Marciano

Złote łany

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Hulk 26.07.2023

Córka zmarłego Leszka Grali, która chyba po ojcu przejęła spółkę. Młoda dziewczyna, taką z hektarami za żonę można brać 🤣 Jest jeszcze druga córka.

Ciekawe jaki tam stopień pokrewieństwa był z tymi gralami, czy to jacyś bracia, a może kuzyni 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Na domowiu co gospodarstwo to mają gdzieś 120-150ha nie więcej 

Także może jakaś rodzina, lub zbieg nazwisk 

Edytowano przez krzysiek277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krzysiek277 napisał:

Na 99% Grali, bo z tego co wiem to z 3lata temu kupili nowego mf i na zdjęciu z satelity właśnie ciągnik wygląda na mf, u Wełpów to ani śladu po hektarach niema 

Najlepiej z tego filmu to wyszedł chyba Irek, tak jak marzył o żonie tak się stało i założył rodzinę, ziemi ma z 150ha i poszedł w usługi, skorzystał parę razy z PROW przy czym nakupił dużo maszyn i ciągniki deutz fahr i nowy kombajn claas tucano, tylko teraz nie jestem pewien czy model 430 czy 440 ale chyba 440, I cały czas się rozwija 

Konopka z Proboszczowa w tej chwili ma ponad 3000ha i w dalszym ciągu zajmuje się trzodą chlewną.

Szorc z Pławnej też bardzo ładnie rozwinął gospodarstwo pomimo, że już na tamte czasy nieźle wyglądało 🙂 No i w dalszym ciągu są tam konie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prywatne gospodarstwo, a jakie tam są zabudowania z Proboszczowie 😉 wybudowane są nowoczesne tuczarnie.

9 godzin temu, krzysiek277 napisał:

Na domowiu co gospodarstwo to mają gdzieś 120-150ha nie więcej 

Także może jakaś rodzina, lub zbieg nazwisk 

50 domów w Golejowie to raczej nie zbieg nazwisk 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

a oni byli autochtonami czy repatriantami ?? kurna, na innym forum ktos z tamtych stron bardzo brzydko wypowiadal sie o bylym prezesie izby rolniczej, nazywal go niemcem .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pewnie zazdroszczą bo miał pod sobą 3500ha, w jaki sposób przejął czy też kupił ten PGR to tego nie wiem bo za młody jestem żeby pamiętać. Jedyne co pamiętam to były tam jakieś wyroki za nadużycie uprawnień, ale finalnie skończyło się uniewinnieniem. Ja raz miałem problem bo pryskają dzień i noc, wiatr nie wiatr i spalili rzepaki wszystkim sąsiednim polom, ale problemów z odszkodowaniem nie było. Niektórzy tez narzekają jak wiosną z niemieckiej biogazowni przywożony jest poferment pod uprawy kukurydzy, wtedy w promieniu kilkudziesięciu kilometrów są ciekawe zapaszki 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594

W tamtych latach PGR przejmowali ich ówcześni dyrektorzy i/lub członkowie zarządu


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594

Pytanie po co? Już bez przesady robić z tych ludzi celebrytów. Kiedyś wrzucałem w tym temacie link do skanu lokalnej gazety z artykułem o niektórych bohaterach Złotych łanów. Artykuł z 2004 roku, z tego co pamiętam to wypowiadali się tam napewno Wełpowie, Szorcowie i było wspomniane o Gralach. Praktycznie każdy z nich gorzko wspominał udział w tym dokumencie...


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to musiałem przeoczyć ten urywek z gazety, a cały wątek przerabiałem 🙂 Nie dziwie się, że mieli dość występu w programie bo w tamtych czasach ludzie lubili "gadać", a do tego zazdrość i zawiść czyli standardowe cechy Polaka. Podejrzewam, że uczestnicy tych teraźniejszych programów też nie do końca są zadowoleni z konsekwencji jakieś niesie za sobą występ w TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594

I zapewne z tego powodu w tej nieszczęsnej kontynuacji pod nazwą "euro łany" wystąpiła jedynie garstka pierwotnych bohaterów i to jeszcze tych u których po gospodarstwach zostało wspomnienie...


poprostumateo napisał:

A to musiałem przeoczyć ten urywek z gazety, a cały wątek przerabiałem 🙂

Wróć do postów z 2020 , chyba wtedy to wrzucałem.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wełpowie wystąpili w EuroŁanach. Wełpowie nie mają problemu z odwiedzaniem gospodarstwa przez widzów ale bez przesady... Wszystko za zgodą właścicieli i z umiarem. Nie wiem czy ma ktoś z was informację w którym roku Wełpowie zakończyli gospodarzyć, bo podobno ziemia i ciągniki szły za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wełpowie za udział w programie dostali 150zł, to ja się nie dziwie, że w Euro Łanach było tak niewielu starych bohaterów.
Nie wiem czy będzie coś widać, ale wrzuciłem tę strone gazety, na której jest informacja O Wełpie, Szorcu i Grali.

 

Obraz.jpg

Edytowano przez poprostumateo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594

Mi się wydaje, że to nie przez kwotę za udział tylko przez problemy jakie mieli. Jest napisane zresztą w tym artykule, że byli wyśmiewani w okolicy.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że to 2004r czyli już 4 lata po emisji Złotych Łanów.

Cytując "Jej syn Marian przyznaje, że po obyczajówce dokumentalnej był rozpoznawany, często w przykry sposób. Gralowie na temat Złotych Łanów w ogóle niechętnie mówią...wieś i okolica śmiała się z niektórych bohaterów"

Przedstawili ich jako wiecznych wrogów oraz ukazany "wyścig szczurów" za hektarami to nie trzeba się domyślać, że cała okolica aż huczała.

Jeszcze co mi się rzuciło w oczy to u Wełpów jest napisana powierzchnia 76ha, a podczas kręcenia Złotych Łanów była mowa o 120ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1320
22 minuty temu, poprostumateo napisał:

u Wełpów jest napisana powierzchnia 76ha, a podczas kręcenia Złotych Łanów była mowa o 120ha.

 

Telewizja wszystko wyolbrzymia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4138

W czasie kręcenia mogli mieć jeszcze dzierżawy jakie, a zresztą Wełpa lubił podkoloryzować wszystko, niekoniecznie zgodnie z prawdą. Wszystko było na zicher a sypało się gołym okiem.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4138
37 minut temu, poprostumateo napisał:

Przypomnę, że to 2004r czyli już 4 lata po emisji Złotych Łanów.

Cytując "Jej syn Marian przyznaje, że po obyczajówce dokumentalnej był rozpoznawany, często w przykry sposób. Gralowie na temat Złotych Łanów w ogóle niechętnie mówią...wieś i okolica śmiała się z niektórych bohaterów"

Przedstawili ich jako wiecznych wrogów oraz ukazany "wyścig szczurów" za hektarami to nie trzeba się domyślać, że cała okolica aż huczała.

Jeszcze co mi się rzuciło w oczy to u Wełpów jest napisana powierzchnia 76ha, a podczas kręcenia Złotych Łanów była mowa o 120ha.

 

A się dziwisz? co teraz się dzieje jak ktoś chce być medialny, a odstaje od normy, psy wieszają ino huczy, a nawet tylko z zazdrości, ludziom pyski zawsze swędziały do gadania..

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Desperado napisał:

a odstaje od normy,

no bez tego to teraz ciężko być medialnym... moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Tak chyba jest wszędzie, że jak ktoś się trochę wybija czy występuje w jakimś programie to cała okolica robi szydere i liczy cudze pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość Polaków to już chyba ma wrodzoną wadę zazdrości, zawiści i nienawiści. A uszczęśliwić może ich jak się komuś noga powinie. 

Nawet Konopka, w którymś odcinku wspominał, że wszyscy mówili, że roku nie wytrzymają, a jak już się udawało to tylko zazdrość, a nikt nie widział, że to kosztem rodziny, pracę od rana do wieczora. 

Teraz to się zmieniło, ale tylko na gorsze. Daleko szukać nie trzeba bo na wiosce zazdroszczą, że udało się postawić dom, że się co roku kupuje nowe maszyny i powiększam gospodarstwa. Liczyć czyjeś pieniądze najłatwiej, ale już tego, że od świtu do zmierzchu trzeba zasuwać to nie widzą. A praca po kilkanaście godzin dziennie to czasami najmniejsze zmartwienie bo problemów jest dużo więcej 🙄

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Jedno jest pewne fizyczna praca nie wykończy tak człowieka jak nerwy i stres , robotę robisz , robisz i zrobisz , a nerwy nie raz towarzyszą długo , zależy od sytuacji życiowej .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Wszyscy wiemy o co chodzi. Rozmowy na temat programów rozrywkowych o rolnikach i nie tylko 🥳
    • Przez Belarusik
      Witam Uzgodniliśmy z kolegą @Mechanizatorem aby założyć tematy jakiego kawałka obcenie słychacie każdy rodzaj od Discopolo po muzykę klasyczną nie tak jak w temacie @Mechanizatora tylko wybrany rodzaj muzy.Oczywiście podajemy:
      -tytuł
      -wykonawce
      -link do utworu
      O tak :
      -Replay
      -Izay
      -http://www.youtube.com/watch?v=cu1QrBiXfoM
       
       
       
      a w razie by ktoś słuchał cięższych rockowych dzwięków to zapraszam tutaj
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/24210-jakiego-utworu-obecnie-sluchacie
    • Przez davidek_20
      https://wfw.com.pl/ksiazki/18-20-sonda/

      Warto kupić tą książkę puki jest jeszcze dostepna
    • Przez davidek_20
      Przynajmniej - Samiec Alfa
      PRZYNAJMNIEJ RECORDS
      https://www.youtube.com/watch?v=1C5sjsYk0DM
    • Gość
      Przez Gość
      This talent is among the many melee-focused talents gamers can acquire in RuneScape three, aleven although OSRS gold requires an enormous amount of effort for it to be achieved. Because of its outstanding activation and capabilities that it's not a good fit for novice gamers and is higher in those who are experienced using the Revolution fight machine.
      Blood Tendrils is the excellent melee fighting capability that is to be found in RuneScape 3. It's not unlockable until an player is into the middle of the sport. The capacity calls for seventy five Attack to be used, and is among the five bleed abilities that can be used to fight. It leads to the most thrilling sword fights to be had during the sport.
      A target of this size will sustain anything from 36% to 180?ility damages and in further bleeding impact. However, the caster might be prone to bleed damage. This is why it's important for gamers to not use this device when their HP is simply too small, as it can kill them.
      Runelite HD is a mod (made by means of one character that is 117) that takes Old School RuneScape and offers it an HD overhaul. It was a long time than in the year of 2018, Jagex was sending threat of imprisonment to mods like this, claiming they had been copyright infringement. The threats, however, appeared to have been blown away since Jagex offered their support to the exclusive Runelite.
      But in advance this week, simply hours earlier than the new Runelite HD turned into due to launch professionally, 117 was contacted using Jagex and demanded that the artwork delay and the release be cancelled. This time, however it's no longer complete to buy OSRS GP copyright claims. This is due to the fact Jagex states that they're developing their own HD improve.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj