Zaloguj się, aby obserwować  
usiek93

kupno przyczepy.

Polecane posty

usiek93    0

Witam wszystkich wybrałem ciągnik teraz został drugi problem wybór przyczepy. Więc proszę o pomoc. Mam na myśli 3 marki "zastaw" "wielton" "krone" którą byście polecieli ma mieć 12t koło zapasowe plandeka i automatyczny zaczep tylny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najtańsze i najsolidniejsze z Pronaru ale pozastałe marki też dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Z tego co się orientuję to KRONE nie robi wywrotek tylko i wyłącznie naczepy i maszyny zielonkarskie. Na mnie dobre wrażenie robi WIELTON. Dobra konstrukcja z wykorzystaniem szwedzkiej stali. Zwarta konstrukcja. Dobre wykonanie. A co a najważniejsze, długoletnie doświadczenie w produkcji naczep do samochodów ciężarowych i przyczep rolniczych. Do budowy wykorzystują części renomowanych marek. To najlepsze przyczepa w polskiej produkcji.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

tylko zapomniałeś dodać że mało szczelna:P:P

 

z polskich to tyko metaltech. potwierdzi to wielu użytkowników AF


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

antoni nie powiedziałbym że najsolidniejsze

Ja polecam MetalTecha mam co prawda mniejsza ale nie narzekam w okolicy pracuje 12 jest ładowana do nieba i też nie ma problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

jeżeli produkujesz rzepak wybór jest tylko jeden to Metaltech,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z tego co się orientuję to KRONE nie robi wywrotek tylko i wyłącznie naczepy i maszyny zielonkarskie. Na mnie dobre wrażenie robi WIELTON. Dobra konstrukcja z wykorzystaniem szwedzkiej stali. Zwarta konstrukcja. Dobre wykonanie. A co a najważniejsze, długoletnie doświadczenie w produkcji naczep do samochodów ciężarowych i przyczep rolniczych. Do budowy wykorzystują części renomowanych marek. To najlepsze przyczepa w polskiej produkcji.

Posiadam dwie Wieltonki 12T i ramy super, ale burty niech ich cholera weźmie, Najpierw zawiasy się rozeszły, z bidą mi je zabrali, teraz burty powiginały się na środku. Nie polecam dziadostwa, a gwarancja to fikcja.

Teraz kupują burty, sami już nie robią, ale i tak nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam metaltech i pronar jednak pronar solidniejsza a w metaltechu musiałem ramę wzmacniać bo przy kiprowaniu do tyłu rama wyginała się o około 5 cm aż było strach z boki stać

To tylko maja opinia inni mają prawo do własnej

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kolego obydwie masz 12 tonowe? Jak ze szczelnością pronara? mam metal techa i wode można by prawie wozić, ale jednak pronar tańszy dość znacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W jednej i drugiej wodę mażna wozić.po deszczu cała woda w skrzyni trza bort otworzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

u nas gościu ładował na metaltecha 12 ziemi do pełna i nic jej nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to niech wykipruja do tyłu bo na bok to i 20 ton możno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

zboże jak jest do pełna to kiprują ale ziemię chyba wtedy bokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Kolega na początku tematu chwalił Wieltona ciekawe czy miał coś wspólnego z ich produkcją. To prawda że kiedyś to były bardzo dobre przyczepy ale zaczeli iść bardziej w ilość niż jakość. Był artykuł w Top Agrar jak rolnikowi przy ich przyczepie niewiele używanej popękały burty i jeszcze kilka elementów było do poprawki i nie chcieli tego zrobić. Kumpel ma od nich 8t to przyczepę przywieźli z dwiema pękniętymi oponami od środka tak że przechodząc nie było tego widać. No ale na szczęście zauważył i wymienili mu na gwarancji.Na Pronara znajomi troszkę narzekają że słabe malowanie a tak jest ok. Jeśli chodzi o Metal Fach to sam sprzedawca powiedział mi że mają trochę słabe felgi jeśli będzie ładowana ponad normę to popękają. O innym firmach nie będę się wypowiadał bo nie miałem z nimi styczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, mam pytanie bo zastanawiam się nad kupnem Metaltecha DB 8 ton, tam są burty w standardzie 0.5m+0.4m czyli 90cm przy długości skrzyni 4.5m wiec śmiesznie małą ładowność ma ta przyczepa jak na 8 ton, czy jest możliwość zamówić w fabryce by były wyższe burty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

czego ty oczekujesz to tylko 8 :) Przy tych burtach ma 9,8m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Metaltech wyższych ci nie założy albowiem rama nie wytrzyma jak jest 8 ton to 9 jest za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Juz Wielton jest lepszy bo przy długości 4.5 m zakłada 100cm, ale jednak zamówię z Auto-techa tam przy długości 5.20 m będę miał burty 110cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Mam co prawda od roku zasława 8t pszenicy wchodzi 9,5t. Solidna konstrukcja, swoje kosztowała jednak jestem zadowolony z jakości wykonania w porównaniu do pronara według mnie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usiek93    0

Dziękuję za,rady :-)jednak wybiorę zaslawa o wieltonie zbyt złego się słyszy.

 

Dziękuję za,rady :-)jednak wybiorę zaslawa o wieltonie zbyt złego się słyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pacio
      Witam,
      Jestem zainteresowany tą przyczepą. Zauważyłem ze nie ma obrotnicy , dyszel idzie bezpośrednio do osi.
      Czy to jest jakaś wada , jak to się ma w praktyce ?
      Link do ogłoszenia:
      https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-ruska-wywrotka-CID757-IDybBtt.html#29c7c012de;promoted
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj