coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
raul7031    22

Najbardziej denerwujące jest w tym wszystkim, że wszyscy rząd, tv itp jakby zapomnieli o produkcji trzody, za to w kółko płacze się nad losem mleczarzy, bo mleko spadło i trzeba im podnieść, a nam kto podniesie. Wielu mleczarzy wręcz śmiało się z trzodziarzy, że produkują za pół darmo, to zobaczą jak to jest na wolnym rynku już niedługo. Cena 3,8 z tendencją spadkową;-/ Też chciałbym limity na produkcje wieprzowiny, wtedy Duńczycy i inni nie mieli by czego do nas pchać i byłaby godna cena.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

mi dzisiaj za 80 szt duńczyka 120kg proponowali 3,9 to go wyśmiałem i powiedziałem że mam innego odbiorce co lepiej zapłaci to odrazu na 4,1 + vat podniósł. nie dajcie sie ograbiać. pozdro

 

Witam no to ci nie nawalili  lepiej napisz ile za prosiaka płaciłeś ja swoje tłuściochy po 120 kg sprzedałem w piątek po 4,20 + vat , powodzenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Najbardziej denerwujące jest w tym wszystkim, że wszyscy rząd, tv itp jakby zapomnieli o produkcji trzody, za to w kółko płacze się nad losem mleczarzy, bo mleko spadło i trzeba im podnieść, a nam kto podniesie. Wielu mleczarzy wręcz śmiało się z trzodziarzy, że produkują za pół darmo, to zobaczą jak to jest na wolnym rynku już niedługo. Cena 3,8 z tendencją spadkową;-/ Też chciałbym limity na produkcje wieprzowiny, wtedy Duńczycy i inni nie mieli by czego do nas pchać i byłaby godna cena.

 zgadza sie ile lat  mieli stabilną cenę a my ze świniami co co róż dołki górki ;/ ciagle gadają o owocach o mleku a nic o świniach w agrobiznesie tylko ceny i że spadają i koniec ile mozna to jest celowo robione żeby niemcy i duńczycy mieli gdzie towar sprzedawać. W Holandii ptasia grypa i dobrze !!! niech dostaną po d*pie !  Ale nie psioczmy na swoich Mleczarzy sadowników badylarzy i tych co świnie produkują zachód nas niszczy taka prawda  kupują  nasze zakłady towar ślą. My musimy zrozumieć też jedno jak sami nie bedziemy kupywać polskiego sprzętu maszyn uprawowych przyczep ciągników to oni nasze zakłady upadną bo niemiec nie kupi ibisa !! on wie że musi lennkena kupić i zostawić kase w kraju  my tez musimy zrozumieć to ja wiem że jak ktoś ma 500 ha to musi mieć ciągnik najlepiej fenda żeby być 100 % pewny że obrobi ha ale mniejsi mogli by bardziej polskie ciągniki brać ursus 380 wchodzi czas skończyć z majorem ! wiem że odbiegam od tematu ale chce powiedzieć że jak sami nie zadbamy o nasz kraj to zachód nas wykończy. przeciez nie ma stoczni są w niemczech nie  ma stara jest man nie ma fso jesty opel nie ma bizona jest gów... new holand !  i nie długo nie bedzie polskiej świni polskiego mleka beda niemieckie holenderskie ! czas sie obudzić !

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wczoraj w nocy sprzedane jeszcze po 3,90 a cena na dziś to 3,50 to już nie jest śmieszne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515

@muoodyy aTy nie dałeś się ograbić??????

 

Pochwal się ile musisz dołożyć do tego swojego duńczyka?????

 

Cena od 3,80 do 4,10 + vat za polskie WBPy i PBZty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Co z tego że popierasz jak większość chcę być mądrzejsza i rozbijają się w grupki rodzinne i figurują jako spółdzielnia.Tu musi być jedność bo inaczej z rolnictwa Polskiego zrobi zachód parobków na własnej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Płaczą że zachód pcha swoje a po co duńskie warchlaki kupują ? Iława w tamtym tygodniu 3,8 w tym ma być gorzej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Bo duńczyk to jest największe dziadostwo jakie trafia do naszego kraju, a kupują go ci co nie potrafią sami wyprodukować prosiaka, nie chce im się albo twierdzą że polski prosiak jest zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Nie pisz takich głupot.Są hodowcy co biorą Polskiego i duna bo po to chlewnie stawiali by szła produkcja tak jak na taśmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

nie te czasy żeby bawić sie w 10 loch a żeby budować nową chlewnie na maciory to sami wiecie ile trzeba wyłożyć... a skąd. a teraz do tych co tak narzekają na hodowców duńczyków... gdy zlikwidowałem maciory bo wpadła mi choroba to wpuściłem dwie partie po 100 sztuk polskiego prosiaka. "Polski gospodarz" na pierwszy raz przywiózł mi kapitalny towar. 10 zł za kg, 20 kg sztuki. a drugi rzut cwaniak jeden to mi przywiózł taki szmelc że nie mogłem sobie z chorobami poradzić a najmniejsza sztuka miała 12 kg. zmieniłem dostawce. nastepny gospodarz zrobił dokladnie to samo. na pierwszy raz super towar a drugi raz szmelc. nigdy więcej nie kupie ani jednego warchlaka od Polskiego gospodarza( nie mówie o tych co mają kilka loszek bo Ci mają często dobry towar lecz zbieranki nie preferuje dlatego postawilem na wiekszego dostawce i 2 razy sie naciąłem). 2 lata biore duńskie warchlaki i też mnie wychodziło 10 zł za kg i nie mam najmniejszego problemu z chorobami takimi jak mialem z polskim warchlakiem i partia w 100 dniach osiąga wage 120 kg. duńczycy potrafią wyprodukować znakomity towar a przede wszystkim wyrównane dostawy przywożą. a co do obecnej ceny to wiadomym jest że sie dokłada lecz były czasy że sie zarabiało i dlatego cenę trzeba liczyc średnio roczną a nie aktualną. ten rok do udanych nie nalezy ale miejmy nadzieje że przyszły będzie lepszy. pozdrawiam wszystkich trzodziarzy


@muoodyy aTy nie dałeś się ograbić??????

 

Pochwal się ile musisz dołożyć do tego swojego duńczyka?????

 

Cena od 3,80 do 4,10 + vat za polskie WBPy i PBZty.

 

 

tyle samo musze dołożyć do duńczyka co do zakupionego polskiego warchlaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

 zgadza sie ile lat  mieli stabilną cenę a my ze świniami co co róż dołki górki ;/ ciagle gadają o owocach o mleku a nic o świniach w agrobiznesie tylko ceny i że spadają i koniec ile mozna to jest celowo robione żeby niemcy i duńczycy mieli gdzie towar sprzedawać. W Holandii ptasia grypa i dobrze !!! niech dostaną po d*pie !  Ale nie psioczmy na swoich Mleczarzy sadowników badylarzy i tych co świnie produkują zachód nas niszczy taka prawda  kupują  nasze zakłady towar ślą. My musimy zrozumieć też jedno jak sami nie bedziemy kupywać polskiego sprzętu maszyn uprawowych przyczep ciągników to oni nasze zakłady upadną bo niemiec nie kupi ibisa !! on wie że musi lennkena kupić i zostawić kase w kraju  my tez musimy zrozumieć to ja wiem że jak ktoś ma 500 ha to musi mieć ciągnik najlepiej fenda żeby być 100 % pewny że obrobi ha ale mniejsi mogli by bardziej polskie ciągniki brać ursus 380 wchodzi czas skończyć z majorem ! wiem że odbiegam od tematu ale chce powiedzieć że jak sami nie zadbamy o nasz kraj to zachód nas wykończy. przeciez nie ma stoczni są w niemczech nie  ma stara jest man nie ma fso jesty opel nie ma bizona jest gów... new holand !  i nie długo nie bedzie polskiej świni polskiego mleka beda niemieckie holenderskie ! czas sie obudzić !

Popieram kolegę. Tylko miłoby było gdyby nasi "kochani" przetwórcy też wspierali polskich hodowców i kupywali tylko polskie mięso, przecież jest takie dobre, zdrowe a nie to zachodnie. Rząd nie robi absolutnie nic w celu wsparcia polskiej wieprzowiny. W tv nie ma żadnej dużej kampanii na rzecz poprawy spożycia wieprzowiny. Proponują nam tylko 1,5 mln na inwestycje w chlewnie itp ale kto przy zdrowych zmysłach rzuci się przy dzisiejszych cenach na takie inwestycje.  Za to bydło kilkaset zlotych do każdej sztuki dużej. To jest nierówne traktowanie i dzielenie rolników. Mówi się, że tylko duzi sie liczą. Czyli najlepiej żeby w kraju zostalo 1000 ferm po 10000 tys. stuk każda i tak potem powiedzą ze za malo - to jest droga absurdu. Może od razu postawić fabryki. A rolnicy na bezrobocie. I nie wiadomo jakim cudem nasze zaklady sprowadzaja mięso, które oficjalnie jest droższe niż nasze. Widocznie są dopłaty z Niemiec i Danii do exportu, ale przecież nie wolno pomagać - to dotyczy chyba tylko Polski a innych już nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

no tak Duńczycy potrafią nie mówię że nie. Tylko jak już u nas macior nie będzie a świnie będą w cenie to i ten duńczyk swoje skasuje. a narazie mają problem ze zbytem to i tańszy produkt dają. Z Litwy jeszcze tańszy idzie ale pewne jest że świniami ze wschodu tylko sobie kłopotu narobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

nie te czasy żeby bawić sie w 10 loch a żeby budować nową chlewnie na maciory to sami wiecie ile trzeba wyłożyć... a skąd. a teraz do tych co tak narzekają na hodowców duńczyków... gdy zlikwidowałem maciory bo wpadła mi choroba to wpuściłem dwie partie po 100 sztuk polskiego prosiaka. "Polski gospodarz" na pierwszy raz przywiózł mi kapitalny towar. 10 zł za kg, 20 kg sztuki. a drugi rzut cwaniak jeden to mi przywiózł taki szmelc że nie mogłem sobie z chorobami poradzić a najmniejsza sztuka miała 12 kg. zmieniłem dostawce. nastepny gospodarz zrobił dokladnie to samo. na pierwszy raz super towar a drugi raz szmelc. nigdy więcej nie kupie ani jednego warchlaka od Polskiego gospodarza( nie mówie o tych co mają kilka loszek bo Ci mają często dobry towar lecz zbieranki nie preferuje dlatego postawilem na wiekszego dostawce i 2 razy sie naciąłem). 2 lata biore duńskie warchlaki i też mnie wychodziło 10 zł za kg i nie mam najmniejszego problemu z chorobami takimi jak mialem z polskim warchlakiem i partia w 100 dniach osiąga wage 120 kg. duńczycy potrafią wyprodukować znakomity towar a przede wszystkim wyrównane dostawy przywożą. a co do obecnej ceny to wiadomym jest że sie dokłada lecz były czasy że sie zarabiało i dlatego cenę trzeba liczyc średnio roczną a nie aktualną. ten rok do udanych nie nalezy ale miejmy nadzieje że przyszły będzie lepszy. pozdrawiam wszystkich trzodziarzy

 

Byłem na spotkaniu z dr. Pejsakiem i z tego co mówił to towar importowany to też zależy co się trafi , nawet w top agrar był artykuł na temat tego cudownego towaru z importu.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

na zachodzie starają się pomóc swoim rolnikom a u nasz to o rolnikach przypominają sobie tylko na czas wyborów a potem ni,w naszym ministerstwie rolnictwa to tylko się podniecają nowym prowem a o sprawach np producentach świń zapomnieli. Jeśli dobrze pamiętam to w 2007 roku w czasie też wielkiego kryzysu na rynku już mówiono o kontraktacji czy limitów na produkcje świń ale jakoś zapomniano. Cena u nasz ostatnio 4,30 ale sąsiad dostał tylko 4,10 zależy u kogo   

Edytowano przez tom61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Polscy hodowcy trzody nie podwiną rękawów i nie zaczną produkować w cyklu zamkniętym to zawsze będzie problem z nadmiernym importem mięsa;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barto7245    40

u nas cena już 3,80 za kg ;[ ja mam 40 sztuk warchlaków i dają mi za nie 130 zł/szt :( tragedia, dokładanie do interesu


Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Sprzedam 2 kojce porodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

farmutil 5,20 klasa S kabaret jakiś, dealer od koncentratów mówił że ceny nie ma być przez rok rosja nawet jak zniesie embargo to i tak nie będzie miała za co kupić naszego mięsa, nadchodzą ciężkie czasy panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

To nie tylko Rosja ma pieniądze na zakup polskiego żywca jest tyle innych krajów tylko trzeba sie postarac (Sawicki,Kopacz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie dziś pośrednik płacił 3,7 netto ,a po weekendzie ma być 3,4 tak mówił .Ci co mają kredyty to ładnie popłyną .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj