Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

Był kiedyś na forum ....nie wiem czy jesszcze jest taki gość "mikotail" czy coś takiego z Czasław-a k/Myślenic.

Próbował od rolników kupić traktory tanio a sprzedawał drogo--typowy handlarzyk.

Pewnie i Jerwac chce tu karierę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Jerwac 0,5-0,6 zł/kg + dowóz jeszcze jakość sprawdzisz - jak znajdziesz 1 zieloną to będzie taniej ,bo jak samochód najęty w jedną stronę to towar musi zostawić- bardzo kusząca propozycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Jerwac chcesz być miły widzę ale coś Ci nie idzie. Za taką cenę to ja bym chętnie kupił pomimo że produkuje ziemniaka jadalnego. Kolega wyżej dobrze napisał, jedna obita bądź zielona i za darmo bądź sprzedający by musiał jeszcze zapłacić za transport. Napisz jak będzie cena 70 gr to wtedy mógłbyś znaleźć sprzedawcę który by Ci oddał po 50 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Znowu jakiś jeleni szuka.

 

U mnie na targowiskach po 18 worek białego schodzi całymi samochodami.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerwac    0

Przepraszam za offtop i zamieszanie.

@KULAWA_KOZA - na tym polega handel, żeby tanio kupić i możliwie drogo sprzedać. Tak jest na całym świecie.

@krychu - cenę podałem za same ziemniaki, dowóz osobno na mój koszt.

 

@reszta - podajcie na priv swoje ceny i inne informacje. Poszukuję dostawcy z którym mógłbym współpracować a nie gorzkich żali (choć jak napisałem wcześniej, rzeczywiście mogłem niektórych urazić ceną, którą niepotrzebnie podałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Nie oferujesz miodu, jak na ten rok. Ja hurtowo sprzedaje po 12-14 zł/15 kg. W tym roku plon z hektara u nas niższy od zeszłego o jakieś 30%. średnio ok. 28 t/ha handlowego.

 

Bydgoszcz to znowu jakaś masakra, na kieleckiej oddają nawet po 10zł, pomijając ziemniaki wątpliwej jakości po 8zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

żółty ziemniak 70 gr kg , biały 90 gr , bellarosa 80 gr / kg . Jak jakiś handlarzyk przyjedzie na podwórko i proponuje tam swoją ceną to albo mówię 1 zł kg albo sam sortujesz i ładujesz . koniec tematu. Ne może tak być że to my mamy się im kłaniać , nigdy ich nie lubiłem i nie będę , wolę bezpośrednio dla rumuna sprzedać niż dla tych polskich hien co śpiewaja sobie konkretną prowizję rzędu 5-10 zł za 100 kg .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

W tym roku większość pluje na każdego handlarza, a za rok będą za nim latali i prosili, żeby kupił.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Kolego wyżej chyba Ty biegasz za handlarzami. Sadzi się tyle ile jest się w stanie sprzedać stałym odbiorca. Ja tak robie a nawet jeśli jest ponad normę to zje to trzoda bądź bydło. Od handlarzy daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zależy czy luz czy w workach. w okolicy cena 0,1-0,2zł. Sami oddajemy po 0,15 w workach 50kg


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Przepraszam za offtop i zamieszanie.

@KULAWA_KOZA - na tym polega handel, żeby tanio kupić i możliwie drogo sprzedać. Tak jest na całym świecie.

 

 

na czym polega handel to ja dobrze wiem , a najlepiej jak się zarobi 2 albo 3 razy tyle na tym co się kupiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Koledzy jaka jest obecnie realna cena za ziemniaka odpadowego?

u mnie 35 groszy. Na ten moment ze 20 ton bym sprzedał gdybym miał. Ale w tym roku drobnego nie ma. Nawet sadzeniaka 40-45 jest niewiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

te 35gr to za prawdziwy odpad? (zielone, niekształtne, wybrakowane) czy musi być kalibraż i bez zielonych?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie 35 groszy. Na ten moment ze 20 ton bym sprzedał gdybym miał. Ale w tym roku drobnego nie ma. Nawet sadzeniaka 40-45 jest niewiele

 

a Ty już nie przerabiasz drobnego ziemniaka? rozumiem, że to cena za drobnego na obieranie

 

ja sprzedaję paszowego po 100zł/t luzem i nie sposób zaspokoić hodowców bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

małe ziemniaki do 4 cm ( paszowe) kupują po 200 zł następnie najmniejsze odsortują i mają piękny wydajny sadzeniak po 1 zł za kg albo więcej A jeszcze lepiej jak sprzedadzą ten "sadzeniak" temu od kogo je kupili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

za odpad czyli wszystko co mi przeleci przez 3-4 przekładki na kombajnie. Zielony duży nie jest u mnie odpadem :D. I zasze mówię że paszówka jest pomieszana z kilku odmian żeby ludzie nie chcieli sadzonki z tego wybierać

Brałem świeże wiosną i chciałem sadzeniaka sobie zostawić. Na obieranie jak największe

 

Ogólnie w moim rejonie ziemniaki się nieudały w tym roku

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W detalu sprzedaję odpad po 50gr, a wczoraj sprzedałem 2t po 40gr. A odpadem jest wszystko oprócz handlowych, sadzeniaków i zgnitych. W mojej okolicy ziemniaki też słabiutkie wszędzie, aczkolwiek ja nie mogę narzekać na plon, a tym bardziej na cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

W łodzi ziemniak jest tani ciekawe z jakiego powodu Brał na sklepy i płacił po 13 za 15 kg a teraz jeździ na łódź i ponoć oddają za 9 zł za 15 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj