Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Radziu również skończyłem z wynikiem bdb akademię rolniczą więc się nie przechwalaj - skończenie studiów o niczym nie świadczy :) W moim przypadku to zdaje egzamin i nie zaobserwowałem niekorzystnych skutków - zdadzam się że mozna przesuszyć glebę jak przyorasz nie wymieszaną z ziemią słomę

Opublikowano

Teoria swoją drogą a praktyka swoją drogą od 25 lat w gospodarstwie jest zcinanna słoma i plony na poziomie chodź by to że od 4 lat plon buraków kształtuję sie na 80 t/ha i wyżej .

 

oczywiście nie stosuję obornika.

Opublikowano

Słomę zawsze lepiej przyorać, w niej są składniki. W zbożowej jest słaby stosunek azotu do węgla i powinno się na ściernisko rzucić trochę azotu. warunki wilgotnościowe tez nie mogą być an za suche, ani za mokre.

U nas słomę ludzie sprzedają i popyt jest ale cena w żniwa była lepsza.

Opublikowano

 

 

 

 

kolego mi na slomie nie zalezy mieszkam na takim terenie gdzie tego towaru mi nie zabraknie a mam niedaleko 4 sporuch gospodazy razem okolo 1000 ha i oni slomy nie siekaja wczesniej sami zbierali i kompostowali a jesli chodzi czy to dobrze czy zle to mnie nie przekonaz skonczylem akademie rolnicza z wyróżnieniem wiec cos o tym wiem slome oczywiscie mozna sciac ale max raz na 3 lata i wczesniej zrobic badanie gleby przy nadmiarze pruchnicy sloma przestaje sie rozkladac i azot tu nie pomoze a potem placz bo susza jest susze robi nadmiar slomy

Skończyłeś akademię rolniczą z wyróżnieniem?? :lol:

Ciekawe - bo błędy robisz jak w moja córka w 1 klasie podstawówki :P:D

Z samej słomy to nadmiaru próchnicy nigdy nie będzie .

Opublikowano

Jak nasz quasi rząd będzie się dalej zajmować tylko związkami partnerskimi i innymi tematami zastępczymi, to tak własnie będzie się działo coraz częściej, a nic nie jest lepsza opozycja która zamiast pilnować poważnych spraw zajmuje się tym co mówią satyrycy.

Polska ,,elita polityczna" to dno śmierdzącego bajora.

  • Like 2
Opublikowano

Wuja się wypowiadał w agrobiznesie podczas tego protestu no ciężko będzie ciężko u nas ludzie pokupowali kombajny bez rozdrabniaczy,ponieważ słomę oddawali peleciarni,a teraz nagle musimy zakupić rozdrabniacze może i to wydatek rzędu 5-6 tyś.,ale te parę tyś. na ulicy nikt nie znalazł.Trzeba walczyć o ten kraj,bo ludzie poglądu Tuska,Komorka i Wałęsy go zniszczą !!!!

Opublikowano

żeby tylko milion najblirzej mnie jest taka co sama hala kosztowała 500tyś wyposażenie 1,5miliona zakupili 4 ciagniki. 20 ludzi praca na stałe i wreszcie zaczeło się coś kręcic każda łąka była skoszona okoliczne firmy transportowe zaczeły sie rozwijać a tu zonk.

Opublikowano

U mnie w okolicy słoma była po min. 50zł za belkę a różne te belki bywały i stoją u niektórych jeszcze pod chmurka stogi i gniją w taką pogodę (nie chcieli sprzedać po 40zł). W lokalnym portalu widzę coraz częściej ogłoszenia sprzedaży, ale juz cena spadła 35-40zł i ogłoszenia wiszą po kilka tygodni.

Opublikowano

W lokalnej gazecie pojawiają się już ogłoszenia ze słomą po 25zł/belę- jeszcze trochę i po 20 będzie. Ludzie się przeliczyli, kto sprzedał po żniwach to zarobił jeszcze coś a teraz to tylko na obornik przerobić pozostaje

Opublikowano

Bo zalatwili nietylko ludzi od biomasy ale i biodizla powoli wykończom .Tak jak pisał kolega przy takich firmach powstają inne współpracujące z nimi a tak wszyscy mamy wielkie G...

Opublikowano

Nie tylko diesel straci. Jakiś czas temu komisja KE obniżyła obowiązkową domieszkę do biopaliw z 5,7% do 5%, więc i gorzelnie też będą miały problemy ze sprzedażą bioetanolu. A z tego wszystkiego najbardziej oberwie się rolnikom bo będzie mały popyt, czyli niska cena.

 

Coś widzę że to nie będzie ciekawy rok dla prod. roślinnej.

Opublikowano

Dawniej wszyscy mieli produkcje roślinnom i zwierzencom wiadomo to nie wróci ale musi się uzupelniac . Sam miałem małą brykieciarnie w 2011 zawiesiłem i słome sprzedaje bo zamała ilość miesiencznie a i brak rąk do pracy. Znajomi poinwestowali kupe kasy zatrudnili ludzi a teraz co ? Brykiet i pelet za bezcen ,pieczarkarze korzystają . Kilku chłopaków z okolicy pokupowało prasy isprzent do zwózki a państwo robi im niespodzianke.

Opublikowano

W moim regionie niema wielkich gospodarstw Większość to 20-30 hektarów czasem 50 a 100 to na palcach policzysz a ziemi niema jak jest to cena zaporowa . Karzdy grosz się liczy

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v