Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

kolego skoro siejesz buraki lub prowadzisz inne uprawy to wtedy nie ma problemu ze ścięta słomą gorzej jest jak ktoś ma monokulture zbożową wtedy po prawie 40 latach ścinania słomy poziom gleby podniósł by się chyba o metr

właśnie mi oto chodziło.

jest u nas kilku gospodarzy co mają po 100ha i same zboża i kukurydza to na polu nie można robić.sam tego doświadczyłem pomagając jednemu rolnikowi.nawet użyźniacz nie pomaga.po tylu latach cięcia słomy 40 lat wiesz co piszesz masakra na polu....

Edytowane przez matingus
Opublikowano

wziąłem w dzierżawę pole na którym prawie 20 lat słoma była cięta i powiem szczerze uprawiać to pole to masakra!!!!chociaż plon w ubiegłym roku nie odbiegał od plonu z moich kawałków

Opublikowano

Bela słomy która waży 150-180 kg na 1 tonę obornika?? I ktoś u was na taki układ idzie??

 

Tona obornika u nas kosztuje 0d 15-24zł/t sam po tyle kupowałem więc co złego w tej zamianie??

Opublikowano

to nie ja wymysliłem tą cene za obornik... kupiłem z ogłoszenia. Obornik jest najlepszym nawozem ale oprócz zakupu generuje duże koszty rozwoenia przez co staje się mniej konkurencyjny... poza tym można go po części zastąpić np ściętą słomą, resztkami pożniwnymi, poplonami, odpowienik płodozmianem. A hodowca mo,że zastąpić słomę przerabiając oborę na bezściółkową więc lepiej zamiast się spinać pomyślcie o tym. Albo siejcie żyto hybrydowe ( generuje bardzo duże ilości słomy)

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

.

Edytowane przez e1leex
Opublikowano

Jak by się warstwa orna miała powiększyć o metr to bym swoją ścinał a do zwierzaków bym kupował ;) jak ktoś nie ma czym albo jak zagospodarować to może sprzedawać za grosze, ja wole pociąć, talerzówka, troche mocznika i w te przesądy o cięciu słomy ludzi którzy nigdy nie cieli bo muszą dokupić nie będę wierzył.

Opublikowano

ja sprzedałem pod koniec lutego firmie BIO FUTURE z Lubienia Kujawskiego. Na umowie oczywiście długi termin, bo 6 tygodni, a kasy nie ma do tej pory. Firma z ogólnie dobrą opinią nie płaci i każe się uzbroić w cierpliwość... Śmiechu Warte. Temat ze słomą był dobry dwa lata wcześniej. W tym roku żadnego prasowania i zbierania. Wszystko ścięte i spryskane mocznikiem.

Opublikowano

słoma to składniki, wolno się rozkłada i jakieś multum ich nie ma. Na słabych kawałkach jak się zostawi to zauważyłem że jest różnica, na lepszych nie zauważyłem, ale trzeba badać zawartość próchnicy przez x lat i będzie wiadomo ;)

Opublikowano (edytowane)

http://www.agrofoto....z-czy-szkodnik/ tutaj jest temat odnoście czy warto ciąć czy nie a w tym temacie pozostańmy przy cenach

 

Czy ktoś wie czy jest jakiś zakład w lubelskim który będzie skupował słomę? Perespa się ogłasza po 130zł tona i 16% wilgotności a jakieś inne zakłady? A może znajdą się rolnicy, którzy mieszkają w rejonach gdzie brak jest słomy i chcieliby kupić?

Edytowane przez melon10641
Opublikowano

PROXIMAMICHAL mocznika nie stosuję tylko użyźniacz glebowy 0,9l/ha stosuję w czasie deszczu lub gdy jest zachmurzone niebo, później tylko bruber i jest OK.

Opublikowano

mimo to stanowczo za mało ja bym sie zastanowił nad 600zł/ha. Misiek12345 lepiej sprzedaj na ha bo na bele różnie bywa w zeszłym roku ludzie tak zbijali bele że ledwo szło wbić "widły"

 

wiem kupujący chce zapłacić jak naj mniej a sprzedający chce jak najdrożej

Opublikowano

kto ci da 600zł za hektar słomy w tym roku. Byłeś na polu zboża piękne słomy będzie opór. Brykieciarnie nie będą kupować bo starej nie przerobiły. A jak będą to nie dadzą więcej jak 100zł za tonę sprasowanej.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v