Marciano

Złote łany

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Hulk 26.07.2023
bratrolnika    28759
9 godzin temu, zetor_5211z napisał:

Ja osobiście uważam ze te budynki obok tez należały do welpy. można zauważyć w wątku że obok tych budynków które są wystawione na sprzedaż stoi wiele jego maszyn tzn. prasa, star, htz

Wtedy może tak, to było nagrywane ćwierć wieku temu, te budynki przez ten czas mogły zmieniać właściciela kilkukrotnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrBartek15    1
Dnia 14.03.2023 o 20:25, Ursusc360polska napisał:

Gospodarstwo Wełpów nie jest wystawione. Te budynki to gospodarstwo obok, Wełpa ma gospodarstwo po lewej stronie dom z gospodarczym i stodoła o czym wy piszecie.

Ale położenie budynków na zdjęciach się zgadza i nawet z satelity jest tak samo. I wydaje mi się że te budynki należały do niego wszystkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Te budynki faktycznie mogły nie być własnością Wełpy. Patrzyłem ostatnio na 10 odcinek Złotych Łanów, gdzie jest scena jak sąsiad przyjeżdża po Wełpe 30stką, który kosił mu usługowo grykę, tam można zobaczyć że ten budynek, który jest wystawiony na sprzedaż, wygląda tak jak by był nie użytkowany, twierdze tak na podstawie trawy która rośnie przed budynkiem, uważam że jakby coś tam działali, to by widać było że jest wydeptane albo coś, a tam tak rośnie trawa jak by nikt tam nie wchodził, to już wtedy mogłoby to nie być ich.

Przed wojną za Niemców też raczej nie było jedno gospodarstwo, bo po co budować dwa jednakowe budynki, a mianowicie domu połączonego z oborą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy obraz wsi był pokazany, nie było aktorstwa i reżyserii. Teraźniejsze programy pisane pod scenariusz i taki przekaz idzie do ludzi z miasta. YouTuberzy też gospodarstwa pokazują od tej lepszej strony, do porażek niewiele osób się przyznaje przed kamerą. Z resztą wtedy wszyscy mieli po równo czyli niewiele, a teraz sytuacja się odmieniła i niektóre gospodarstwa prężnie się rozwinęły na przestrzeni lat, ale aktualne czasy pokazują, że nie jest do końca kolorowo. Wtedy zmiany ustrojowe i ciąg niekorzystnych decyzji polityków, a teraz można powiedzieć, że jesteśmy w tym samym miejscu... Kolejny kryzys dotknął nasze gospodarstwa.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91rrr    0
Dnia 13.03.2023 o 21:50, Jakubiak22 napisał:

Czy znalazłaby się tu może jakaś osoba chętna do pomocy w zabezpieczeniu domu Franciszków? Pomontowac fotopłapki, tabliczki teren monitorowany, czy pozamykać drzwi na kłódk, tak aby odstraszyć potencjalnych złodzieji i wandali 

Odwiedzałem regularnie Panią Franciszkę przez 7 lat, pomagałem na ile mogłem, miałem okazję poznać jej rodzinę. Sprawa własności wygląda w ten sposób, że po Pani Franciszce dziedziczą jej siostrzeńcy i bratankowie, jest to ok 10 osób. Ponoć sprawy są w toku i z tego co wiem rodzina będzie chciała to sprzedać. Pozostało ok 4 ha ziemii zarośniętej krzakami, w tym jest staw-bagno po drugiej stronie drogi. Ziemia, która Pan Franciszek sprzedał w 2000r jest jakoś tam obrabiana bez większej dokładności, ot tak byle rosło. Nieraz było, że leżała ugorem rok, a potem znowu ktoś uprawił.  Planowana agroturystyka nigdy nie powstała, mimo prób. Co do domu to był on zamknięty, jednak to jest taka okolica, że na nic się zdają zamki, kłódki, towarzystwo itak znajdzie patent, by się włamać. Pani Franciszka mieszkała w domu z psami, nieraz chuliganeria dobijała jej się do drzwi, ukradli wszystko co się dało jeszcze za jej życia m.in. silniki, uprzęże dla koni, rower, narzędzia, drabiny  itp.W okolicy chodzą słuchy, że w domu są schowane pieniądze ze  sprzedaży ziemii i prawdopodobnie złodzieje ich szukają.  Rodzina uznała za bezcelowe dalsze zabezpieczanie domu przed intruzami, wszak nic drogocennego tam nie ma.  Także nie mamy prawa tam wchodzić i ingerować, zabezpieczać domu, gdyż to jest cudza własność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jak odwiedzaliście panią Franciszke to wspominała o jakichś kontaktach z rodziną? Może jednak ktoś ją odwiedzał? Jej rodzeństwo też już nie żyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91rrr    0
Dnia 28.04.2023 o 14:28, KlimekPL napisał:

Jak odwiedzaliście panią Franciszke to wspominała o jakichś kontaktach z rodziną? Może jednak ktoś ją odwiedzał? Jej rodzeństwo też już nie żyje?

Tak, nie tylko wspominała, ale jak już wyżej napisałem miałem okazję poznać część rodziny, czasami ją odwiedzali. Rodzeństwo nie żyje. Siostra bliźniaczka zmarła chyba jeszcze przed " Złotymi Łanami", najstarsza siostra jakoś w 2014 chyba i brat w 2016 lub 2017, nie pamiętam dokładnie. Rodzice i najstarsza siostra pochowani są na starym cmentarzu w Twardogórze. Państwo Franciszkowie zaś na nowym komunalnym. W ostatnich latach życia z rodziny Pani Franciszka miała tylko siostrzeńców i bratanków swoich i męża. Jeździliśmy często po cmentarzach, Pani Franciszka bardzo dużo opowiadała o rodzinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Dzisiaj o 21.50 na TVP Dokument pierwszy odcinek serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24

Mam pytanie. Czy państwo Welpowie dalej mieszkają tam gdzie mieszkali czy nie? Ktoś wie może? Bo zauważyłem na danych archiwalnych że tam kawałek pola koło ich posesji powstał. I może ktoś wie co z ich synami, gdzie dokładnie wyjechali, co robią jak żyją itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594
1 godzinę temu, fuji napisał:

 

Mam pytanie. Czy państwo Welpowie dalej mieszkają tam gdzie mieszkali czy nie? Ktoś wie może? Bo zauważyłem na danych archiwalnych że tam kawałek pola koło ich posesji powstał. I może ktoś wie co z ich synami, gdzie dokładnie wyjechali, co robią jak żyją itd

 

Jak przeczytasz cały wątek od początku to znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania... A tak wogóle to może by już dać spokój tej rodzinie? Oni osobiście  zapewne nie chcieli by wspominać tamtych czasów ani być przez to osobami "medialnymi"

Edytowano przez Sylwekx25

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24

Przeczytałem ale o tym co robią teraz nie było chyba nic. Wiem że Kamil coś tam gospodarzy

Ale przecież nikt do nich nie jeździ bez przerwy i nie dokucza im chyba. Po prostu się pytam jak tam u nich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594

Było pisane i nawet w EuroŁanach był wywiad z nimi.. Gospodarstwo zostało zlikwidowane i w całości rozsprzedane i praktycznie wszyscy rozjechali się po świecie za chlebem. Żona Wełpy kupiła sobie dom czy mieszkanie w innej miejscowości i się stamtąd wyprowadziła


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24
1 godzinę temu, Sylwekx25 napisał:

Było pisane i nawet w EuroŁanach był wywiad z nimi.. Gospodarstwo zostało zlikwidowane i w całości rozsprzedane i praktycznie wszyscy rozjechali się po świecie za chlebem. Żona Wełpy kupiła sobie dom czy mieszkanie w innej miejscowości i się stamtąd wyprowadziła

Tak, też to widziałem ale zauważyłem ostatnio jak sprawdzałem stare mapy, że tam jakiś kawałek pola się pojawił. Więc nie wiadomo, czy gospodarzy tam ktoś inny, czy ten Kamil, czy może opuszczone

Screenshot_20230708-113328.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594

Może to tylko ogródek albo może ten ich sąsiad co się wypowiadał w Eurołanach


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24
4 minuty temu, Sylwekx25 napisał:

Może to tylko ogródek albo może ten ich sąsiad co się wypowiadał w Eurołanach

Nie no ogródek bo patrzałem to nawet tam było kawałek i pewnie ziemniaki rosną. Albo może on tam coś zrobił, bo blisko mieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marlena21    0

Odcinki Złotych łanów i Euro łanów są na yotube wystarczy poszukać są wszystkie odcinki Euro łany opowiadają historie jak zginął Wełpa o pani Franciszce jak została sama po śmierci Franciszka itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Wszyscy wiemy o co chodzi. Rozmowy na temat programów rozrywkowych o rolnikach i nie tylko 🥳
    • Przez Belarusik
      Witam Uzgodniliśmy z kolegą @Mechanizatorem aby założyć tematy jakiego kawałka obcenie słychacie każdy rodzaj od Discopolo po muzykę klasyczną nie tak jak w temacie @Mechanizatora tylko wybrany rodzaj muzy.Oczywiście podajemy:
      -tytuł
      -wykonawce
      -link do utworu
      O tak :
      -Replay
      -Izay
      -http://www.youtube.com/watch?v=cu1QrBiXfoM
       
       
       
      a w razie by ktoś słuchał cięższych rockowych dzwięków to zapraszam tutaj
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/24210-jakiego-utworu-obecnie-sluchacie
    • Przez davidek_20
      https://wfw.com.pl/ksiazki/18-20-sonda/

      Warto kupić tą książkę puki jest jeszcze dostepna
    • Przez davidek_20
      Przynajmniej - Samiec Alfa
      PRZYNAJMNIEJ RECORDS
      https://www.youtube.com/watch?v=1C5sjsYk0DM
    • Gość
      Przez Gość
      This talent is among the many melee-focused talents gamers can acquire in RuneScape three, aleven although OSRS gold requires an enormous amount of effort for it to be achieved. Because of its outstanding activation and capabilities that it's not a good fit for novice gamers and is higher in those who are experienced using the Revolution fight machine.
      Blood Tendrils is the excellent melee fighting capability that is to be found in RuneScape 3. It's not unlockable until an player is into the middle of the sport. The capacity calls for seventy five Attack to be used, and is among the five bleed abilities that can be used to fight. It leads to the most thrilling sword fights to be had during the sport.
      A target of this size will sustain anything from 36% to 180?ility damages and in further bleeding impact. However, the caster might be prone to bleed damage. This is why it's important for gamers to not use this device when their HP is simply too small, as it can kill them.
      Runelite HD is a mod (made by means of one character that is 117) that takes Old School RuneScape and offers it an HD overhaul. It was a long time than in the year of 2018, Jagex was sending threat of imprisonment to mods like this, claiming they had been copyright infringement. The threats, however, appeared to have been blown away since Jagex offered their support to the exclusive Runelite.
      But in advance this week, simply hours earlier than the new Runelite HD turned into due to launch professionally, 117 was contacted using Jagex and demanded that the artwork delay and the release be cancelled. This time, however it's no longer complete to buy OSRS GP copyright claims. This is due to the fact Jagex states that they're developing their own HD improve.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj