojawiają się ogłoszenia z ceną 40-45zł a jeszcze nie dawno krzyczeli po 50zł


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Ale ten rok w porównaniu do poprzedniego to jest ponad dwukrotne przebicie ceny i 60km przyjeżdżają. W tam tym roku po 17 zł z pokosu za 120x120, w tym 30 za żytnią, 37 zł za owsianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9984

U mnie najmniej jest 2x tyle slomy z ha jak rok temu :o w zeszlym roku z 4.5 ha żyta bylo 27 belek teraz tam jest owies i jak wtedy na dwóch przejazdach byl jeden balot tak teraz w owsie mam 3 ;o i u wszystkich to tak samo wygląda wiec cena idzie ostro w dol :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

Ile mogę wołać za bele słomy żytniej i pszenzytniej W.Mazowieckie powiat płoński . ok. 7-9 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

U mnie najmniej jest 2x tyle slomy z ha jak rok temu :o w zeszlym roku z 4.5 ha żyta bylo 27 belek teraz tam jest owies i jak wtedy na dwóch przejazdach byl jeden balot tak teraz w owsie mam 3 ;o i u wszystkich to tak samo wygląda wiec cena idzie ostro w dol :P

to u mnie w 2016 27 bel to było z jednego hektara żyta :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9984

No ale to pole to klasa wpoldo 8 xD jak przygrzeje slonce to nic nie rosnie teraz dużo opadów to uroslo ladnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19804

co myslicie o słomie z rzepaku ? nadaje sie to do czegos ?

znajomi zbierają wszystko do paszowozu to idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9984

Znajomej prasowalem grykę i owijali to folia i szlo w kiszonkę i krowy bardzo dobrze jadly :) ja chce poczekać az podeschnie i sprasowac jak nie beda jadly to będzie do ścielenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1599

W tym roku słomy opór dziś sprawowane 1,08ha 17bel/140 pąsową jęczmień jary ziarna 7348kg ważone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj