lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

To w każdej branży takie przypadki są :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agon8181    1
7 godzin temu, TOME11 napisał:

Czy po złożeniu wniosku o płatność pierwszej raty można całkowicie zmienić zakres inwestycji i PKD? Czy można budować przez 2 lata i przez ten czas być na stracie?(bo niby jak inaczej)

 następny rok po złożeniu o pierwszą ratę musi być na +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polik    0

Kiedy złożyć korektę do wniosku jeśli chodzi o sposób ubezpieczenia? Przed czy po decyzji? W bp wpisałem 2xkrus ale muszę być na ZUS. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Jakie są u was stawki za wniosek o drugą ratę, czyli dostosowanie (zmiana) biznes planu i wniosek o płatność drugiej raty z rozliczeniem zakupów ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mogę dostać premie na poszerzenie działalności o inny kod PKD, jeśli już dostałem premię na rozpoczęcie działalności?

Edytowano przez KrzysztofKwapisiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
Dnia 7.01.2021 o 14:51, sony87 napisał:

Jakie są u was stawki za wniosek o drugą ratę, czyli dostosowanie (zmiana) biznes planu i wniosek o płatność drugiej raty z rozliczeniem zakupów ? 

prywatne firmy w olsztynie biora 2000 , ja uwazam ze 1000 netto to cena ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easierone    0

Dziękuję Panie masa24, zrobiłem jeszcze w zeszłym tygodniu zmianę we wniosku na adres działalności, miałem trochę szczęścia i znalazłem od ręki idealny lokal do lekkiego remontu, a właściciele od razu podpisali mi oświadczenie z wniosku o wynajmie na 6 lat. Przy okazji okazało się, że przy zmianie gminy narzędzie do oceny innowacyjności pod to samko PKD dało pozytywny wynik, więc wprowadziłem też w tym punkcie zmiany w biznesplanie. Nie wiem jak w ARMiR spojrzą na to, że pierwsza wersja miała wykluczający z programu adres dla DG ale gdyby jednak zmiana przeszła to pytanie czy w takiej sytuacji mógłbym jeszcze w przyszłości poprawić biznesplan, tak żeby przerzucić część środków ze wsparcia na koszty dzierżawy tego budynku? 

Tak czy inaczej jestem wdzięczny za informacje oraz pomoc bo z wniosku skazanego na porażkę, została jakaś tam iskierka nadziei. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli spełniasz te warunki to powinno przejść

 

"Przedmiotową pomoc przyznaje się m.in., jeżeli:

  • gospodarstwo rolne, w którym pracuje wnioskodawca jest położone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w miejscowości znajdującej się na terenie:
    • gminy wiejskiej lub
    • gminy miejsko-wiejskiej, z wyłączeniem miast liczących powyżej 5 tysięcy mieszkańców, lub
    • gminy miejskiej, z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tysięcy mieszkańców,
  • do użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego przyznano jednolitą płatność obszarową na podstawie przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego za rok poprzedzający rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy lub za rok, w którym został złożony wniosek o przyznanie pomocy."

A innowacyjność to 2 punkty więc już dużo.

 

W poniedziałek listonosz przyniósł decyzję o przyznaniu nr producenta a wczoraj potwierdzenie przyjęcia wniosku. Ciekawe kiedy się zabiorą za rozpatrywanie.

Ktoś ma jakieś info ile ostatecznie wniosków jest?

Edytowano przez Partyzant85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Do momentu decyzji można dokonywać dowolnych zmian do wniosku wiec będzie ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easierone    0

nie przemyślałem jeszcze jednego, bo szukając budynku nie sprawdziłem czy na działkę na którym stoi przyznano JPO. Muszę to sprawdzić? czy liczą się moje posiadane grunty, niezwiązane bezpośrednio z działalnością z wniosku. 

Edytowano przez easierone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19
Dnia 11.01.2021 o 20:57, masa24 napisał:

prywatne firmy w olsztynie biora 2000 , ja uwazam ze 1000 netto to cena ok

ceny za kompletne poprowadzenie wniosku sa bardzo różne a niektore kosmiczne, najwyższa jaka usłyszałem było 5 % a składam na kombajn czyli przy całym dofinansowaniu 25 tysi szok

Moje pytanie, dostałem oferte za 10 tys i gość powiedział że pół z tego sobie odlicze bo mi wystawi fakture - prywatny ośrodek, przejdzie to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

przy budowlance mozna sobie wliczyc w koszty inwestycji np projekty, kosztorysy itd wiec moze i tu sie da tylko musi to byc platne przelewem i zapewne odpowiednio nazywac usługę.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Usługach rolniczych można wliczyć koszt biznesplanu . W działalności pozarolniczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agon8181    1
Dnia 5.01.2021 o 11:40, TOME11 napisał:

Czy po złożeniu wniosku o płatność pierwszej raty można całkowicie zmienić zakres inwestycji i PKD? Czy można budować przez 2 lata i przez ten czas być na stracie?(bo niby jak inaczej)

 następny rok po złożeniu o pierwszą ratę musi być na +

Poszło nie to co miało

A więc czy przy zmianie biznesplanu wniosek też wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19
6 godzin temu, masa24 napisał:

Usługach rolniczych można wliczyć koszt biznesplanu . W działalności pozarolniczej nie

https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pieniadze-na-rozwoj-uslug-rolniczych-termin-naboru-wnioskow-wydluzony.html

Rozumiem, że o tym programie mówisz...

czyli gośc chciał mnie wpuścić w kanał

Edytowano przez zyga2905

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

w tym do ktorego wkleiles link mozna cos odliczac w jakiejsc czesci, nie praktykuje tego i  ogolnie malo wnioskow z tego robilem.

 ale z tego programu mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

§ 6. 1. Pomoc przyznaje się w formie refundacji części kosztów kwalifikowalnych, do których zalicza się koszty:

1)   zakupu lub związane z umową leasingu, zakończonego przeniesieniem prawa własności:

a) nowych maszyn, narzędzi lub urządzeń do produkcji rolnej:

przeznaczonych do:

--   uprawy gleby oraz siewu, sadzenia, pielęgnacji, ochrony, nawożenia i zbioru roślin,

--   przygotowywania, mycia, suszenia, czyszczenia, sortowania, kalibrowania, ważenia i pakowania produktów rolnych w celu przygotowywania ich do sprzedaży,

--   przygotowywania pasz,

--   rozdrabniania i szarpania słomy i roślin,

--   chowu i hodowli zwierząt gospodarskich, w tym urządzeń do korekty racic,

ciągników, kombajnów zbożowych, sieczkarni polowych, ładowarek samobieżnych i przyczep rolniczych,

b) aparatury pomiarowej i kontrolnej,

c) sprzętu komputerowego i oprogramowania, służących do zarządzania przedsiębiorstwem lub wspomagających sterowanie procesem świadczenia usług;

2)   wdrożenia systemu zarządzania jakością;

3)   rat zapłaconych z tytułu wykonania umowy leasingu, nieprzekraczających ceny netto nabycia rzeczy, o których mowa w pkt 1 lit. a i b, jeżeli przeniesienie własności tych rzeczy na beneficjenta nastąpi w okresie realizacji operacji, lecz nie później niż do dnia złożenia wniosku o płatność końcową;

4)   opłat za patenty i licencje;

5)   ogólne, o których mowa w art. 45 ust. 2 lit. c rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1305/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) i uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 1698/2005 (Dz. Urz. UE L 347 z 20.12.2013, str. 487, z późn. zm.), zwanego dalej "rozporządzeniem nr 1305/2013".

2. Koszt zakupu ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a tiret drugie, może być kosztem kwalifikowalnym w części nieprzekraczającej 50% pozostałych kosztów kwalifikowalnych.

3. W przypadku kosztów, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a tiret pierwsze podwójne tiret trzecie, kosztem kwalifikowalnym mogą być tylko maszyny, narzędzia lub urządzenia przeznaczone do przygotowywania pasz na zlecenie usługobiorcy na bazie dostarczonych przez niego składników.

4. Do kosztów, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i b, zalicza się koszty transportu do miejsca realizacji operacji materiałów służących realizacji operacji oraz maszyn i urządzeń objętych operacją, a także koszty instalacji.

5. Koszty, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. c oraz pkt 2, 4 i 5, nie mogą stanowić jedynych kosztów w ramach danej operacji.

6. Do kosztów ogólnych zalicza się koszty przygotowania:

1)   (uchylony);

2)   biznesplanu - do wysokości kwoty 10 tys. złotych netto.

7. Przy ustalaniu wysokości pomocy koszty ogólne uwzględnia się w wysokości nieprzekraczającej 10% pozostałych kosztów kwalifikowalnych.

8. Pomoc nie obejmuje kosztów innych niż określone w ust. 1, w szczególności:

1)   nabycia nieruchomości;

2)   podatku od towarów i usług (VAT);

3)   nabycia rzeczy używanych;

4)   leasingu zwrotnego, kosztów związanych z umową leasingu, w szczególności marży finansującego lub ubezpieczenia;

5)   kosztów poniesionych w związku z realizacją inwestycji odtworzeniowych;

6)   kosztów robót budowlanych.

 

 

po mojemu to by sie zaliczało

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

Jeśli w bp mam rozpisane 100% premii na zakup środków trwałych, a potem kupię taniej i wykorzystam powiedzmy 95% to co w takim wypadku? Bez zawyżania faktur... Czy mogę dokupić coś co nie będzie ujęte w bp i będzie to liczyło się do wydatkowania 100%?

Prowadzący powiedział, że można nawet kody PKD zmieniać przed wnioskiem o płatność. U mnie kody zostają, natomiast całkowicie zmieniamy środki trwałe. 

Oferty zebrane, zmiana bp się robi. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19
26 minut temu, masa24 napisał:

no tak jak mowilem mozesz odliczac, tylko cena spora

 

To Najtańsza opcja jaką znalazłem w mojej okolicy, sam nie mam czasu ani znajomych z tej branży którzy by mi pomogli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254
11 minut temu, DanielFarmer napisał:

Amaroka kupujesz czy co? 😅

Jo jo zaraz Urusa może 😋 co najwyżej biedny Tiguan się łapie

6 minut temu, zyga2905 napisał:

 

To Najtańsza opcja jaką znalazłem w mojej okolicy, sam nie mam czasu ani znajomych z tej branży którzy by mi pomogli

Do @freetaxi się nie zgłaszałeś? Masakra jakie ceny krzyczą


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj