Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

U mnie w okolicy ktoś ma słomę po 55zł za balot, belka jest po JD(marka nieważna) ale pasówce i średnica 150cm w siatce i tak dobita że palca nie da się włożyć, jak dla kupującego myślę że warto.

Opublikowano

jak nie sprzedam siana do zasiewu to ją potnę i spokój

Opublikowano

@krecikuryn jesienią trochę wymieniłem słomy na obornik i przelicznik był 2 belki 120/120 za rozrzutnik 4,5 tony, obornik koński dobrze ugnity-załadunek i transport obornika po mojej stronie

Opublikowano

To zależy @sołtys bo u mnie w mojej miejscowości byś żle wyszedł na takiej wymianie.

Ja kupuję balot przeciętnie po 25 zł a w ubiegłym roku miałem nadmiar obornika i za jeden rozrzutnik 4,5 T skasowałem gościa 90 zł .

Chyba że u was obornik tani a słoma droga.

Opublikowano (edytowane)

@Piotrek1975 źle mnie zrozumiałeś ja dawałem słomę a zabierałem obornik więc wg Twojego przelicznika(25,-sztuka 120/120) to rozrzutnik kosztował mnie 50,- czyli ok 11,-/tona

Edytowane przez soltys48
Opublikowano (edytowane)

Sorki zle zrozumiałem. Spoko to kupiłeś w bardzo dobrej cenie. Myślałem że ty dawałeś obornik za słomę. Za 50 zł rozrzutnik to kupowałem około 7 lat wstecz.

Edytowane przez Piotrek1975
Opublikowano

woj lubelskie to lipa było fajnie dopóki peleciarnia w Zamościu brała a teraz nie słychać żeby skupowali a zwożą wcześniej zakontraktowane. Spotkałem gostka w wulkanizacji co woził do nich tirem słomę mówił że mają zapas na następny rok

 

mam nadzieję że ściemniał a za niektórych w okolicy komornicy się wzięli http://komorniklegionowo.home.pl/licytacje/file.php?file=10042013_KM_619_13_v1.pdf

Opublikowano

U mnie w okolicy firma która kupywala slome i siano to teraz skup zatrzymali na razie nie wiedza kiedy beda kupowac i po ile jesli bedą a jak w waszych regionach wygląda sytuacja

Opublikowano

jeszcze urośnie jest czas.

taki rok jaki był to się zdarza raz na kilka lat.ci co nie mają hodowli to myśleli że biznes będą robić co roku.

wreszcie szarpacze pójdą w ruch.

szarpacze założyć

Opublikowano

święta mu nie zaszkodziły,po prostu słomy jest tyle na chomikowane,że czuje aby coś jeszcze zarobić na niej.zaraz będą za darmo rozdawać.u mnie sąsiad wołał 70 zł i chętnych brak.wszystko stoi.zaraz za darmo rozda.

jeśli chodzi o firmy skupujące słomę to na razie nie wiadomo jaka będzie cena rynkowa.po drugie pelet przychodzi z Ukrainy tańszy niż nasi produkują.nie które firmy się trochę zadłużyły na tej słomie.

Opublikowano

woj lubelskie to lipa było fajnie dopóki peleciarnia w Zamościu brała a teraz nie słychać żeby skupowali a zwożą wcześniej zakontraktowane. Spotkałem gostka w wulkanizacji co woził do nich tirem słomę mówił że mają zapas na następny rok

 

mam nadzieję że ściemniał a za niektórych w okolicy komornicy się wzięli http://komorniklegio...M_619_13_v1.pdf

 

 

Niestety nie ściemniał. Zamość obecnie nic nie kupuje (kupował nie będzie teraz) i nic nie zwożą. Obecnie robią porządki na placu koło zakładu.

Opublikowano

jedyna szansa to właśnie przerób słomy w peleciarniach, wychodzi taniej od tradycyjnych źródeł energii ale w Polsce musi zmienić się mentalność ludzi. W peleciarni w Zamościu pewnie nie przewidzieli takiego potencjału produkcyjnego regionu i kupili za małe maszyny, bo ze zbytem raczej problemu nie ma (elektrociepłownia bierze wszystko)

Opublikowano

Wczoraj kupowałem słomę z mieszanki ... Za belkę po Krone KR125 zapłaciłem 40zł

Opublikowano

Jest ktoś tu na AF komu zamość odebrał słomę? Niech napisze albo tu albo na priv.

 

Nie wiem czy ktoś tu taki jest, ale osobiście znam kilka osób od których zabrali. Jeszcze na początku stycznia przywozili kostkę i rolkę 150 ale tylko w siatce. Teraz widzę to czyszczą własne "magazyny".

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v