Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich wybrałem ciągnik teraz został drugi problem wybór przyczepy. Więc proszę o pomoc. Mam na myśli 3 marki "zastaw" "wielton" "krone" którą byście polecieli ma mieć 12t koło zapasowe plandeka i automatyczny zaczep tylny.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Najtańsze i najsolidniejsze z Pronaru ale pozastałe marki też dobre

Opublikowano

Z tego co się orientuję to KRONE nie robi wywrotek tylko i wyłącznie naczepy i maszyny zielonkarskie. Na mnie dobre wrażenie robi WIELTON. Dobra konstrukcja z wykorzystaniem szwedzkiej stali. Zwarta konstrukcja. Dobre wykonanie. A co a najważniejsze, długoletnie doświadczenie w produkcji naczep do samochodów ciężarowych i przyczep rolniczych. Do budowy wykorzystują części renomowanych marek. To najlepsze przyczepa w polskiej produkcji.

Gość STIG0013
Opublikowano

antoni nie powiedziałbym że najsolidniejsze

Ja polecam MetalTecha mam co prawda mniejsza ale nie narzekam w okolicy pracuje 12 jest ładowana do nieba i też nie ma problemów.

Opublikowano

Z tego co się orientuję to KRONE nie robi wywrotek tylko i wyłącznie naczepy i maszyny zielonkarskie. Na mnie dobre wrażenie robi WIELTON. Dobra konstrukcja z wykorzystaniem szwedzkiej stali. Zwarta konstrukcja. Dobre wykonanie. A co a najważniejsze, długoletnie doświadczenie w produkcji naczep do samochodów ciężarowych i przyczep rolniczych. Do budowy wykorzystują części renomowanych marek. To najlepsze przyczepa w polskiej produkcji.

Posiadam dwie Wieltonki 12T i ramy super, ale burty niech ich cholera weźmie, Najpierw zawiasy się rozeszły, z bidą mi je zabrali, teraz burty powiginały się na środku. Nie polecam dziadostwa, a gwarancja to fikcja.

Teraz kupują burty, sami już nie robią, ale i tak nie polecam.

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

Mam metaltech i pronar jednak pronar solidniejsza a w metaltechu musiałem ramę wzmacniać bo przy kiprowaniu do tyłu rama wyginała się o około 5 cm aż było strach z boki stać

To tylko maja opinia inni mają prawo do własnej

Edytowane przez Profil usunięty
Gość Profil usunięty
Opublikowano

W jednej i drugiej wodę mażna wozić.po deszczu cała woda w skrzyni trza bort otworzyć

Gość STIG0013
Opublikowano

u nas gościu ładował na metaltecha 12 ziemi do pełna i nic jej nie było

Gość Profil usunięty
Opublikowano

to niech wykipruja do tyłu bo na bok to i 20 ton możno

Gość STIG0013
Opublikowano

zboże jak jest do pełna to kiprują ale ziemię chyba wtedy bokiem

Opublikowano

Kolega na początku tematu chwalił Wieltona ciekawe czy miał coś wspólnego z ich produkcją. To prawda że kiedyś to były bardzo dobre przyczepy ale zaczeli iść bardziej w ilość niż jakość. Był artykuł w Top Agrar jak rolnikowi przy ich przyczepie niewiele używanej popękały burty i jeszcze kilka elementów było do poprawki i nie chcieli tego zrobić. Kumpel ma od nich 8t to przyczepę przywieźli z dwiema pękniętymi oponami od środka tak że przechodząc nie było tego widać. No ale na szczęście zauważył i wymienili mu na gwarancji.Na Pronara znajomi troszkę narzekają że słabe malowanie a tak jest ok. Jeśli chodzi o Metal Fach to sam sprzedawca powiedział mi że mają trochę słabe felgi jeśli będzie ładowana ponad normę to popękają. O innym firmach nie będę się wypowiadał bo nie miałem z nimi styczności.

Opublikowano

Witam, mam pytanie bo zastanawiam się nad kupnem Metaltecha DB 8 ton, tam są burty w standardzie 0.5m+0.4m czyli 90cm przy długości skrzyni 4.5m wiec śmiesznie małą ładowność ma ta przyczepa jak na 8 ton, czy jest możliwość zamówić w fabryce by były wyższe burty?

Gość STIG0013
Opublikowano

czego ty oczekujesz to tylko 8 :) Przy tych burtach ma 9,8m3

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Metaltech wyższych ci nie założy albowiem rama nie wytrzyma jak jest 8 ton to 9 jest za dużo

Opublikowano

Mam co prawda od roku zasława 8t pszenicy wchodzi 9,5t. Solidna konstrukcja, swoje kosztowała jednak jestem zadowolony z jakości wykonania w porównaniu do pronara według mnie lepsza.

Opublikowano

Dziękuję za,rady :-)jednak wybiorę zaslawa o wieltonie zbyt złego się słyszy.

 

Dziękuję za,rady :-)jednak wybiorę zaslawa o wieltonie zbyt złego się słyszy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v