cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

kobra89    71

Plyte gnojowa chyba?? Tego wlasnie to nie wiem do konca jak to jest z plyta. Musisz zapytac u jakiego doradcy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Mi powiedzieli że jak mam płyte obornikowe, szambo i atest to przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

do cichu jeśli numery się zgadzają to skrut nie powinien przeszkadzać najważniejsze w wniosku o płatność to nazwa sprzętu musi być taka sama jaką zawarta była w umowie ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Czy składał ktoś wniosek na utwardzenie placu , jak to przebiega ,dużo problemów ? Takiego błocka jak w tym roku to chyba jeszcze nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Jako że na kilku ostatnich stronach nie widzę takiego pytania a nie bardzo chce mi się czytać po kolei całego 100stronnicowego wątku więc mam kilka pytań:

1) Jak to jest w wypadku starych rolników którym brakuje już tylko kilku lat (powiedzmy 2 czy 3) do renty strukturalnej? Czy mają jakieś szanse na to żeby dostać dofinansowanie?

2) Czy środki które można otrzymać są jakoś ograniczone pod względem ilości otrzymanych pieniążków? Np jeśli chciałbym złożyć wniosek o dofinansowanie na ciągnik i maszyny to mogę dostać i na to i na to?

3) Czy chcąc otrzymać dofinansowanie muszę najpierw zakupić powiedzmy ten ciągnik z własnych środków a dopiero potem otrzymam zwrot? Co byście radzili w takiej sytuacji? Wziąć kredyt na 9%, kupić sprzęt i składać wniosek? Czy macie jakiś inny pomysł na gotówkę? ;-)

Z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ad1. można być i rok przed rentą strukturalną ( u mnie tak było )

ad2. maksymalny zwrot z unii to 300k, czyli maksymalna inwestycja to 480k przy zwrocie 60%,

ad3. najpierw "a"wniosek o dofinansowanie, później "b"decyzja o przyznaniu pomocy, "c" kredyt pomostowy w banku, następnie "d" zakup maszyn i na końcu "e" wniosek o płatność i czekanie na kaskę

inny sposób na kasę to:

1. napad na bank <_<

2. sprzedaż fajnej działki za gruba kasę, tak jak ja to zrobiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62
ad1. można być i rok przed rentą strukturalną ( u mnie tak było )

ad2. maksymalny zwrot z unii to 300k, czyli maksymalna inwestycja to 480k przy zwrocie 60%,

ad3. najpierw "a"wniosek o dofinansowanie, później "b"decyzja o przyznaniu pomocy, "c" kredyt pomostowy w banku, następnie "d" zakup maszyn i na końcu "e" wniosek o płatność i czekanie na kaskę

inny sposób na kasę to:

1. napad na bank <_<

2. sprzedaż fajnej działki za gruba kasę, tak jak ja to zrobiłem :)

Ad.2 przy 60% zwrotu mozesz kupic maszyn za pół miliona dostaniesz 300000zł zwrotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

tak przy 60% aby zwrot wynosił 300tys trzeba zainwestować 500tys netto

przy 50% aby zwrot wynosił 300tys trzeba zainwestować 600tys netto

przy 40% aby zwrot wynosił 300tys trzeba zainwestować 750tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Czyli że im więcej zainwestujemy tym dostaniemy mniejszy zwrot? Czy to zależy od czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Już wiem wnioski można składać gdy sie nie ma płyty gnojowej (powiedzieji mi w agencj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

mozecie mi powiedziec od czego zlezy wielkosc wzrotu z dofinansowania i jakie warunki trzeba spełniac przy braniu ciagnika uzywanego?


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31
Już wiem wnioski można składać gdy sie nie ma płyty gnojowej (powiedzieji mi w agencj)

 

Czyli wymagają tylko certyfikatu od weterynarii i zbiornika na gnojowice . Płyta nie jest konieczna , tylko płytę to warto mieć dla własnej wygody.

Ale te wymagania co do wielkości zbiorników na gnojówkę to trochę na wyrost.

 

 

P.S. Dziś podpisana umowa na modernizacje. Mazowieckie. Dodam , że wniosek składałem jako jeden z ostatnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Wymagania co do zbiorników nie są na wyrost, znajomy postawił 2 lata temu oborę na 40 krów i budował zbiorniki na gnojowicę za pieniądze unijne zgodnie z normami i teraz twierdzi że i tak jego zbiornik jest za mały.

 

Dołączam się do pytania co jest brane pod uwagę w oborze oprócz zbiornika na gnojowicę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem na 100% , że jeszcze ważne są wymiary satnowisk i takie pomieszczenia jak na zbirnik , maszynownia i łazienka w oborze.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

przecież robiąc plan budynków to tam wpisujesz jak w oborze masz czyli wymiary okiem drzwi stanowisk zagród otworów wentylacyjnych korytarza i wogóle co się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotn    0

Na TEJ stronie podane są, w miarę przejrzyście, wymagania dot. dobrostanu.

Mam jednak pytanie dot. pkt 10 (szerokość korytarzy)- czy podczas kontroli jest to mierzone, gdyż nie znalazłem wytycznych dotyczących korytarzy w rozporządzeniu MRiRW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A najlepsze jest na stronie agencji teraz to ze dali wniosek ktorego nie mozna sciagnac i uzyc:/ normalnie paranoja z ich pomyslami.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotn    0

Dzisiaj w Agrobiznesie ktoś z MRiRW, zdaje się Ławniczak, mówił że wnioski nie ulegną zmianie i rolnicy mogą już zacząć je wypełniać. Ciekawe więc czemu służy ta "akcja" ARiMR. Czyżby zależało im na dezinformacji i stawianiu rolników, doradców pod ścianą - albo wypełnisz wniosek w ciągu tych 3 tygodni (i ani dnia więcej) od momentu ogłoszenia naboru, albo wypadasz z gry (czytaj losowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57
Czyli wymagają tylko certyfikatu od weterynarii i zbiornika na gnojowice . Płyta nie jest konieczna , tylko płytę to warto mieć dla własnej wygody.

Ale te wymagania co do wielkości zbiorników na gnojówkę to trochę na wyrost.

 

 

P.S. Dziś podpisana umowa na modernizacje. Mazowieckie. Dodam , że wniosek składałem jako jeden z ostatnich.

 

To znaczy że już nie można składać wniosków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Witam mam pytanie do osób które przeszły już kontrole odnośnie Modernizacji. Pytanie jest następujące czy podczas kontroli w produkcji zwierzęcej mierzone były budynki wymiary zewnetrzne czy też okna , drzwi , korytarze gnojowe , szerokości legowisk?I czy miał ktoś taka sytuacje że np. przez ten okres od czasu złożenia wniosku zmienił coś w danym budynku np. wstawił inne drzwi , okna o innych wymiarach niż te co były na dzień składania wniosku.

Za odp. z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Witam

Ja mam produkcje zwierzęcą (krowy mleczne) i u mnie podczas kontroli zmierzyli tylko garaz i stodołe a więcej nic. Wczesniej w mieszkaniu zerkneli tylko na schemat obory i tyle. moze dlatego ze schemat mam zrobiony na cacy jak cały plan rozmieszczenia bo robił mi go budowlaniec i wzioł 500 zł nie wiedzialem ze mozna zrobic go samemu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

Dzisiaj miałem kontrole i wpisali że zmierzyli chlewnie i garaż a nawet nie mierzyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj