Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2263

Taki nadmiar miedzi to już chyba przyjara liście. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej62    0

Panowie. W zbożu skupiamy się przede wszystkie na Mn, Cu drugorzędnie na Zn, Fe, Mo. Dla kolegów i koleżanek zamierzających rozpocząć pszygodę z microelementami polecam na zabiegi:

T0 - MgSO4 5% + Adob Cu 1l  + Adob Mn 1l

T1- MgSO4 5% + Adob Mn 1,5l

T2- Adob Extra 5l/ha lub sam siarczan. + 0,5 l Zn

 

Wychodzi to tanio, i jak na początek wystarczy by pokazać co potrafią zdziałać mikrusy 

Nie trzeba koniecznie zaopatrywać się w Adob. Poprostu podałem dobre chelatowane produkty. A osobiście cenie nawozy 2.0 bo bardzo ładnie tworzą depozyt na liściu, całkiem jak po dodaniu adiuwanta. 

Dobrze ujołeś ,ja do czegoś takiego dodaje jeszcze azot w formie RSMu (5 do 10%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

 

@maniak skąd bierzesz  te ceny DG ? Szukałem w kilku puntach i poniżej 20- 22zł za kg nie znalazłem .np; http://nawozy-dolistne.net.pl/sklep-internetowy/80-dr-green-warzywa-4kg.html . @vvojtas1 czy w swoich kalkulacjach brałeś może pod uwagę nawozy Grinlist  z agreko ? np ; 

Grinlist MAX 5l  http://agreko.info.pl/nawozy-dolistne/

 

 

Brałem pod uwagę kilkukrotnie coś o bardzo zbliżonym składzie - kwestia ceny a w tym przypadku nie sprawdzałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Szczerze to sam się dziwie z tą miedzią, bo ja jeszcze dodawałem chelat z intermagu, ale też i nie podawałem pełnej dawki  DG, ale tylko w 1 i 2 oprysku w 3 i 4 nic nie dodawałem bo 3 lata temu właśnie przypaliłem  miedzią liść flagowy.

Boru lepiej nie dodawać  po przedplonach rzepaku, bo może wyjść odwrotność, ja sobie całkiem bor w pszenicy odpuściłem bo można sobie załatwić zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Od przedstawiciela teraz kupuję  ponad 700 kg Dr Green  zboża i rzepak to wychodzi mi coś ponad  16 zl/kg.

A tak z ciekawości bo z tego co zauważyłem to Yara Vita zboża to ponad 30 zł lit, tak płacicie ?,bo jak tak to DR wychodzi dużo taniej.

W tamtym roku kupowałem Wuxal mikro po 37 zł żeby nie było i tak sobie zadowolony jestem.

 

Przy maksymalnych dawkach nawet gdyby Yara była po ponad 30 zł/l to koszt na 1 ha w przypadku DG Zboże przy cenie podanej przez Ciebie wyszedłby wyższy.

Prosto licząc maksymalna dawka YaraVita Zboże jest trzy krotnie niższa od DG Zboże.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dolicz sobie jeszcze  ile musisz dołożyć żeby się zrównać z DG z Fe, Mo, Mn i Cu, więc jak dasz 4 kg DG  to koszt wyjdzie jak Yary a skład bedzie podobny a nie będziesz musiał tyle dodawać mikro żeby zrównać sie z średnimi dawkami mikro dla 1 tony zboża.

Nie patrz sie ile dana firma zaleca dawkowania,  tylko przelicza ile ma składników i jaka ma przyswajalność dla rośliny bo to jest najważniejsze.

Nie dość że stosuję DG to jeszcze dokupuję Intermag OSD Wuxal i inne odżywki z całkiem innych firm żeby zbilansować dawke mikro  maksymalnie dla rośliny. W tamtym roku stosowałem z 4 lub 5 firm odżywki,w tym będę z minimium podobnie będę stosował.

Post na po przedniej stronie 1678.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Nie liczcie że jak napiszą na odżywce 2 lub 4 kg to jest max i wiecej nie ma  co dawać bo to nie o to chodzi.

Dane z Lovochemie jest o Czeski producent nawozów dolistnych Fetri, Lovomikro mam to z przed 3 lat kieszonkowe wydanie.

Pszenica na ziarno na wyprodukowanie 1 tony ziarna ma zapotrzebowanie w makro

Azot                  24-26 kg

 fosfor               10-15 kg

Potas                 20-25 kg

CaO                   5-8kg

MgO                   4-5 kg

S                       4-5 kg

Mikro na 1 tonę potrzebuję pszenica jęczmień, żyto i owies

Bor                   2-20 g

Miedź               2-25 g

mangan          25-100 g

Molibden         0,5-0,8 g

Cynk              15-70g

Żelazo            10-250 g

Rzepak mikro

B                   75-300g

Cu                18-25

Mn                60-100g 

Mo                2-4g

Zn                60-80g

 Fe             150-600g

A więc średnio w okresie wegetacji powinniśmy podać dla 6 ton pszenicy

B           90 g

Cu         90g

Mn         480 g

Mo          4,2g

Zn          360g

 fe          780g

Więc do DR Green  do tych 6 kg Extra powiniśmy dodać jeszcze tylko mikro

B        60 g

Cu     -210g

Mn      OK

Mo      1,2g

Zn      240g

Fe     420 g

Jedynie miedzi podamy wiecej niż powinniśmy.

Yary Vity zboża do 2kg na 1 ha powiniśmy jeszcze  dodać mikro

B        90 g

Cu     -10g

Mn     180g

Mo     4,2g

Zn     200g

Fe      780 g

Chyba nic wiecej nie musze dodawać. Wybór  zależy tylko od nas.

 

W przypadku azotu część jest z gleby, część z mineralizacji, część z powietrza podczas uderzenia piorunów.

To że jest takie zapotrzebowanie nie oznacza że musimy wszystko podać poprzez dolistne czy doglebowe nawożenie.

Np po dolistnym zastosowaniu żelaza widzimy bardzo szybkie ciemnienie łanu (w związku z wpływem na chlorofil) tyle że w przypadku żelaza większość badań nie wykazuje zwyżki plonu po jego aplikacji. Pytanie czy zabiegiem chcemy pokolorować (i np. zdenerwować sąsiada) czy uzyskać zwyżkę plonu.

 

Odnośnie Tomek73 z 21:07 - ze względu na kwestie Cu i fitotoksyczności wybrałem właśnie YaraVita - nie znalazłem do tej pory innego skutecznego preparatu o przyzwiotej zawartości Cu, który można by podawać po pierwszym kolanku - nawet na liść flagowy (choć w tym momencie na miedź z reguły jest za późno). Do tego jeszcze z przyzwoitą ceną.

Zwróć uwagę na jedno co pewnie może zdziwić YaraVita to zreguły nie są chelaty, a skutecznością z pewnością nie ustępują.

major_89 - pewnie nie przez przypadek Cu zalecił tylko w T0

 

Tomek73 - jeśli ktoś używa słowa "szczerze" to mam wrażenie że wcześniejsze wypowiedzi były nieszczera - to nie przytyk tylko moje zdanie. Z tego co piszesz widać że masz sporo wiedzy i praktyki tylko dziwi mnie że tak intensywnie przedstawiasz zalety DG pomimo swoich wątpliwości i zastrzeżeń do tego nawozu (ad post z 21:07).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Panowie podpowiedzcie czy takie coś będzie ok na fazę krzewienia zbóż na dokarmianie dolistne aby było w miarę kompleksowo(ilość wody na hektar 250 litrów)

Mocznik 15 kg+ Mikrokomplex z Intermagu 5 kg+ YaraVita Zboże 2 litry+ Mikrovit Żelazo 1 litr

Daje nam to

N 7 kg

S 1,6 kg

Mg 1,3 kg

B 2,5 gram

Cu 115 gram

Mn 317,5 gram

Mo 0,5 gram

Zn 170 gram

Fe 75 gram

Wiem, że sporo z was nie ceni tego mikrokomplexu ale z różnych względów nie chciałbym z niego zrezygnować na rzecz zwykłego siarczanu magnezu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Słowo szczerze to piszę  to tego  co ja stosuję, nie daje się jednak ponosić reklamie i nie stosuję tak jak zalecają, nawet ze względu na cenę. Nie mam się za co obrażać bonie nalerze do takich co zaraz by się kłucili, a zawsze trzeba swoje poglądy wyrażać i słuchaćinnych bo można się dużo nauczyć.

 Co do obstawianie to nie obstaje za DG bo stosuję jeszcze inne odżywki z innych całkiem firm,a  Yary nie stosuję bo po prostu u nas jej nie ma.Może jest, ale ja jakś nie szukałem specjalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Przy maksymalnych dawkach nawet gdyby Yara była po ponad 30 zł/l to koszt na 1 ha w przypadku DG Zboże przy cenie podanej przez Ciebie wyszedłby wyższy.

Prosto licząc maksymalna dawka YaraVita Zboże jest trzy krotnie niższa od DG Zboże.

Zalecenia dr green po ruszeniu wegetacji 2 kg zabieg energetyczny 1 kg dawka jakościowa 0,5 kg co daje:

bor 17,5 g

miedź 175 g

mangan 280 g

żelazo 210 g

cynk 70 g

molibden 1,75 g

Koszt 3,5*17= 60 zł

Yaravita

licząc po 30 zł za litr przy tej samej cenie a wiec 2 litry po 30 zł l aplikujesz 

azot 124 g

magnez 500 g

miedź 100 g

mangan 300 g

cynk 160 g

 

Podsumowując dr green wprowadza wszystkie mikro przy czym wprowadza wiecej miedzi yara wprowadza o 20 g wiecej molibdenu i o 90 g cynku tu na plus przy czym wprowadza zbedny azot i miedz które mozemy sobie dodac oddzielnie do zabiegu nie wprowadza za to ani gramu molibdenu żelaza oraz boru co jest w moim mniemaniu dużym błędem. Odżywki te nie są nawet schelatyzowane ani nie są w formie aminokwasów tak jak to miejsca w przypadku dg. Według mnie dyskusja ta jest bez sensu bo widać tutaj wyraźne plusy przeważające szale na rzecz dg. Jedyne co to dg mógłby mieć więcej cynku jedyny minus tych nawozów. Nie wiem jak Ty to liczyłeś że Ci wyszło że yara jest 3 razy tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Nie wiem jak czytasz ale ani razu nie napisałem że YaraVita Zboże jest trzy razy tańsza od DG Zboże.

Polecam jeszcze raz przeczytać posty oraz zalecenia DR Green ponieważ zalecenia zaczynają się już od jesieni i w sumie jest mowa o czterech zabiegach - w każdym DG zboże oraz dodatkowo w każdym energy,start lub quality - nie wiem dlaczego wyliczasz maksymalną dawkę Yara po zawyżonej wyciągniętej z internetu cenie, a w przypadku DR Green wyliczasz niższe dawki po cenie której nie można nabyć w sklepie tylko indywidualnych hurtowych transakcjach.

Jeśli azot w Yara jest zbędny to po co go wprowadzać z innego źródła? - Czyżby jednak był potrzebny? A pamiętaj że jeśli dodajesz mocznika to obniżasz temperaturę cieczy roboczej.

Pomyśl może na rynku istnieje coś wiecej jak wspomniane schelatowanie, aminokwasy - kiedyś były tylko sole mikroelementów (w sumie to nadal są) przeważnie sole siarczanowe - a te w przeliczeniu na czysty składnik wychodzą najtaniej - tylko efektywność nieciekawa. Zresztą jeśli mowa o aminokwasach to jestem pełen obaw gdy słyszę że pochodzą z odpadów zwierzęcych.

Faktycznie jeśli nie czyta sie ze zrozumieniem to dyskusja jest bezprzedmiotowa.

Jeśli producent faktycznie jest wie co sprzedaje i robi to dobrze to znaczy że robi badania i w padaniach sprawdza przy jakich dawkach stosowanie nawozu nie wykazuje fitotoksyczności o raz w jakich dawkach przynosi wymierne korzyści - zwyżkę plonu. Stąd biorą się maksymalne dawki - poprostu maksymalną dawka jesteśmy w stanie wpełni pokryć potrzeby rośliny. Jeśli jeden producent sugeruje maksymalne dawki na poziomie ponad 1kg czystych mikroelementów (i to schelatowanych) + do tego inne czarymary, a drugi prawie dwukrotnie mniej to Ja naprawdę wolał bym się nie wypowiadać o jakości DG.

 

do Tomek73

Ja w T1 daje 1,25 l/ha a w T2, 0,75l ha YaraVita Zboże i na plony nie narzekam, (na V-VI klasie idzie tylko ograniczona dawka w T1) - jeśli w pszenicy jakościowej jest szansa na rekordowy plon (ze względu na efekt rozmycia białka) do dodatkowo w T3, 4 l/ha YaraVita Thiotrac.

Zrób sobie w tym sezonie na jakimś polu porównanie swojego standardu (wg mnie bardzo bogatego programu nawożenia dolistnego) z tym prostym rozwiązaniem z mojej praktyki jeśli wyjdzie bez różnicy to po co jeździć na siłę i pryskać chyba dla uciechy sprzedających. Przy czym zastrzegam że różnica tyczy plonu i jego jakości - jakoś spokojny jestem o wynik.

 

a tu macie coś na dowód skuteczności nawozów produkowanych przez Yara

http://www.sumiagro.pl/dlaczego-w-uprawie-rzepaku-warto-stosowac-mikroelementy/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To że zalecają 2 opryski nie oznacza ze to wystarczy roślinie. Równie dobrze można  stosować 8 lub 1. W tej kwesti nie ma się co spierać bo to  ile razy się pryska to pojęcie względne. A znam gospodarstwo że pryskają dosłownie co 6 dni  każdy kawąłek pola i stosują w jednym oprysku z 10-12 substancji

Na  jesieni ja pryskam z 5 lat, przeważnie pryskałem z Dalgety Magnus plus dodawałem miedź dodawałem, jedynie w tamtym roku nie udało mi się opryskać pszenic.

Norma dla mnie to  4 opryski mikro wiosną.

Dzisiaj dotarł  do mnie przedstawiciel z Yary i może wezmę na 20 ha dla próby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

co do azotu w yara vita - to jest go tam jak na lekarstwo, ale jeśli kogoś to boli to zawsze można zroić mix z pojedyńczych środków yara

 

yara miedź ma 500g w litrze

yara cynk 700g

yara mangan 500g

bortrac ma bodaj 150, ale jest mieszalny z resztą

 

robiąc pojedyńczo wychodzi chyba 4 zł taniej niż w yara zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

do tomek73

Nie zalecają dwóch tylko od jednego do trzech zabiegów w sezonie. Też znam takich co pryskają kilkanaście razy... Ja od pewnego czasu pryskam dwa razy - badałem materiał roślinny w labolatorium "próba angielska"  w moim przypadku wystarczy - sprawdzałem zawartość N,P,K,Mg,S,Ca,Fe,B,Mn,Cu,Zn,Mo - a Ty skąd wiesz że Twój standard rośliną wystarczy? a może jest zyt dużo i mógłbyś zaoszczedzić?

Jak już przedstawiciel dotarł to po ile u Ciebie YaraVita Zboże?

"próba angielska" - w jednym z nielicznych akredytowanych labolatorów w Poclington gdzie rocznie w wykonują ponad 100 000 analiz chemicznych!!!
 

Edytowano przez vvojtas1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie wiem jak czytasz ale ani razu nie napisałem że YaraVita Zboże jest trzy razy tańsza od DG Zboże.

Polecam jeszcze raz przeczytać posty oraz zalecenia DR Green ponieważ zalecenia zaczynają się już od jesieni i w sumie jest mowa o czterech zabiegach - w każdym DG zboże oraz dodatkowo w każdym energy,start lub quality - nie wiem dlaczego wyliczasz maksymalną dawkę Yara po zawyżonej wyciągniętej z internetu cenie, a w przypadku DR Green wyliczasz niższe dawki po cenie której nie można nabyć w sklepie tylko indywidualnych hurtowych transakcjach.

Jeśli azot w Yara jest zbędny to po co go wprowadzać z innego źródła? - Czyżby jednak był potrzebny? A pamiętaj że jeśli dodajesz mocznika to obniżasz temperaturę cieczy roboczej.

Pomyśl może na rynku istnieje coś wiecej jak wspomniane schelatowanie, aminokwasy - kiedyś były tylko sole mikroelementów (w sumie to nadal są) przeważnie sole siarczanowe - a te w przeliczeniu na czysty składnik wychodzą najtaniej - tylko efektywność nieciekawa. Zresztą jeśli mowa o aminokwasach to jestem pełen obaw gdy słyszę że pochodzą z odpadów zwierzęcych.

Faktycznie jeśli nie czyta sie ze zrozumieniem to dyskusja jest bezprzedmiotowa.

Jeśli producent faktycznie jest wie co sprzedaje i robi to dobrze to znaczy że robi badania i w padaniach sprawdza przy jakich dawkach stosowanie nawozu nie wykazuje fitotoksyczności o raz w jakich dawkach przynosi wymierne korzyści - zwyżkę plonu. Stąd biorą się maksymalne dawki - poprostu maksymalną dawka jesteśmy w stanie wpełni pokryć potrzeby rośliny. Jeśli jeden producent sugeruje maksymalne dawki na poziomie ponad 1kg czystych mikroelementów (i to schelatowanych) + do tego inne czarymary, a drugi prawie dwukrotnie mniej to Ja naprawdę wolał bym się nie wypowiadać o jakości DG.

 

do Tomek73

Ja w T1 daje 1,25 l/ha a w T2, 0,75l ha YaraVita Zboże i na plony nie narzekam, (na V-VI klasie idzie tylko ograniczona dawka w T1) - jeśli w pszenicy jakościowej jest szansa na rekordowy plon (ze względu na efekt rozmycia białka) do dodatkowo w T3, 4 l/ha YaraVita Thiotrac.

Zrób sobie w tym sezonie na jakimś polu porównanie swojego standardu (wg mnie bardzo bogatego programu nawożenia dolistnego) z tym prostym rozwiązaniem z mojej praktyki jeśli wyjdzie bez różnicy to po co jeździć na siłę i pryskać chyba dla uciechy sprzedających. Przy czym zastrzegam że różnica tyczy plonu i jego jakości - jakoś spokojny jestem o wynik.

 

a tu macie coś na dowód skuteczności nawozów produkowanych przez Yara

http://www.sumiagro.pl/dlaczego-w-uprawie-rzepaku-warto-stosowac-mikroelementy/

Zwracam honor źle przeczytałem chodziło Ci o dawke ja przez pomyłke przeczytałem że cena. Troche źle odbierasz moje wypowiedzi. Nie chcem za wszelką cenę zganić odżywek Yaravita bo ich nie stosowałem podobnie jak dg. Po prostu analizuje skład i uważam że dg jest nieco lepszy co nie znaczy że uważam skład odżywek yary za słaby. Jeśli nie widziałeś to na forum jak juz komuś polecam odzywki to wymieniam yary i dg. Odnośnie azotu to uważam że w odżywkach jest kompletnie nie potrzebny jesli będę chciał to sobie rozpuszcze sam mocznik w opryskiwaczu i cena za czysty składnik napewno będzie niższa niż ta w odżywkach. Odnośnie obniżenia temp cieczy roboczej to tego azotu jest rozpuszczone w tych odżywkach nie całe 150 g mocznika w litrze odżywek w przeliczeniu na ten nawóz więc nie pisz że 150 g mocznika obnizy mi temperature 250 l wody bo to troche śmieszne. W swoich wyliczeniach nie brałem pod uwage zabiegów jesiennych bo dla mnie to durnota i mało kto to stosuje. Dawki jakie brałem są to dawki zalecane a nie maksymalne tak jak napisałem. Nawozy dg są robione z odpadów zwierzęcych a więc organicznych jak gdzieś czytałem są to formy najbliższe dla roślin i najlepiej przyswajalne nie żadna chemia. Nie wiem czy sprawdzałeś ale po co wogóle piszesz o innych odzywkach zalecanych przez dg? Przecież te wspomagacze energy start itp to nie są mikro tylko NPK a my tu o mikro gadamy wiec po co o tym pisać? Albo porównujemy mikro albo NPK wiec sie trzeba zdecydować. Nie wiem jaka jest cena yary hurtowa wiec podałem tą co ktoś na forum rzucił podobnie jak była podana cena dg. Myśle że nie ma co sie spierac już które  z odzywek są lepsze bo obie są dobre każdy może sobie wybrac w kazdym razie obie odżywki uważam że górna półka i zarówno po dg i yaravita będą zauważalne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie miał jeszcze cen Yary.

DG  nie do końca jest robiony z odpadów zwierzęcych. Tylko makro w 40% resztę normalnie kupują,  jak inni producenci odżywek i mieszają, tylko że robią to na kwasach i z kondycjonerem wody.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

do krono93

Co do mocnego (bogatego składu) zgadzam się w 100%. O jakości DG nie będę się wypowiadał. Trzeba jednak otwarcie przyznać że jeśli chodzi o skład jedna z ciekawszych propozycji na rynku.

Jeśli chodzi o NPK to tylko zaznaczyłem że DG zaleca to łącznie dodatkowo z mikro. Każdy związek dodany do mieszaniny zbiornikowej ma jakiś wpływ na właściwości cieczy i efektywność pobierania/działania poszczególnych składników - również azot, do Yaravita nic nie trzeba dodawać.

Ja nie muszę się spierać która odżywka jest lepsza bo to wiem patrząc na skład, wiem też jak to sprawdzić gdybym składu nie znał, a reszcie sugeruje zrobić testy polowe niech sami się przekonają.

 

do tomek73

jeśli DG kupuje i miesza to co - ma betoniarkę i w garażu to kręci? Czy jednak jest tam profesjonalizm? Naprawdę produkcję w kilku miejscach już widziałem. Efekty po głupocie też.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kupują tak jak każdy producent odżywek, i wszyscy tak mieszają. Znam nawet takich co pracowali w różnych firmach, zwolnili się i sami zaczeli produkować, Adob tak samo robi i robi pod firmy chemiczne pod ich nazwą. To jest norma w  każdych odżywkach.

nie łudcie sie że jest inaczej.

Różnice tylko na nośnikach powstają, tak jak w fungicydach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek96    1

Witam. Opłaca się stosować plonvit zboża na pszenżyto (1ha), oraz czy mogę stosować go z linturem ? Czy polecacie może coś innego ?

Edytowano przez krzysiek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yelp    2

Drodzy Panowie, 

na jakiś czas zamilkłem bo uznałem dyskusje za bez celową. 

Szereg wysnutych teorii jest po prostu błędnych i niczym nie popartych, no może poza propagandą producentów odżywek.

Bo jak do jasnej ch**** można założyć że skład * dawka (zalecana ) = zapotrzebowanie rośliny ! 

No konia z rzędem temu kto zgodnie z tym twierdzeniem daje 8l Basfoliaru extra ( 8*0,27g)  boru na rzepaki i myśli że to starczy.

 

Kolego, mikro w Greenie pochodzenia zwierzęcego ? 

Jak znam życie wiesz to od sąsiada albo przedstawiciela konkurencji

(o ile sam nim nie jesteś, bo jak rozumiem za próby w Poclington firma płaciła:). 

Chyba że ominęła mnie moda pośród biednych polskich rolników na wysyłanie materiału do badań do UK 

 

To są kompletne bzdury ! 

 

 

Przy wielkim uznaniu dla Panów Grzebisza i Szczepaniaka, wiedza i doświadczenie bezwzględnie ogromne. 

Ale chyba zgodzisz się ze mną że mówiąc delikatnie nietaktem było by mówienie o wyższości aminokwasów nad chelatami jak za spotkanie płaci Caldena ;)

 

 

 

To teraz się przyznać kto jest przedstawicielem jakiej firmy !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Propaganda zawsze była jest i będzie...

a Adob oprócz Basfoliaru Extra zaleca jeszcze całkiem sporo

https://adob.com.pl/files/cultivations/149cc229db50f5c169518d2de03adbd8.pdf 

może jestem naiwny ale jakoś tak sie logicznie wydaje że po coś te programy nawożenia są inaczej bezsensu pryskać czymkolwiek.

Odnośnie pochodzenia zwierzecego w green tyczy aminokwasów a nie mikro - zresztą na rynku jest wiele aminokwasów pochodzenia zwierzęcego.

Próba w Pocklington około 25 funtów + kurier - sprawdź w Yara. W OSCHR chcieli kilkukrotnie więcej i jeszcze stwierdzili że najlepiej to glebe zbadać. Faktycznie z tego co wiem niewielu próby robi w anglii więc to modne z pewnością nie jest.

Co do preferencji chyba każdy się wyraził więc jeśli są przedstawiciele to widać z których firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Drodzy Panowie, 

na jakiś czas zamilkłem bo uznałem dyskusje za bez celową. 

Szereg wysnutych teorii jest po prostu błędnych i niczym nie popartych, no może poza propagandą producentów odżywek.

Bo jak do jasnej ch**** można założyć że skład * dawka (zalecana ) = zapotrzebowanie rośliny ! 

No konia z rzędem temu kto zgodnie z tym twierdzeniem daje 8l Basfoliaru extra ( 8*0,27g)  boru na rzepaki i myśli że to starczy.

 

Kolego, mikro w Greenie pochodzenia zwierzęcego ? 

Jak znam życie wiesz to od sąsiada albo przedstawiciela konkurencji

(o ile sam nim nie jesteś, bo jak rozumiem za próby w Poclington firma płaciła:). 

Chyba że ominęła mnie moda pośród biednych polskich rolników na wysyłanie materiału do badań do UK 

 

To są kompletne bzdury ! 

 

 

Przy wielkim uznaniu dla Panów Grzebisza i Szczepaniaka, wiedza i doświadczenie bezwzględnie ogromne. 

Ale chyba zgodzisz się ze mną że mówiąc delikatnie nietaktem było by mówienie o wyższości aminokwasów nad chelatami jak za spotkanie płaci Caldena ;)

 

 

 

To teraz się przyznać kto jest przedstawicielem jakiej firmy !

Hehe przedstawicielem narazie nie jestem żadnej firmy ale w przyszłości interesowałaby mnie może taka praca wiec nic z tych rzeczy. Jest temat o nawożeniu dolistnym przeanalizowałem wiele składów różnych nawozów dolistnych jestem przed zakupem i konwersuje na temat odżywek dg więc nie zarzucaj mi że coś reklamuje bo troche to dla mnie śmieszne. Odnośnie pochodzenia zwierzęcego chodziło mi tak jak vojtas napisał o aminokwasy. Usłyszałem to w pewnym firmiku na yt w którym wypowiadał się jak on sam siebie nazwał ekspert. O ile mnie pamięć nie zawodzi sam chwaliłeś odżywki dg. Skończmy może już te dewagacje która z odżywek jest lepsza bo to troche już robi się nie ciekawe. Co sądzicie panowie o odżywkach proleaf max? Bo również moge jedostać po dobrej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yelp    2

A nie twierdze że DG jest zły wręcz przeciwnie. 

Jeśli chodzi o aminokwasy - podrzuć namiary na eksperta 

( po podpisaniu papierów o tajemnicy etc. przedstawiciel dał mi do wglądu skład jakościowy DG - zapewniam że wszystkie (kilkanaście) aminokwasów jest pochodzenia roślinnego )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No i bardzo dobrze że są pochodzenia roślinnego,, gdyż roślina nie ma problemyz  zaakceptowaniem tej formy środka, bo traktuję je jako coś swojego, a nie obcego i czeka na "wpuszczenie"  do rośliny.

Zwierzęce mają P i K i to w jakiś 40% resztę dokupuję jak inni i mieszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj