Zaloguj się, aby obserwować  
rudy112

Transport paszy w gospodarstwie

Polecane posty

rudy112    0

a większe ilości

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy112    0

a gdzie ją kupiłeś i za ile ją kupiłeś?

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

a gdzie ją kupiłeś i za ile ją kupiłeś?

 

Ja niestety musiałem wykonać ją samodzielnie, ze względu na wysokość, która ogranicza mnie jedynie do 3m.

Jeżeli nie ogranicza Cię wysokość wjazdu do mieszalni, to na allegro jest beczka cztero komorowa, którą wystarczy położyć na ramie od przyczepy (najlepiej tandem ze względu na manewrowanie), podłączyć kompresor i właściwie beczka gotowa.

 

Koszt takej beczki niestety nie jest mały. Budowa mojej wyniosła około 15 tys. Ta na allegro kosztuje 6000, do tego kompresor i rama od przyczepy, także też wyjdzie około 20 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Na jaką wysokość musisz podać tą paszę i w ile zbiorników rozwozić?

 

a jakiej mocy trzeba kompresor ?

Wydajność kompresora 9 m3/h pozwala na wydmuchnięcie około 15 ton paszy przez godzinę (przy ciśnieniu 0.5 bara). Przy mniejszym kompresorze ten czas się poprostu wydłuży. Ja akurat kożystam ze zwykłej pompy od beczki asenizacyjnej, jednak nie proponuje jej przy większych ładownościach paszowozu ze względu na to że nie powinny one pracować dłużej niż 15 minut jednorazowo (przynajmniej tak mówi instrukcja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

beczki na paletę a dalej widlakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Jak są bliskie ogległości (tak do 70-80m) najlepiej zastosować paszociąg np spiralny.

Transport pneumatyczny jest możliwy tylko jak pasza jest granulowana inaczej się rozwarstwia podczas załadunku do silosa.

 

Najlepsze rozwiązanie na dalsze odległości to paszowóz ze żmijką załadowczą do silosów np

http://www.wesstron.pl/trzoda_chlewna.php?lang=pl&id_strony=190

http://www.agromax.nl/pl/livestock/poultry-farm-accesories/feed-transport-trucks/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy112    0

Gdzieś czytałem że najtańszy z wesstrona o pojemności 3,5 t kosztuje 70 tysięcy tylko nie wiem czy brutto czy netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian746    0

Firma która wykonuje transport materiałów sypkich na terenie Polski i za granicą to RutaTransport, zobaczcie sobie na stronę tam macie całą ich ofertę i kontakt. Ja z nimi współpracowałem i wiem że to dobrzy doświadczeni ludzie i wykfalifikowani kierowcy. Myślę, że ich oferta powinna was zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomasek
      Szukam w imieniu szefa pracownika do pracy na gospodarstwie o profilu hodowli trzody chlewnej "pastwiskowej" i ekologicznej uprawy zbóż.
      Poszukuje człowieka głownie młodego 18-27 lat z prawo jazdy kat.b mile widziane T z umiejetnosciami jazdy ciagnikami rolniczymi i obsługa ładowacza czołowego   jak rowniez mile widziana obsługa kombajnu zbozowego, człowieka który jest chudy i w miare zwinny bez nałogów i nie bojacego sie równiez cieżkiej pracy fizycznej ( scielenie, koszenia kosa spalinowa, itp) mile widziane doswiadczenie przy insyminacji macior i kastrowaniu warchlaków oraz jakies doswiadczenie z tucznikami mile widziane:)  jezyk niemiecki albo angielski w podstawowym stopniu wymagany i checi do pracy przedewszystkim.Praca legalna na umowe o prace i z pełnym ubezpieczeniem w AOK, wynagrodzenie na poczatku 1200E netto za 200godzin w miesiacu czyli 8,5Ebrutto/H co do nadgodzin wypłacane sa w kwocie brutto do reki, nocleg i ciepły posiłek gratis, praca praktycznie  od zaraz
       
       
    • Przez evolution93
      Witam.
      Poszukuje pracy na gospodarstwie w rejonie dolnego śląska najlepiej Legnica Lubin lub gdzieś w tych okolicach. Praca najlepiej ze zwierzetami konie,owce,krowy .Mogę wykonywac podstawowe zabiegi agrotechniczne .Prawo jazdy B,C+E . Doświadczenie mam nie duże 1,5 roku pracy w anglii na farmie mlecznej 150 krow dojnych plus  prace polowe i obrzadki. Sprzety obslugiwałem rózne od ładowarek teleskopowych jcb ,t25a ,mtz po classa ariona czy masseya fergusona 6230, serie 74 z skrzyna dyna vt.Na codzien małe gospodarstwo w rejonie  podgórskim.
      email. xevo93x@gmail.com
    • Przez srubek99334
      Witam szukam pracy w gospodarstwie na okres całego lipca i część sierpnia
      Jestem wyszkolony praktycznie jak i teoretycznie w każdej pracy w gospodrstwie
      Posiadam prawo jazdy kat. B i T oraz własny samochód 
      Region to Zachodnio-pomorskie, pomorskie i górna wielkopolska jeśli było by to niedaleko mojego miejsca zamieszkania nie jest potrzebny nocleg 
       
       
    • Przez skamil
      Do sprzedania przyczepa wywrotka dwustronna czeska, ładowność 9 ton.Stan bardzo dobry.
      Pierwszy właściciel od nowości.
      Przegląd ważny 2 lata, opłacone OC. Kontakt: 669-176-814
       






    • Przez TadzikC360
      Witam czy ktoś z forumowiczów utrzymuje trzodę chlewną na paszach Neorol i czy mógł by podać skład paszy dla loch luźnych, prosnych i karmiących. Z góry dziękuję :) ;)
      Lub na innych paszach typu; Biofeed, Blattin, Sano.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj