lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

rodman    24

czy przechodząc na zus automatycznie nie płace krusu? prowadząc działalność jednocześnie rolniczą i gospodarczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24
30 minut temu, sony87 napisał:

Jeśli płacisz ZUS to z krusu wylatujesz

dzięki 

tak myślałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna90    7
7 godzin temu, rafftti napisał:

Witam mógł bym ojca wpisać jako pracownika? Jest na rencie to bym miał tańszy zus

Nie można zatrudniać najbliższej rodziny

Screenshot_2019-10-06-20-08-53-773_com.android.chrome.png

Edytowano przez martyna90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32
7 godzin temu, rafftti napisał:

Witam mógł bym ojca wpisać jako pracownika? Jest na rencie to bym miał tańszy zus

Podpowie ktoś czy jest taka możliwość? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zatrudniać nawet najbliższą rodzinę, trzeba tylko pilnować jednej sprawy. Zaraz o niej napiszę. Pan Sekuła niedokładnie przepisał opinię ARiMR, jeśli o takową występował. Otóż nie można zatrudniać osób współpracujących w rozumieniu ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Za osobę współpracującą w rozumieniu ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych uważa się małżonka, dzieci własne, dzieci drugiego małżonka i dzieci przysposobione, rodziców, macochę i ojczyma oraz osoby przysposabiające, jeżeli pozostają z osobą prowadzącą działalność gospodarczą we wspólnym gospodarstwie domowym i współpracują z nią przy prowadzeniu tej działalności. Co z tego wynika? Ano wynika, że możemy zatrudnić małżonka, i rodziców, i dzieci własne i przysposobione. Jest jeden warunek: NIE MOGĄ POZOSTAWAĆ  Z OSOBĄ PROWADZĄCĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ WE WSPÓLNYM GOSPODARSTWIE DOMOWYM I WSPÓŁPRACOWAĆ Z NIĄ PRZY PROWADZENIU TEJ DZIAŁALNOŚCI !!! 

Radzę też zwrócić uwagę na zwrot ,,z osobą prowadzącą działalność gospodarczą" ( chodzi tu o rozumienie działalności gospodarczej  z ustawy swobodzie dział. gosp, art 3 tejże wyłancza rolnictwo z jej zakresu, a więc w każdy rolnik, domownik, małżonek rolnika składający wniosek o premie w momencie składnia wniosku o premię, a do momentu rejestracji w CE nie ma statusu osoby prowadzącej działalności gospodarczej) Idźmy dalej, w momencie kiedy już zarejestruje swoją działalność i upragniony status uzyska, wystarczy, że zrobi taki myk, aby osoba najbliższa kumulatywnie nie pozostawała we wspólnym gospodarstwie domowym i współpracowała z nią przy prowadzeniu tej działalności, a ta osoba najbliższa legalnie może być u niej zatrudniona. Kto wie jak zrobić żeby osoba najbliższa nie pozostawała we wspólnym gospodarstwie domowym???:) Tak, przemeldować. Wystarczy. Tyle i aż tyle;)

  • Like 1

Jestem prawnikiem, doradcą rolnośrodowiskowym, ekspertem przyrodniczym, inspektorem rolnictwa ekologicznego. Mam uprawnienia do obsługi aplikacji eWniosekplus. Wypełniam dokumentacje oraz doradzam z zakresu działań premiowych PROW 2014-2020 oraz układam strategie rozwoju gospodarstw pod PROW 2023-2027. Działam pod firmą EkoAgronom Piotr Kisiel. Jestem też oczywiście rolnikiem i  korzystałem/korzystam z różnych form wsparcia oferowanych przez WPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rafftti, jak chcesz zatrudniać ojca, dopilnuj, aby odpowiednio wcześniej nie pozostawał z Tobą we wspólnym gospodarstwie domowym, ole


Jestem prawnikiem, doradcą rolnośrodowiskowym, ekspertem przyrodniczym, inspektorem rolnictwa ekologicznego. Mam uprawnienia do obsługi aplikacji eWniosekplus. Wypełniam dokumentacje oraz doradzam z zakresu działań premiowych PROW 2014-2020 oraz układam strategie rozwoju gospodarstw pod PROW 2023-2027. Działam pod firmą EkoAgronom Piotr Kisiel. Jestem też oczywiście rolnikiem i  korzystałem/korzystam z różnych form wsparcia oferowanych przez WPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Cześć mam parę pytań:

1.Czy premia na rozpoczęcie działalności jest skierowana tylko dla mniejszych gospodarstw?

2.Jeśli dochód był większy niż 15000 euro to nie będę mógł się starać o premię?

3.Jak to można wyliczyć i skąd agencja bierze te dane z gminy, czy z urzędu skarbowego?

4.Czy jeśli prowadzę działy specjalne produkcji rolnej  (drobiarstwo-kurczęta brojlery) będę mógł się ubiegać o pomoc, bo np. z PROW drobiarstwo było całkowicie wyłączone. Nie wiem jak inne programy. 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od 2018 roku zniesiony jest próg wielkości ekonomicznej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasiasty    0

Witam Czy możliwe jest dostanie dotacji na dwie różne działalności?W takim sensie że zatrudnilbym  siostrę która ma wykształcenie w danym kierunku(mieszka w innym woj. I tam ma zameldowanie)A sam bym prowadził swoją dzialanosc(usługi stolarskie A siostra usługi mobilnej kosmetyczki)Czy w takim wypadku jest możliwość dostania dodatkowych 50tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Dotacja nie obejmuje zakupu nieruchomości?

Jeśli chcę otworzyć szkołę językową to nie mogę kupić lokalu?

Ale środki mogę wykorzystać na zakup sprzętu, umeblowanie, pracowników?

Dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

witam

a w przypadku inwestycji budowlanej to na którym najpóźniejszym etapie będę musiał dostarczyć pozwolenie na budowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

Ogolnie to rozumiem arimr, ale jesli ktos ma kwalifikacje itp to czemu ktos nie mialby zatrudnic ojca?

Np. ja mam taka sytuacje, ze brat przyrodni składa i naprawia komputery to czemu nie miałbym go np. zatrudnic jesli chce? tymbardziej jesli ma wyksztalcenie.

U mnie jest tak ze on ma inne miejsce zamieszkania, wiec jakbym chcial to nie powinni robic problemu.

Jesli Twój ojciec ma "papiery" albo moze to udokomentowac to powinno to isc bez problemu... no ale realia sa inne.

Moim zdaniem powinno sie dawać jakies "dowody" tego, ze ktos bliski ma SERIO odpowiednie kwalifikacje i to powinno przechodzic.

21 godzin temu, lukasiasty napisał:

Witam Czy możliwe jest dostanie dotacji na dwie różne działalności?W takim sensie że zatrudnilbym  siostrę która ma wykształcenie w danym kierunku(mieszka w innym woj. I tam ma zameldowanie)A sam bym prowadził swoją dzialanosc(usługi stolarskie A siostra usługi mobilnej kosmetyczki)Czy w takim wypadku jest możliwość dostania dodatkowych 50tys?

mozesz dostać pieniadze na 3 kody pkd. 

Po rozpoczeciu mozesz sobie dopisac ile chcesz.

A czy mozna tak robic jak chcesz to nie wiem. Niech ktos sie wypowie

W sumie to u mnie moze byc podobnie, bo mam "opcje" ze zatrudnił bym brata przyrodniego (ma inne zameldowanie) i ogarnia on naprawy komputerow itp) akurat w przyszlym roku konczy studia :D tylko problem mam troche taki jak Ty... tzn. 

firme zarejestrowałbym na wsi.

w miescie jezdzilbym w bolcie, uberze lub w korpo taxi.

dodatkowo robiłbym sobie gierki (dochod od 0zł do nieskonczonosci :P ) - niestety na to nie ma kodu pkd. jedynie jakbym chcial robic edukayjne to moglbym to podpiac pod 85.59.B Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane. Mysle ze to przejdzie :D 

wlasnie to jest dziwne, ze dali duzo bezsensownych pkd jak np. wypozyczalnia kaset vhs :D a jest mało takich "przyszlosciowych" informatycznych
 

i jako 3kod pkd mysle nad tym, aby zatrudnic brata przyrodniego. Tylko tu pojawia sie problem

bo mieszka on teraz na stancji i raczej nie bedzie ruszal sie z miasta. Ja bede po tym miescie kursował samochodem i kminie takie cos ze skoro i tak jezdze to brałbym od ludzi komputery/laptopy i zawozil jemu na stancje. Naprawiac mozna wszedzie. Tylko wlasnie...

nie byłoby lipy jakby firma była zarejestrowana na wsi, a on pracował np. na stancji? ja bym mu dowoził komputery lub odwoził (albo i go zawiozl tam gdzie trzeba), wiec to jest cos w rodzaju mobilnego naprawiania. Przeszło by takie cos? Jak myslicie?

85.59.B Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane.png

10 godzin temu, massey87 napisał:

Ktoś próbuje na jakąś działalność zakupić samochód ciężarowy?

z tym cos był problem od tego naboru. cos sie zmieniło z kodami odnosnie transportu. Przejrzyj wczesniejsze z 20stron.

Chyba, ze ten samochod ciezarowy potrzebny Ci np. do stolarki do wozenia drewna to takie cos miałoby sens :DDD 

Ale ja tylko gdybam. Niech ktos pewny sie wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Czy można złożyć kilka wniosków? Jeśli nie jestem zdecydowany jaką działalność rozpocząć, lub czy np. jednego wniosku mi nie odrzucą?

Czy jest tylko jedna szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosek składa się jeden. Podajesz w nim kody PKD, pod którymi będziesz prowadził działalność.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
8 minut temu, massey87 napisał:

Kto w mazowieckim powiat Płoński mógłby mi zrobić wniosek?

Panie. Tera to przez internety nawet w Australii mogą Panu zrobic tego byznes plana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
4 minuty temu, massey87 napisał:

Dej mnie namiara i biere

chyba freetaxi sie tym zajmuje. 

i jesli tak to mozna go polecic :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

To muszę się odezwać

Myślę, że nie będzie to trudny biznesplan ponieważ planuje zakupić minikoparkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tym roku z tymi minikoparkami to wszyscy powariowali :) Niecałe 10 już zrobiłem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj