Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

przemol87    187

w czerwcu? ciekawe gdzie,w lipcu jak pojawil sie gruntowy to dopiero spadło na 3zl

 

Pożyjemy zobaczymy, u mnie jest takie powiedzenie:jak sie drogim sadzi to sie tanie kopie

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No to w tym roku jakie się sadzi? Sezon oceniam na 4, opłacalność jest, ceny nie spowodują zwiększenia areału ani wysypu "sezonowców".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didi    2

tobago Liczę jednak,że cena wzrośnie.Mam trochę bydła,więc nie panikuje.Nie jestem jakimś ziemniaczanym potentatem,raczej ilości kolekcjonerskie w porównaniu do innych :) Bądźmy dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ale to w sensie, że jak sadzeniak jest drogi?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

tak


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

To w tym roku jaki ten sadzeniak jest drogi czy tani?bo jakby nie patrzec rok temu o tej porze jadalne byly praktycznie za darmo i sadzeniak tez nie byl pod wzgledem cen jakis drogi a na mlodym padaczka byla calkowita 15 czerwca i 40gr bylo :-D:-D juz nie wspomne co sie pozniej dzialo dopiero pozna jesienia sie ustabilizowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

a w tym roku patrząc na pogodę to wczesny dopiero koło 15 czerwca, bo sadząc ziemniaka 15 kwietnia i licząc w dobrych układach na zbiór po 60 dniach od posadzenia to wychodzi koło 15 czerwca i sadzę że żadna włóknina go nie przyspieszy. Także handel starym nam się przedłuży i nie będzie chyba tak jak sezon wcześniej, że starego ziemniaka od groma i wysyp młodego ostatnia dekada maja i cenka pikuje ostro w dół. ale to są tylko moje przemyślenia i mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w 2011 wiosną wjechało dużo niemieckiego ziemniaka i był on sporo tańszy od naszego, ale oczywiście poziom cen też był prawie 3x wyższy niż obecnie, ostatnią partię jadalnego oddałem wtedy po 1,5zł/kg, obecnie ciężko jednoznacznie przewidzieć co się stanie, w tym tygodniu ceny drgnęły w górę - pytanie czy ta tendencja się utrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Ja mam w kopcach i co tydzień przyjeżdża po 1,5 tony płaci 60 gr a więc sprzedaje Północna wlkp. Przy kopcu trochę zimno ostatnimi dniami ale cóż zrobić kupiec nie będzie czekał. Cena jak dla mnie dobra inni pobliscy handlarze oferowali 40 gr. Mam pytanie dzwonią o sadzonki, po ile wołać za sadzeniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ceny trochę drgnęły w hurcie na zjazdowej ( 8 do 10 ) lecz u nas jeszcze są tacy którzy sprzedają po 6 zł w domu z kopców . Handlarze kupują ziemniaki 5.5 do 6 zł koło Sieradza i przewożą na Bronisze lub Zjazdową i golą po 8 zł . Wiem bo mi się chwalili . Myślę ,że gdyby producenci byli trochę rozsądniejsi to cena spokojnie utrzyma się do końca a jeszcze mogą być niespodzianki .

Napiszcie czy jeszcze u was biorą tiry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

U mnie zainteresowanie jest bo jest duzo zapytań o ziemniaka oraz kto w okolicy moze mieć ładny towar, ilości tylko tirowe


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ceny trochę drgnęły w hurcie na zjazdowej ( 8 do 10 ) lecz u nas jeszcze są tacy którzy sprzedają po 6 zł w domu z kopców . Handlarze kupują ziemniaki 5.5 do 6 zł koło Sieradza i przewożą na Bronisze lub Zjazdową i golą po 8 zł . Wiem bo mi się chwalili . Myślę ,że gdyby producenci byli trochę rozsądniejsi to cena spokojnie utrzyma się do końca a jeszcze mogą być niespodzianki .

Napiszcie czy jeszcze u was biorą tiry .

około kilometr odemnie 3x w tygodniu do gościa przychodzą po 2 TIR-y z Rumuni.

Gość goli woreczek po 8 zł/15kg , różowy 10zł , a kupuje po 6 zł.

Czysty interes.

Ma swoje auta i jeżdzi i kupuje po targach ziemniaki a potem sprzedaje , ma swoich ludzi do tego.

Bardzo poszukiwana jest Bellaroza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

szaszeta przewidywał zl w czerwcu, może bedzie już w maju :D


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

około kilometr odemnie 3x w tygodniu do gościa przychodzą po 2 TIR-y z Rumuni.

Gość goli woreczek po 8 zł/15kg , różowy 10zł , a kupuje po 6 zł.

Czysty interes.

Ma swoje auta i jeżdzi i kupuje po targach ziemniaki a potem sprzedaje , ma swoich ludzi do tego.

Bardzo poszukiwana jest Bellaroza.

gdzie to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ziemniaki wracają do ceny . Na Broniszach niema już ziemniaków po 6 zł . Zgłaszają się już do mnie kupcy którzy wcześniej zakupili większe ilości bo ziemniak drożał i miało im starczyć do maja a oni już dzwonią bo nie mają już towaru .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didi    2

Racja Zbyszko.rozmawiałem z jednym handlarzem...no i powiedziałem mu,że cena musi iść w górę wlaśnie ze względu na pogodę,bo nie będzie wczesnego ziemniaka,na co on odpowiedział-"zobaczymy w czerwcu"-hehe.Podszedł do tematu nad wyraz optymistycznie,tak jakby wczesne już były dawno posadzone.. -_- Bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Jak w waszych stronach obecnie kształtują się ceny ziemniaka z przeznaczeniem na eksport(bez fito)?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Handlarze proponują po 7 zł, ale myślę, że po 8 zł z ładnym towarem to już spokojnie można dyskutować, a zainteresowanie ogromne. To okolice Sieradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

hmm myślalem że u was lepiej, pytam bo mam propozycje po 60gr


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

8 zł jak idzie...

9 zl za ladniejszy towar. Wszystko na miejscu ładowane. (ilości tirowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

macie swoje 5 minut więc je wykorzystajcie bo następna okazja może się szybko nie powtórzyć , ale jak czytam to niektórych dalej 7, 8 zł satysfakcjonuje. właśnie przez takich nie ma godnej ceny na ziemniaka, bo ponasadzają a potem rozdają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Możesz sobie chcieć jak Ci nikt nie daje więcej... Mnie tydzień przed świętami częstowali po 400zł za tonę a teraz JUŻ by brali po 500zł mimo że towar ma nierewelacyjny kaliber. Nawet o sadzeniak pytają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj