Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

melon10641    1219

Paweł a Ty 450 zł wyliczyłeś dla 1 tony czy dla 5?

Padło pytanie odnośnie Perespy już odpowiadam, to zakład który miał dużą rotację właścicieli którzy dotychczas nie płacili w całości za słomę. Od tamtego roku jest inny właściciel który w żniwa płacił gotówką potem na konto. Wiem że w październiku znajomemu miał jeszcze zapłacić ale czy zapłacił tego to nie wiem. Myślę że się dowiem nie długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

450zł za 5 t - tyle że policzyłem jedynie główne składniki. Pominięty został Bor, Cynk i inne cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Kalkulacja jest prosta: 1 t słomy to: czyli przy założeniu 5t słomy z ha mamy 6kg N 30kg N 3kg P2O5 15kg P2O5 15kg K2O 75kg K2O 10kg CaO 50kg CaO 1,5kg MgO 7,5kg MgO 1,5kg S 7,5 kg S Można to przyrównać do: 40kg Polidapu(2,5zł za kg) + 70kg saletrzaku (1,3zł za kg) + 125kg soli potasowej 60% (1,8zł za kg) + 25kg siarczanu magnezu(worek 25kg kosztuje 30zł) + cała gama innych składników niewymienionych oraz inne dobrodziejstwa. Daje to nam rachunek: 40 x 2,5zł + 70 x 1,3zł + 125 x 1,8zł + 30zł = ok 450zł. Reasumując: czas na nowe noże w sieczkarni. Nie będę oddawał za darmo nawozu.

do tej sumy odlicz azot,który musisz dać.sama się nie rozłoży

paliwo którego idzie więcej

inne czynniki

tego wszystkiego się nie liczy


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

100kg saletry wystarczy - 140zł

Paliwa przy sieczkarni idzie jakieś 3-4l więcej - zależy kto czym kosi - kolejne 20zł

Inne czynniki? Uprawy pożniwne tak czy siak trzeba wykonać.

 

Słoma sama się nie zbierze - policz paliwo, amortyzację, siatkę. Był interes przy 40zł za rolkę. Po 20 zł szkoda sobie rąk brudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

ciekawe po ile kiedyś sprzedawałeś słomę.po twoich postach widać, że żerujesz tylko na hodowcach bydła.macie bydło to płacić trzeba,bo słoma potrzebna.

ja nie mówię nic za darmo,ale trochę rozwagi.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Hodowca bydła nie pyta mnie po ile sprzedaję zboże, jakie mam koszty produkcji, ile mi się urodziło. To nie Caritas. Jeśli będzie okazja sprzedać po 40zł za rolkę - nie będę się zastanawiał. Kolejna sprawa - sam mam bydło mleczne oraz opasy. Sprzedaję nadwyżki słomy bądź tnę - w zależności od ceny.

 

Wytłumacz mi co znaczy "żeruję na hodowcach bydła". Jakiś lament i żale wyczuwam. Jak Ci się nie opłaci hodowla to skasuj.

Edytowano przez pawelol111
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273

Jakiej rozwagi? Chyba nie myślisz że ktoś będzie tobie ot tak oddawać makro i mikroelementy, chodz przyznaje że znam takich co za darmo oddają.

Kiedyś było kiedyś, środki do produkcji były tańsze, a dziś jest dzisiaj i wiadomo jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A jeszcze się pochwalę: w tym roku żerowałem na kurnikarzu - sprzedałem mu pszenicę po 1000zł za tonę i to w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

A jeszcze się pochwalę: w tym roku żerowałem na kurnikarzu - sprzedałem mu pszenicę po 1000zł za tonę i to w maju.

nie ma się czym chwalić za 1000 to ja do de heus też sprzedawałem


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

W zeszłym roku facet niedaleko mnie nagromadził multum słomy licząc na niezły biznes jak w sezonie 2011/2012. W grudniu miał okazje sprzedać po 40zł balot, ale stwierdził że ta cena nie jest satysfakcjonująca i poczeka. W maju jak zainteresowanie słabło postanowił sprzedać i sprzedał tylko po 20zł. za balot z czego samo prasowanie wyniosło go 11zł/sztuka. Co dobry biznes? tak że panowie nie dzielcie skóry na niedźwiedziu. Pożyjemy zobaczymy jedno jest pewne ze cena będzie niższa ponieważ słomy w tym roku jest max. a to że ktoś straszy że potnie to niech potnie jego sprawa, wszyscy na pewno nie potną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Reasumując, niektórzy nie sprzedadzą za pół darmo bo mają swoją stawkę nie realną do osiągnięcia w tym roku. Są też tacy którzy sprzedadzą obojętnie jaka będzie cena, nawet za darmo są skłonni oddać. Także korzystajcie bo tych drugich z roku na rok ubywa. Za kilka lat wcale ich nie będzie szczególnie przy tych cenach pk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

dużo osób się "nacieło" no to słomę i zapewne w tym roku duzo mniej osób bedzie ją zbierać. proste i logiczne - cena powinna sie jakoś ustabilizowac ale na jakąś górną stawkę to ja bym nie liczył

No i ja w tamtym zebrałem tylko na własny użytek i okazało się że obrodziła i starczy jej jeszcze na rok i w tym roku trzeba przekręcić noże w sieczkarni i przesmarować talerzówkę i agregat podorywkowy :P

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

nie ma się czym chwalić za 1000 to ja do de heus też sprzedawałem

 

Jak mogłeś tak wykorzystać tą mieszalnię pasz... oni też chcą żyć. A potem hodowca trzody chlewnej musi dokładać do świń. Byś się wstydził. Myślisz że jak trzoda chlewna i mniej roboty to niech pracują za darmo? Gdybyś miał sumienie to sprzedałbyś po 500zł za tonę.

 

Co do słomy - cena byłaby nawet teraz - kiedy jest urodzaj. Były obok mnie 2 firmy skupujące słomę na brykiet. W tamtym roku obie zdechły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

hehe widzę się przekomarzacie, no ale fakt faktem nikt nie chce za darmo sprzedawać ani mleka ani słomy :P

5 ton za 450zł to wychodzi Ci 90zł tona nie licząc oczywiście mikroelementów, do tego doliczyć koszt prasowania, zwożenia + zysk to jak dla mnie minimum cena powinna być od 150zł tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Moze ktos zaproponuje jakas pewna firme ktora zakontraktuje ok 100t slomy 50t pszennej i 50t rzepakowej. Woj. lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@pawelol111ja nie wykorzystuję hodowców,po prostu przyjechał przedstawiciel zaproponował cenę po zbadaniu próbek.było nas 3 prawi200ton trochę tego było i jakoś też była bdb.

sam kupuje pasze de heus,na cenę pasz to rolnik nie ma wpływu.zboże było tanie,pasza i tak była droga.

 

jeśli chodzi o firmy skupujące słomę to rewelacji nie będzie w tym roku,firmy czekają co wydarzy się na wschodzie z brykietem,w tamtym roku nie które firmy padły przez brykiet ukraiński.

więc czekają co się tam wydarzy.

sam nie mam zarobku usługowego prasą.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ja też nie wykorzystuję hodowców. Przyjechał człowiek, zaproponował 40zł za rolkę a że ma bydło i bez słomy nie da rady funkcjonować... Trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36

w ubiegłym roku za słomę prosto z pola chcieli po 10 zł od balota baloty 120x120 z tym że samemu trzeba było zwinąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

wczoraj kupilem slome w duzych kostkach 80x120x250 sucha po 15zł klocek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@peres100 to jest agrofotowicz prawdę pisze,a nie zawyża ceny.

dziś przywieziona słoma za darmo,żeby tylko z pola uprzątnąć.słoma z tamtego roku,facet myślał że biznes z bije.słoma owszem sucha.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Czy ktos moze podac znajome mu firmy w woj lubelskim co moze lub kontraktuje slome na ten rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

krecikuryn a ile z ha wyjdzie takich bali ? przykładowo pszenżyta - oczywiscie orientacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273

zakontraktowałem słomę prosto z pola, ja beluje 120x120 a facet zabiera z pola po 25zł.

 

Nieznam się na prasach, ale chyba mozesz lekko pozbijać słome i wyjdzie ci więcej niż jeżeli kupujący sam sobie prasował?

 

W tamtym roku sprzedawałem słome, miało być po 13zł za kostke 2m długośći. Jak kończył prasować zajechałem z ciekawośći zmierzyć długość i wyszło że po 2.80-3m. Powiedziałem niech daje po 350zł/ha albo zabieram kostki sobie, zgodził się bez negocjacji także pewnie nie był tratny na tym interesie.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj