coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kr9292    950

Łatwiej do tego przywyknąć i nauczyć sie to jakoś wykorzystać niż liczyć że rolnicy zaczną mówić jednym głosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
9 godzin temu, damianzbr napisał:

Oczywiście że nasz rząd nie może od tak tego uczynić, ale nie bez powodu wychodzili sobie stanowisko komisarza do spr. rol. Zabiegali o to od dłuższego czasu i premier jeździł na rozmowy i wielu innych. A nawet nie wiem czy nie było jakiegoś wątku że amerykanie nawet rekomendowali polaka (oczywiście jako głos bez wpływowy tylko jako sugestia)

Zrobili to aby na kolejną kadencję kupić sobie wyborców kasą z UE. Czyli kupić sobie głosy posiadaczy gruntów wyższymi dopłatami. Dlatego tak usilnie zabiegali o stanowisko polaka w tej komisji.

 

I co? I przyszły k**wy z PO i wszystko zepsuły tylko dlatego aby PIS nie mógł sobie kupić wyborców za 4 lata.

Nie liczyli się dla nich Polacy którzy mieli szansę na wyższe dopłaty tylko obchodziło ich jedno: odebrać pisowi stołki za 4 lata.

 

Więc dlaczego sądzisz że jestem zaślepiony pisem skoro pojawił się głos że PO odstawiło antypolski numer. Że PO kolejny raz poleciało do niemiec donosić i kolaborować przeciw Polakom?

to że mi się nie podoba takie postępowanie oznacza że jestem zaślepiony pisem? Dobrze się czujesz? Chyba nie.. I chyba ty masz wyprany mózg przez TVN bo pełno w nim jadu na pis nawet w sytuacjach gdy jest mowa o tym jak to PO kolejny raz robi nas bez mydła, wtedy wraz pis jest zły? PO zawiniło a  pis jest zły? Tak cię upośledzili? brak samodzielnego myślenia....

Nie chce się z Tobą spierać, ale zabiegali o jakiegokolwiek komisarza, najlepiej gospodarki lub energii a dostali rolnictwa. Szykowany na stanowisko jakiegokolwiek komisarza Szczerski odmówił bycia komisarzem rolnictwa,bo się nie zna.

Co do mafii vat-owskich. O ile mi wiadomo mafia to organizacja przestępcza. Czy kogokolwiek z mafii Vatowskich oskarżono i posadzono?

Największa wyprzedaż polskiego majątku miała miejsce za czasów aws.

Nigdy nie byłem za PO. Koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Ale wygląda że ic wolisz ,Ogarek by się zabił za nich wszyscy tylko nie oni dla rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Dnia 16.10.2019 o 19:15, cantstop napisał:

póki co to ciebie ciągle piecze d*pa że ziemia jest za droga

A póki co to Ty nie prowadzasz żadnych merytorycznych uwag do dyskusji. Udowodnij mi rzeczowo że ziemia nie jest za droga, kiedy ceny płodów rolnych w ciągu ostatnich 10 lat wzrosły o 30% a cena ziemi w moich stronach o 300%. Albo inaczej, wytłumacz że ziemia nie jest za droga dla rolników 50-100 ha w moich stronach, bo nie pamiętam kiedy ktoś o takim areale kupił cokolwiek sensownego... Aaa, czekaj, jeden co znam "kupił" 20 ha za skromne 1300 000 zł, teraz skacze ciągnikami po usługach razem ze synem żeby kredyt tak nie ciążył. Więc słucham twoich argumentów, same stwierdzenia są subiektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

odkąd ziemia zaczęła drożeć to stała sie obiektem spekulacji osób które nigdy nie zajmowały sie uprawą ziemi i tacy pompują ceny w okolicy,ogólnie to nawet media nieraz mówią jak to ceny gruntów skaczą a potem za byle piach ludzie chcą grube tysiące.Myśle że dopóki nie nadejdzie jakiś kryzys który dotknie wiekszość społeczeństwa to nie ma sensu liczyć na spadek cen bo ludzie mają z czego żyć i ziemia teraz jest traktowana jako lokata kapitału.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Tylko ziemia nie zaczęła drożeć ot tak sama od siebie. W rejonach gdzie są duże obszary żyznych gruntów, a tak się sprawa ma w moich stronach (Płaskowyż Głubczycki) ceny ziemi są najwyższe w kraju i zostały podbite przez samych rolników a nie spekulantów. Ot chciwość i zapęd ludzki. Doszło więc do sytuacji, gdzie w rejonach takich jak mój na zakup ziemi mogą pozwolić sobie rolnicy powyżej 200-300 ha, gdzie średnia wielkość gospodarstwa w woj. Opolskim to 19ha. Więc to chyba zrozumiałe że spora część rolników ma prawo być "lekko" niezadowolona z obrotu sprawy. Oczywiście nie mamy na to żadnego wpływu, prawo podaży i popytu to raz, a dwa nikt obszarnikowi nie zabroni pracy 24/7 tylko po to, żeby wchłonąć kolejne hektary i się "rozwijać"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Dopłaty doprowadziły do taki cena, dotacje na maszyny i ceny ziemi odrazu poszły ostro w góre skoro unia daje na wszystko to trzeba więcej ziemi brac

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Tylko obszarnik nie stał się obszarnikiem z dnia na dzień - nie licząc przekrętów. 

Najczęściej inwestował systematycznie w gospodarstwo w latach w których ziemia ludzi w tyłek uwierała. Jak jedni się śmiali i mówili po co te dodatkowe hektary to inni kupowali. W pewnym momencie ci co się śmiali zobaczyli że mają ręce w nocniku. Ceny poszybowały, a różnica w mocy nabywczej gospodarstw stała się zbyt duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Dziwnym trafem ta "systematyka" przyspieszyła po 2004 roku... A największe wzrosty cen gruntów zanotowano po 2010 roku, czyli nie w latach '90-tych o których wspominasz. Ceny gruntów poszybowały kiedy UE zaczęła "dawać", no bo jak dają to brać za darmo. PS, pokaż mi obszarnika który doszedł do wszystkiego uczciwą pracą i modlitwą - pośmiejemy się razem ;).

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Osobiście nie znam żadnego obszarnika, u mnie nie ma dużych gospodarstw. 

Jest pewnie kilku co mają 100 czy więcej ha, ale to dzierżawy i to w kilku gminach, dziesiątkach działek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
1 godzinę temu, czareczek85 napisał:

Podlasie gm. PIĄTNICA klasa 3a i 3b kupione 1.2h cena... no właśnie ile to jest warte

Sądząc po lakalizacji to duuuuuuuuużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Agrest napisał:

Osobiście nie znam żadnego obszarnika, u mnie nie ma dużych gospodarstw. 

Jest pewnie kilku co mają 100 czy więcej ha, ale to dzierżawy i to w kilku gminach, dziesiątkach działek.

 

W moich stronach największy to TOP Farms, 11 tys. ha dzierżawione przez pewnego Angola, przekręt oczywiście. Drugi to KR Kietrz, na szczęście wciąż w rękach państwa. W mojej wiosce największy ma 450 ha, własność i dzierżawa, ale też pola w 2 powiatach, 3 gminach i 10-ciu wioskach 😋.

cantstop napisał:

teraz wstyd sie przyznac ile sie wywaliło za hektar

A i tak znajdzie się taki co powie że to czysty interes i że ziemia nie musi się spłacać 😂😅🤣.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Ziemia jest tyle warta ile ktoś daje ,nie zmienicie tego faktu,a raczej tyle ile musi dać żeby sąsiad nie kupił

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Kupione 1,7 ha 3 klasa za 59000tys zł załapałem się jeszcze na pozostałości de minimis na tą chwile limit wyczerpany i kupujący musi zapłacić 2 procent podatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 godziny temu, Agrest napisał:

Osobiście nie znam żadnego obszarnika, u mnie nie ma dużych gospodarstw. 

Jest pewnie kilku co mają 100 czy więcej ha, ale to dzierżawy i to w kilku gminach, dziesiątkach działek.

 

100 ha to nie obszarnik. Ze 500 trza mieć aby takim się nazywać.

A takich po 500 to raczej ze świecą szukać co kupili przypadkiem albo z łaski uczciwie i nie świadomie swoje pierwsze 500ha.

 

@case-jxu-95 za całość 59 tys. czy w przeliczeniu za 1 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
19 minut temu, case-jxu-95 napisał:

Oczywiście za całość, po 60 tys za ha w naszych okolicach jest dużo ofert ale mało kto kupuje .

szczerze powiedziawszy to taka klasa czyli 3 to jak za darmo kupiles 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, warchest napisał:

szczerze powiedziawszy to taka klasa czyli 3 to jak za darmo kupiles 

Nie chcesz 2,19 za takie darmo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja juz nie chce ale u nas za taka 3 klase to 50 60 tys i wzyz sie placi wiec wiesz tam jest sporo obnizona cena , to u nas za takie pieniadze to kolega kupowal 5 6 klase 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj