Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ja dzwoniłem do zamościa to dają 150zł/t netto 15% wilgotności, po żniwach dają Ci 30% wartości reszta po odbiorze tylko u nich nie podoba mi się to że do tej pory nie zabrali słomy od ludzi zakontraktowanej rok temu a co najgorsze to chcieli obniżyć ceny w umowie, trochę nie za bardzo to wygląda :/

Opublikowano

I jak koledzy myślicie,przy cenie za słomę tak jak narazie firmy oferują 150-175 zł/tonę firmy będą miały wystarczającą ilość surowca??? czy sieczkarnie będą intensywniej pracowały?? ja osobiście obstawiam to drugie...

Opublikowano

Będzie i tak i tak. Pomimo że sieczkarnie będą więcej pracowały to i słomy firmy będą miały wystarczająco. Nie zapominaj o tym że upadły brykieciarnie, na które też sporo słomy szło i cos z ta słomą musi się zrobić. A po za tym kompostownie to kupują głównie słomę z pszenicy , pszenżyta i żyta, ale główny udział to żyto z którego cięciem ciężko bo nie każdy ma sprzęt żeby pozbyć się takich resztek pożniwnych . Moim zdaniem jeśli chodzi o cenę słomy w kompostowniach to lepiej nie będzie, bo tak jak np Mykogen, gdzie łaczny przerób słomy wynosić będzie w tym roku około 80 tys ton już ponad tydzień temu zakontraktował wszystko.

Opublikowano (edytowane)

Południowa wlkp po zeszłorocznych rekordach cen slomy wiele gospodarstw z kupujących przestawilo się na sprzedających słomę wprowadzając bezściełowy system utrzymania zwierząt. W kwesti sieczkarni może ibędą intensywnie pracowały jeśli je ktoś ma . W mojej miejscowości na 21 kombajnów żaden nie ma.

 

Kalkulacja jest prosta:

1 t słomy to: czyli przy założeniu 5t słomy z ha mamy

6kg N 30kg N

3kg P2O5 15kg P2O5

15kg K2O 75kg K2O

10kg CaO 50kg CaO

1,5kg MgO 7,5kg MgO

1,5kg S 7,5 kg S

Można to przyrównać do: 40kg Polidapu(2,5zł za kg) + 70kg saletrzaku (1,3zł za kg) + 125kg soli potasowej 60% (1,8zł za kg) + 25kg siarczanu magnezu(worek 25kg kosztuje 30zł) + cała gama innych składników niewymienionych oraz inne dobrodziejstwa. Daje to nam rachunek: 40 x 2,5zł + 70 x 1,3zł + 125 x 1,8zł + 30zł = ok 450zł.

 

Reasumując: czas na nowe noże w sieczkarni. Nie będę oddawał za darmo nawozu.

 

Kolego Jeżeli golisz łan zboża na wysokości 20mm od ziemi to może uzyskasz założenie 5t/ha kupuję słomę i jak się udaje uzyskać 4t/ha to jest już dobry wynik u rolnika który wyciąga średnio 8t ziarna/ha. Kupuje na wage.

Na papierze kalkulacje wyglądają rewelacyjnie, ale jak hodowcy zaczną konkretnie kalkulować na papierze to sieczkarnie będą niezastąpione.

Edytowane przez ziko1
Opublikowano

Tylko doliczcie ok 50zł do ha na kombajn ( drożej bierze za usługę i wolniej jedzie- przynajmniej bizon) , posypać z 70-100kg mocznika żeby się ładnie rozłożyło i już mamy około 200zł, ścięta słoma to konieczność głębszych uprawek pożniwnych i dodatkowe paliwo...

Opublikowano

Bzdura i błąd agrotechniczny. Słomę miesza się z ziemią a nie orze w kolano...

 

To że rolnik ma 8 t z ha nie świadczy o tym że słomy ma więcej niż ten co ma 5t z ha. Na skracanym zbożu słomy jest dużo mniej.

Opublikowano

ale chodziło koledze o to że trzeba troche głębiej puścić talerzówkę/agrgat podorywkowy żeby lepiej wymieszało bo jak się zbiera słomę to talerzówkę jak najpłycej żeby podrapała i wystarcza ;)

Opublikowano

Powiedzcie Panowie mi pewną rzecz mam około 20ha mieszanki owsa jęczmienia pszenicy do sprasowanie w zamian za słomę, w grę wchodzi duża kostka, jak się rozliczyć później za robotę? 2 snopki moje jeden prasującego? czy jakie proporcję? Może ktoś byłby chętny zrobić, ewentualnie w okrągłe bele, jestem z pomorskiego okolice ch*jnic

Opublikowano (edytowane)

"Bzdura i błąd agrotechniczny. Słomę miesza się z ziemią a nie orze w kolano..."

 

A kto pisał o orce? Uprawki pożniwne to orka ? Jak masz czyste ściernisko 5 cm to chyba płycej uprawiasz niż ściernisko plus słoma. I dlatego napisałem o zwiększonym zużyciu ON po ścięciu słomy...

Edytowane przez pawel885
Opublikowano (edytowane)

dzisiaj jeszcze raz dzwoniłem do Zamościa słoma 140tona netto, 30% kasy wypłacają po żniwach reszta po odbiorze i umowy od 300 ton podpisują

 

 

To widzę, że każdy mówi inaczej. Ja dzisiaj byłem na miejscu żeby dogadać kolejny termin odbioru i przy okazji porozmawiałem z kierownikiem produkcji, który powiedział że duża kostka po 160 netto natomiast rolka tylko 150 i w siatce po 130 netto i prawdopodobnie koszty transportu pokrywa sprzedający (rolnik).

Aha i odbiór nie wcześniej niż maj 2014.

 

@melon10641 kto Ci tak powiedział mężczyzna czy kobieta.

Edytowane przez mimcio
Opublikowano

Tam nic nie można się dowiedzieć, zero logistyki, nikt nic nie wie i niczego nie gwarantuje. Dogadałem się z nimi żeby odebrali jedną lawetę na "próbę" aby sprawdzić wilgotność- odebrali (sam załadowałem, wcześniej bele oczywiście rozłożyłem aby doschły) wilgotność 20%, pytam się co robimy z resztą trzeba ustalić jakiś harmonogram odbiorów- nikt nic nie wie, osoby odpowiedzialnej nie ma. Zostawiełem wiadomość żeby oddzwonili co mam robić czy rozkładać dalej do przesuszenia czy mam dać sobie spokój- nie zadzwonili. Tydzień póżniej 0 7.00 telefon od kierowcy lawety że przyjeżdza po słomę i za godzinę będzie ( jedna laweta)- załadowałem prosto z pryzmy suche to nie było, nie jechałem dowiadywać się jak wyszło.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v