Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

słomy nikt już nie chce tyle się tego narobiło że się przejadło w tym roku niema co liczyć na cenę za słomę tak ze zakładamy sieczkarnię i nie będzie czekania kiedy prasa przyjedzie i płaczu że rzepak trzeba siać

Opublikowano

W październiku jak sprzedawałem to handlarze dobrze mówili- po nowym roku nie sprzedasz. Ludzie trzymali bo myśleli że handlarze specjalnie tak mówią żeby zapasy zrobić i sprzedać teraz po 300zł/t a tu odwrotnie

Opublikowano

W Mojej okolicy wszystkie peleciarnie/brykieciarnie narzekają na brak odbioru latem pelet był po 600 zł\tona teraz nowe kontrakty chcą podpisywać na 350 zł\tona.

przewidywana cena skupu biomasy od rolnika(słoma, siano) na 2013 r oscyluje w granicach 100 zł\tona grubo poniżej kosztów, za takie pieniądze nikt nie odda słomy z pola (chyba że nie umie liczyć) ani nie zrobi siana.

Opublikowano

a było tak pięknie hehe

 

czy to prawda ze biomasa idzie za wschodniej granicy??? ja słyszałem ze elektownie po prostu przestały spalac biomase

 

osobiście miałem zamiar sprzedać z 200 bel słomy pszennej do peleciarni ale raczej bede zmuszony całość przepuścić przez brykieciarke

 

w mojej okolicy grasowała firma z kujaw zbierała wszystko co lezało na ziemi nawet w trakcie deszczu hehe do dzisiaj lezy ok 70 bel 180-tek gdzieś po miedzach i raczej juz ta słoma zostanie

Opublikowano

elektrocieplownie niemoga przestac palic biomasy polaniec ma caly blok tylko na biomase bez wegla ale ukrainski jest tanszy jezeli polski rzad nie zablokuje granicy to my jestesmy utopieni bedie na allegro sporo pras w dobrej cenie

Opublikowano

Ale wy się przejmujecie większość tutaj ma po 200-300 bali to dacie sobie radę. U mnie na sprzedaż jak ktoś robi to min 1000 tak jak ja i nic nie sprzedane jeszcze

Opublikowano

To i ja coś napisze w tym temacie. Wiadomo, teraz zamieszanie z tymi pelleciarniami, brykieciarniami itd, ale prawda taka, że rolnicy z tego powodu powinni się cieszyć, bo kto jak nie oni podbijał cene skupu z pokosu. Ale co do ceny na rynku słomy, to nie spowodowali tego oni, tylko po prostu nadmiar słomy. Każdy myślał, że jak zboża ozime wymarzły to słomy będzie mało, ale jak się okazało , wymarznięcia nie objeły dużych terenów, i słomy był nadmiar. Na dzień dzisiejszy, ceny słomy to porażka. Liczyłem na powtórkę z ubiegłego roku, a tu masakra. Największe firmy są zapchane już do żniw, zamykają powoli skupy. Cena jaką dziś usłyszałem to 110 zł brutto ! z odbiorem kupującego ale to jest teoretycznie jazda po kosztach dla handlujących słomą, a nawet i dla rolników, gdyż przeliczajac wartość słomy na wartości, to po prostu się nie opłaca.

Opublikowano (edytowane)

i do dzisiaj są tacy co myślą że po 300zł za tonę sprzedadzą xD wystarczy wejść na alegrro i sprawdzić

http://allegro.pl/sl...3029279535.html

swoja drogą 60 ton po 300zł dobry biznes a ogłoszenie jeszcze tylko 18 godzin więc kto chce kupic niech się pośpieszy xD

 

nowy kontrakt podpisalem na 170zl tona netto

za tyle dzisiaj to nawet niemiec nie weźmie którego znam,w tamtym roku owszew płacił nawet po 80euro za tone i brał wszystko zgnite nie zgnite bo potrzebował pod truskawki słomę ściągał z Polski dokładnie z okolic Nowego Tomyśla.słomą już wszyscy żygają a sami chyba mi przyznacie rację że 50 zł za balota 120X120 jak to ludzie krzyczą jest absurdalną ceną,kto sprzedał wcześniej zaciera ręce a kto nie niech teraz płacze zwłaszcza jeżeli nie ma tej słomy pod dachem.

realna cena na dzisiaj to 150 zł jak sam dowieziesz jeszcze pod zaklad.

Edytowane przez maverick1803
Opublikowano

a według mnie cena wróciła do normy poprostu. Chodowcy zapasy porobili. Brykieciarnie padają bo produkują za drogo. Miałem jedną pod nosem i długo się nie utrzymała. Chcieli sprzedawać po 600zł brykiet. Miał jest po niecałe 600zł a dąb w lesie po 150zł za metr sześcienny.

Opublikowano

http://allegro.pl/sloma-w-balotach-pod-przykryciem-ok-100-bal-wlkp-i3054191673.html

hehe zadzwońcie i sprawdzcie sami koleś nie zartuje chce 70zł za balota o wadze 140kg xD kto mi powie ile balot sianokiszinki kosztuje?? to za tone wychodziloby 490 zł jak po 200 bym sprzedał to bym się cieszył a 490 sen chyba coś się mu pomyliło bo jak zapytalem czy wie ile kosztuje pszenica to nie wiedział,nawet nie wiedział ile wychodziłoby za tone jego słomy więc go uswiadomiłem,ale oczywiście jego balot jest po 70zł sztuka i nie oszukuje na wadze w opakowaniu 140kg

zapomniałem zapytać jakie to opakowanie jak ta słoma taka droga chyba w sreberko je zawija xD

Opublikowano (edytowane)

tak to prawda ale elektrocieplownie maja doplate do kazdej tony peletu

tak maja ale teraz tylko w przypadku spalania samej biomasy, w przypadku współspalania wraz z węglem już tej dopłaty nie ma. i stąd

cały dym bo tylko kilka elektrociepłowni jest przystosowana do spalania samej biomasy.

Edytowane przez janusz20
Opublikowano

powiem tak jak ktoś ma słomę gdzieś w okolicach kołbaskowa,lub gdzieś przy zachodniej granicy max do 100km od granicy dużą ilość i che sprzedać to mogę mu w jakiś sposób pomóc mam kontakt na słomę ale powiem tak maks 150 może 160zł t plus własny załadunek,oczywiście jeszcze niczego nie obiecuję bo dawno nie dzwonilem ale cena 40euro za tone może być możliwa chociaż pewności nie mam

Opublikowano

Koledzy jak tu liczyć na wysoką cenę słomy jak w tym roku,dużo jej się narodziło i czy peleciarnie by ją brali czy nie słoma by była tania,ja przynajmniej nie będę zbierał w te żniwa tylko zetnę a problem maja ci co na handel ją zbierali w przyszłym sezonie nikt nie będzie zbierał słomy to wtedy znowu będzie w cenie tak to u nas w kraju jest jak nie ze świniami to ze słomą mamy teraz taką słomianą górkę

Opublikowano

jesienia sprzedalem slome po 250zl+vat ale sporo rolnikow z mojej okolicy czekalo za jeszcze lepsza oferta i teraz lipa bo skup wstrzymany... szkoda ze tam do gory wszystko robia tylko pod siebie i nie mysla o narodzie... lepiej wspierac opca gospodarke i doprowadzac kraj do ruiny...

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v