Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Witam! Czy w ostatnim czasie EKO-BIOMASA (Pacanów,Biechów,Sedziszów, Chmielnik,Przeuszyn) odebrała od kogoś z Was zakontraktowaną słomę?? Piszcie co wiecie bo nie idzie się do nich dodzwonić!

Opublikowano

Witam. Co słychać w sprawie kontraktacji słomy na ten sezon ? Czy ktoś już miał jakieś propozycje, lub coś słyszał ? Mam jeszcze zeszłoroczną słomę a już ponoć będą kontraktować nową. Podrzucajcie coś jak wiecie.

Opublikowano

Elektrownie nie biorą biomasy ,brykieciarnie stoja ,sloma leży na polach a rolnicy nie dostali kasy nawet ci od których zdążyli zabrać słome. jak myslicie czy teraz jakis rolnik wpusci prase na pole? tym bardziej ze to nie pierwszy rok kiedy rolnicy byli oszukiwani bo słoma sprasowana zabrana a kaski niet.

Jak nic sie nie zmieni to w tym roku nawet nie uruchmiam prasy. Mam ok 100t słomy do sprzedania . trzymałem slome dla gościa który robi pellet i na wiosne miał zabrać ale skoro biomasa staneła to i on słomy nie odebrał i nie dziwie sie mu bo nieźle załadowali ludzi w husteczke. nabrali kredytów na produkcje biomasy a elektrownie sie wypieły. Rząd może tylko potupac bo elektrocieplownie sa prywatne i to nie Polskie.

Dobrze ze sam mam brykieciarke to moge troche przerobic i jakos to bedzie :unsure:

Opublikowano

bliżej żniw to i nawet za 10zł będą sprzedawać, bo kto im kupi starą słomę jak będzie nowa?

 

A kto będzie na tyle głupi że zechce sprzedawać nową słomę za 15zł/rolka? Sieczkarnią ściąć, mocznikiem opryskać, talerzówka i niech użyźnia glebę...

Opublikowano (edytowane)

Ja mówiłem tylko o starej, co do nowej to nie wiem ile będzie kosztować (ew. czy w ogóle znajdzie się ktoś kto będzie chciał ją kupić). A czy ktoś tnie czy będzie sprzedawał po 15 zł to już jego sprawa :P

Cięcie + mocznik to spoko ale robienie kompostu ze słomy z xx ha to jakoś mi się nie widzi. Trochę duża wyszłaby ta kupa

 

A czy ktoś wie co dzieje się w Zamościu? Zabrali słomę od tych co mieli podpisaną umowę?

@ OKEY zastanawiam się tak jak Ty czy warto prasować w tym roku jak nie będzie zbytu..

Edytowane przez melon10641
Opublikowano

Ja mówiłem tylko o starej, co do nowej to nie wiem ile będzie kosztować (ew. czy w ogóle znajdzie się ktoś kto będzie chciał ją kupić). A czy ktoś tnie czy będzie sprzedawał po 15 zł to już jego sprawa :P

Cięcie + mocznik to spoko ale robienie kompostu ze słomy z xx ha to jakoś mi się nie widzi. Trochę duża wyszłaby ta kupa

 

A czy ktoś wie co dzieje się w Zamościu? Zabrali słomę od tych co mieli podpisaną umowę?

@ OKEY zastanawiam się tak jak Ty czy warto prasować w tym roku jak nie będzie zbytu..

 

To się stawia dmuchawę i kupę dużą robi albo stóg układa :D Z 30ha troche duży wyjdzie ale co tam :P

Opublikowano (edytowane)

Tak jak w mojej okolicy to raczej słomy z nowych zbioeów nikt nie odda bo juz nie pierwszy rok jest problem aby wyciagnac od firm które prasuja kase a w tym roku to szczególnie ,niektórzy to nawet wyrzekli sie słomy i wcale nie odbieraja. Dużo ludzi dzwoni do mnie żebym tylko zabrał im słome z pola bo dzwonia do tych niby firm to nikt nie odbiera telefonów. Gdybym wiedział że uda sie sprzedać a slome to chetnie bym wzioł a tak to co ja znia zrobie bo sam tyle nie przerobie. Sam naprasowałem troche słomy i kupiec sie wypioł ale wiadomo nie jego wina bo i jego elektrownie zrobiły w bambuko. Tak że jesli nie będzie chetnego na starą slome to nowa idzie w glebę.

Podobno w lublinie na Mełgiewskiej maja budowac elektrociepłownie na słome ale to dopiero w 2015r prawdopodobnie ruszy o ile ruszy w ogóle.

 

To się stawia dmuchawę i kupę dużą robi albo stóg układa :D Z 30ha troche duży wyjdzie ale co tam :P

U mnie odpady mokrej slomy ida na pryzme a po roku jest z tego obornik jak sie patrzy :D jednego roku polałem pryzme UG maxem ale i bez tego szybko robi cos ala obornik nawet tak samo śmierdzi :D Ale pasowały by taka pryzme ciagnikiem ujeździć a jak jest malo deszczu to polewac wodą bo inaczej to sie spali a nawet zapalic sie moze

Edytowane przez OKEY
Opublikowano

mam pytanie.był dziś u mnie znajomy rolnik i dał mi propozycje 2 przyczepy 4,5tonowe za każdy ha słomy .pole mam obsiane żytem,pszenicą oraz jęczmieniem .oczywiscie chodzi o słome z tych zbiorów.on sam sobie spresuje i zwiezie .i jak oceniacie jego ofertę,jak dla mnie to nie warto

Opublikowano

co myśleliście że co roku będzie biznes na słomie.co mają powiedzieć rolnicy co mają hodowlę bydła.pewnie lepiej sprzedać po 40 zł niż hodować bydło,przy takich cenach.

u mnie w tygodniu schodzi od 4-6 bel,to trochę kasy idzie.

w tym roku to na słomę nie narzekam, jest pod dostatkiem,a gdzie jeszcze do żniw.

Opublikowano

mam pytanie.był dziś u mnie znajomy rolnik i dał mi propozycje 2 przyczepy 4,5tonowe za każdy ha słomy .pole mam obsiane żytem,pszenicą oraz jęczmieniem .oczywiscie chodzi o słome z tych zbiorów.on sam sobie spresuje i zwiezie .i jak oceniacie jego ofertę,jak dla mnie to nie warto

no pewnie ze nie warto

jak dla mnie to 10przyczep to minimum. wszystko jeszcze zalezy od tego jaka Ty masz ta slome tzn ile jej bedzie oraz jaka jest cena slomy w regionie

Opublikowano

Witam toć pewnie gnój to każdy by chciał za darmo a za słomę to w zeszłe żniwa to nie wiadomo ile już było dawać były okazy co po 700 zł za ha słomy chcieli a później chciał gnój po 50 zł za przyczepę kupić

Opublikowano

to ile ty tej słomy na hektarze masz że 10 przyczep obornika to minimum. Czy ktoś ma ci przywieźć więcej niż zabrał. Mi jak ktoś proponuje takie wymiany to mówię że lepiej sprzedam mu obornik po 50zł za tonę.

Opublikowano (edytowane)

w ostatnie zniwa sprzedawalem slome po 40zł za belke 120/120 a koles sam prasowal i zwozil...

obecnie woże po 30zł za przyczepe a na przyczepie co najmniej 7ton

u nas obornik tani

 

obecnie mam mozliwosc oddania na kurnik 26 bel a odebrania ponad 40przyczep

ja sam prasuje i zawoze a koles laduje parkiet

 

taki rynek ;)

Edytowane przez Pawell18
Opublikowano

pytając o to ile masz tej słomy chodziło mi bardziej o to jaka może byc u Ciebie wydajność bel z ha, ale tego to do wiesz sie jak prasa skończy robotę, ale możesz tez zasugerować sie poprzednimi żniwami i ilością słomy. najlepiej to jakbyś dogadał sie z nim na zasadzie proporcji, gdzie ilosc bel wyznaczy ilosc przyczep parkietu

 

bo jak mu oddasz 10ha slomy to juz jest wcale nie malo

a jak dostaniesz za to 20przyczep parkietu to na tylu ha nawet nie bedziesz wiedzial gdzie z tym wpasc bo znaku nie bedzie

chyba ze posypiesz na gora 3ha, ale co to za interes oddac slome z 10ha a nawozic na 3ha

Opublikowano (edytowane)

U mnie w okolicy rolnik za słome na polu dostaje 40zł/t przyjeżdzą firma prasuje i zabiera. Za słome sprasowana z moim załadunkiem dostaje a raczej dostawałem 200-220zł/t. Ale jak słysze że słoma jest po 500zł/t to już lekka przesada.

 

pytając o to ile masz tej słomy chodziło mi bardziej o to jaka może byc u Ciebie wydajność bel z ha, ale tego to do wiesz sie jak prasa skończy robotę, ale możesz tez zasugerować sie poprzednimi żniwami i ilością słomy. najlepiej to jakbyś dogadał sie z nim na zasadzie proporcji, gdzie ilosc bel wyznaczy ilosc przyczep parkietu

 

bo jak mu oddasz 10ha slomy to juz jest wcale nie malo

a jak dostaniesz za to 20przyczep parkietu to na tylu ha nawet nie bedziesz wiedzial gdzie z tym wpasc bo znaku nie bedzie

chyba ze posypiesz na gora 3ha, ale co to za interes oddac slome z 10ha a nawozic na 3ha

A ja chyba zgodzil bym sie na taki układ czyli ktos za słome daje mi obornik na 1/3 pola . tylko z zastrzeżeniem że taki układ obowiuazuje przez kilka lat tak zebym po 3 latach miał obornik na całosci pola i możemy leciec od nowa w ten sposób cyklicznosć nawozenia nie była by zła i chyba duzo lepiej by to wychodziło niz co roczne ciecie slomy

Edytowane przez OKEY
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v