Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

)

Nie każdy chce się męczyć ze słomą, przyjedzie stary bizon co przetnie ją na 3 części i tnie hektar 10-15min dłużej- już koszt ok50zł. Potem męczarnia żeby to podorać jak ma się tylko np ursusa c330 albo t25 . Pasuje posiać mocznik - dodatkowy koszt. Więc jak rolnik dostanie 5zł za belkę 120 i się nie dotyka to krzywdy nie ma

 

 

Miałem bizona z sieczkarnią i ciął lepiej niż claas którego obecnie posiadam wieć nie wiem skąd taka opinia?? a co do czasu to przy gęstym zbożu maksymalnie 5 min dłużej ha leci... ( kosiłem Bizonem 14 lat więc coś wiem na ten temat)

Opublikowano

a peleciarnie w waszych okolicach biorą słomę ??? w mojej okolicy przerzucili się na łupiny orzecha włoskiego i słoma po polach pozostawała w tamtym roku ;[

Opublikowano

U mnie handel słomą w tym roku nie istnieje. Wcześniej to kilka firm jeździło i prasowało . kto ma hodowlę to wiadomo ze prasuje ale u mnie jeszcze jest era małych kostek i tylko kilku osobom po pare ha zbelowałem. Kilka osób chciało oddać mi słome za darmo ale co ja z tym zrobie skoro brykieciarnie padły i jak piszecie słoma leży na polach jeszcze z zeszłego roku.

Co do sensu oddawania słomy czy sprzedawania za mniejsze czy większe pieniadze to jest tak że co roczne zabieranie słomy z pola jest złe tak samo jak co roczne jej zostawianie(choroby i te sprawy) tak że trzeba znaleźć kompromis ale to u każdego bedzie inaczej w zależności jaki ma płodozmian i czy ma hodowlę . Kiedys z pola sprzatane było każde źdźbełko ale każdy prowadził 4albo i 6polówkę no i nie było rolnika który nie miał by hodowli . a teraz zmianowania brak .

Opublikowano

Okey jakie choroby. Przecież co roku nie siejesz zboża. No chyba że jest tak u Ciebie. Przyjedź do północnej wlkp. zobaczysz jak wygląda co roczne zostawianie słomy od 15 lat.

Opublikowano

niby w lubelskim brykieciarnie/peleciarnie popadały, ale jakoś o dziwo jadąc dziś trasą Zamość-Tomaszów Lubelski (35km) mijałem ok 10 -15 samochodów pod słomą. Co ciekawe peleciarnia w Zamościu rzekomo nie chce brać a samochody chyba dokądś jeżdżą B)

Opublikowano

W polsce nigdy nic normalnie raz góra i ceny z kosmosu a raz za darmo i zainteresowania niema . Ale polak z polakie nigdy się nie dogada! zawsze jeden musi być zrobiony w balona?

Opublikowano

Okey jakie choroby. Przecież co roku nie siejesz zboża. No chyba że jest tak u Ciebie. Przyjedź do północnej wlkp. zobaczysz jak wygląda co roczne zostawianie słomy od 15 lat.

Może rozwiniesz trochę i napiszesz jak to wygląda?

Opublikowano (edytowane)

mam słomę idealną w belach 120x120 z pod dachu powiat czarnkowsko-trzcianecki mozliwość dowozu jednorazowo do 55 szt w rozsądym obszarze 30-32zł/ szt lub odbiór z podwórka

Edytowane przez read
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v