Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

Raptus902    128

4,8+vat, południowa wielkopolska, pewien pośrednik chyba zgubił mózg i rzucił 4.30+vat :blink:

 

No a skąd jesteś dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

No a skąd jesteś dokładnie?

 

 

powiat leszczyński, ostatecznie dostałem 4,90+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Ale miałeś umowe podpisaną czy co ? Bo u mnie o 5.8 + vat można pomarzyć . Cieszył bym się jak by było 5 + vat


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Ale miałeś umowe podpisaną czy co ? Bo u mnie o 5.8 + vat można pomarzyć . Cieszył bym się jak by było 5 + vat

 

cena 5,8 z vat czyli jakieś niecałe 5,4 +vat nie miałem żadnej umowy sprzedałem aż 3 sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

 

cena 5,8 z vat czyli jakieś niecałe 5,4 +vat nie miałem żadnej umowy sprzedałem aż 3 sztuki

 

to i tak dobra cena w porownaniu do innych u nas do konca roku juz nie chce zbytnio zapisywac świn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

 

cena 5,8 z vat czyli jakieś niecałe 5,4 +vat nie miałem żadnej umowy sprzedałem aż 3 sztuki

 

 

No wybacz źle przeczytałem ale to i tak bardzo dobra cena bo u mnie z vatem ciężko jest dostać wiecej niż 5,1


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

5,1 z vat a 5,8 vat to różnica spora ale u mnie też pójdzie w dół bo tendencja spadkowa sie zaczyna robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Jednym słowem żarty sobie robią z polskiego rolnika. Lepiej sciągnąć zachodnie gówno i dać zarobić niemcowi czy duńczykowi a z Polaka sobie jaja robić i doprowadzić go do upadku .


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssz    2

dziś 4,9 netto brendza-kupują drogo importowane półtusze i rekompensują tanimi zakupami na lokalnym rynku. Po wszystkim tylko narzekają, że niskie pogłowie- myślę że wolałbym chyba kupić importowane wędliny z polskich świń niż krajowe z importowanych. Czasem się tylko zastanawiam kto tu jest świnią???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

panowie uważam że cena i tak nie jest drastycznie niska i póki co nie ma większych powodów do narzekań, bo pamiętam czasy kiedy zostawało o wiele mniej zysku z produkcji, najważniejsze żeby cena się ustabilizowała a nie hopki raz w górę raz w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie rozumiem tych narzekań. cena oscyluje w granicach 5 zł netto, zboże w żniwa można było nakupić po 400-500 zł netto, nawet teraz jest za max 600 zł więc cena nadal jest bardzo dobra, narzekać można zacząć jak będzie poniżej 4 zł netto.

Na dziś u nas 5,2 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

To się tylko tak wydaje. Co z tego że zboże można było nakupić po 400 - 500 Złoty skoro samym zbożem się nie wyhoduje świni. Do tego trzeba innych koncentratów itp. A to jest bardzo drogie. Utrzymanie lochy też nie jest tanie a jeżeli ktos się nastawia na kupno prosiaków to co wtedy parka 300-400 złotych. A gdy się podliczy to wszystko to ta cena 5 złotych z vatem nieraz nie starcza zeby wyjść na 0 .


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj