Skocz do zawartości

woytek

Members
 • Zawartość

  186
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

2 obserwujących

O woytek

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 05.04.1986

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódzkie
 1. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  9 miesięcy masz na złożenie wniosku o płatność pierwszej raty. Umowy żadnej nie podpisujesz.
 2. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Ja składałem przy 70 ha na kombajn o mocy 250 KM. Niestety nie załapałem się w limicie, także ciężko stwierdzić jak by do tego podeszli. Wiem tyle, że znajomy w poprzednim naborze kupił NH TC 5.70 ( 175 KM) i musiał wykazać 50 ha.
 3. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Ja nie dostarczyłem, bo w decyzji nie ma o tym słowa i na razie nikt nie robił problemów,
 4. Opryskiwacz -ale jaki?

  Lemken według mnie wypada lepiej od Amazonki, ze względu na aluminiową belkę. Mnie akurat ograniczał budżet i dlatego wybrałem Amazone (Lemken był sporo droższy), oraz to że Lemken jest około 300kg cięższy, co w moim przypadku też robiło różnicę ze względu, że nie chciałem podpinać największego ciągnika który mam do opryskiwacza.
 5. Witam.   Czy jest na forum użytkownik takiej ładowarki? Ewentualnie, może ktoś z Waszych znajomych posiada taki sprzęt?   Jestem właśnie na etapie zakupu którejś z tych ładowarek i wolę jednak zasięgnąć opinii osób, które mają do czynienia z takimi ładowarkami, bo wiadomo, że sprzedawca zawsze zachwala swoje :)
 6. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Wątpię, że ktokolwiek dostał maszyny bez płacenia za nie.
 7. Opryski rzepaku i innych oleistych

    Rozumiem, że możesz być zdenerwowany taką sytuacją, ale przede wszystkim powinieneś poinformować właściciela tego rzepaku, że masz w nie dalekiej odległości ustawioną pasiekę i pewnie takiego problemu by nie było.   Sprawa wchodzenia na jego pole, to już zupełnie inna kwestia. W zeszłym roku, dzień po oprysku na płatka, delikwent od ustawiania uli "wyleciał" z mojego pola szybciej niż tam wszedł (bo też szukał nie wiadomo czego). I do tego był oburzony, że pryskam rzepak w czasie kwitnienia (oczywiście informacji o ustawionych pasiekach nie miałem, a nie było ich widać).   Od razu uprzedzę Twoje pytanie. Nigdy nie zdarzyło mi się pryskać kwitnącego rzepaku w czasie oblotu pszczół. Zabiegi wykonuję zawsze po godzinie 20 i jeżeli mam kontakt do właściciela pasieki, dzwonię do niego przed wjazdem na pole, czy na pewno mogę już pryskać.
 8. Dopłaty bezpośrednie 2017

    A JPO A1 rzepak ozimy A2 pszenica ozima   Na mapie zaznacz działkę po granicach, oraz rozdziel rzepak od pszenicy (mniej więcej tak jak jest w rzeczywistości). W miejscu rzepaku piszesz A/A1, w miejscu pszenicy A/A2
 9. Spręzarka od klimy

  Ja teraz już też :blink: . W sumie naliczyłem u mnie 7 pojazdów z kilmą i we wszystkich sprężarki załączają się na kilkanaście sekund (myślałem że to normalne). Ostatnio w serwisie klimatyzacji wymieniali mi wąż i po nabiciu gość sprawdzał czy wszystko OK, a nic nie wspominał, że tak nie powinno być.
 10. Amazone ug belka

  Nie bardzo rozumiem. Wymagasz od belki, żeby w "szła" w poziomie, jeżeli opryskiwacz jest nachylony? Przecież od tego masz stabilizację wymuszoną. Chyba, że chodzi Ci o chwilowy wjazd w jakąś nierówność, to faktycznie stabilizacja belki powinna ją utrzymać.
 11. Spręzarka od klimy

  Przecież włączanie sprężarki na kilkanaście sekund jest normalnym zjawiskiem. Sprzęgło załącza sprężarkę i po napompowaniu przez nią ciśnienia, rozłącza. Przecież gdyby pracowała cały czas to rozsadziło by przewody, a o chłodnicy już nie wspomnę.
 12. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Chyba wierzy w cuda. Znam osobę z początku listy w łódzkim (budowlanka), która nie miała jeszcze żadnych poprawek. Teoretycznie do końca maja jest to do ogarnięcia, ale to tylko teoria.
 13. Od lewej: - prędkość - obroty wałka - uprawiony areał - przejechany dystans - poślizg kół ( jeżeli masz radar) - uprawiony areał na godzinę - ładowanie.   Reset musisz przytrzymać chyba 5 sekund i z tego co pamiętam dość mocno dociskając przycisk, bo przynajmniej u mnie nie zawsze załapywał.
 14. Amazone UF 1801 (27m)

    Ja podpinam pod NH 6020 i nie ma problemu z podbijaniem przodu (a tego najbardziej się obawiałem :D )
 15. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

    Pytanie ile zostanie Ci punktów? 3.04 pkt. to początek 16xx
×