MarcinC360

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

Polecane posty

dawid12    50

Unas jak trzeba to sie przelewa goracą wodą i musi zapalis albo sie psikniesamostartem i bez wody zapala

 

A termostat to juz 2 lata wisi gdzies w garażu na gwozdziu


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

u mnie C-328 to dziś zapaliła bez problemu. a jest jakieś -10. kupiłem w tym roku nowy rozrusznik ten z tą przekładnio co szybciej kreci. to tak pierw dawka paliwa, podgrzewamy świece, odprężnik do gury i start. i po trzech zakręceniach silnika juz pali i można już jechać.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopo    0

Moja c-330 zapaliła wczoraj od pierwszego strzała, świece żarowe ok 60s.,pokręciłem ją chwile przy właczonym odprężniku opuściłem go i puf puf puf...... :rolleyes: i dopiero zalewam wodą

garaż nie ogrzewany i był otwarty z godzinke wcześniej przed odpalaniem, więc temperatura była jak na zewnątrz :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Mój zapala bez wody do -10 . Co prawda trzeba aku doładować na dużym amper (aku już do wywalenia). Grzanie świec 6-7 razy zakręci silnik i pali.

 

Silnik wymaga remontu ,zresztą elektryka i hydraulika też.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

uuu 7 razy grzanie swiec??? nie wiedzialem ze tak sie robi...ja to 2 razy po 10 s ......a ruska to na zaciag co tam sie bede bawil z gorącymi wodami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
uuu 7 razy grzanie swiec??? nie wiedzialem ze tak sie robi...ja to 2 razy po 10 s ......a ruska to na zaciag co tam sie bede bawil z gorącymi wodami

 

Świece grzeje około 20 sek. Mówiłem o 7 obrotach wału korbowego !! :angry: Wode gorącą leje jak jest poniżej -10.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

U babci jak z wujkiem uruchamialismy c-360 przy -15 to psyklismy mu taki preparat w filter powietrza woda zimna i odpala chwile pokrecici i gitara gorzej t-25 ale jak mu zamontowalismy swiece zarowa w tamtym roku rozrusznik zrobilismy palil od tyka a w tym roku znowu nie pali <szok>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

moje traktorki stoją pod wiatą są zalane płynem w zetorku nowy akumlator pali dobrze głównie to on jest urzywany zimą ze względu na swą kabine i napęd .Ferdek jest idealny do zapalania zimą ze względu na swiece nie straszny mu mróz a c 330 nie moge wam powiedziec jak pali bo całą zimę odpoczywa akumlatory jej wyciągłem i stoi czeka na odwilż czyli wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro500    0

Mój u2812 jest zalany płynem i w zime nie ma najmniejszego problemu z odpalaniem. C-330 zalewany jest wodą w zime pali bez problemu, zakręci ze 2 razy i pali (dodam że woda wlewana w zime nie jest ciepła). :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Wczoraj 330 nawet na zaciąg nie odpaliło. - Ach ta nasza czerwona ropa :rolleyes:

Valtra gasła (zbyt gęste paliwo. - Żeby na koniec listopada na stacji nie było zimowego paliwa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Mnie 360 pali OK jest na płynie aku 110 Ah do - 20 odpali przy -30 nie była palona

 

Na początku tej zimy nie chciała mi palić łapała i gasła ale klucz płaski " 10" i wkrętak rozwiązały ten problem 2 obroty w lewo śrubką na pompie i już pali :rolleyes:

 

A wczoraj MF 4270 mnie zdziwił 2 lata temu było po -30 i paliłem go bez problemu a wczoraj przy -14 dopiero z 3 razem odpalił :rolleyes: musze wlać benzyny do ropy to powinno być lepiej

 

Paliwko wschodnie  , ciagniki  tyle że pod dachem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja mam największy problem z 4512 przy temp. ok 0 juz słabo pali a wczoraj przy -12 myslałem że nie nie zaskoczy...aku ma 2 lata, dodatkowo podłączony prostownik z rozruchem, świeca płomieniowa niby grzeje...nie wiem co jest :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ten typ tak ma i tyle...

U mnie podobnie, chociaż są dni że przy -10°C pali na dotyk, a są dni że przy 0°C nie odpali :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

A może wilgotność powietrza ma coś wspólnego co ??


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
Mój u2812 jest zalany płynem i w zime nie ma najmniejszego problemu z odpalaniem. C-330 zalewany jest wodą w zime pali bez problemu, zakręci ze 2 razy i pali (dodam że woda wlewana w zime nie jest ciepła). :-)

 

 

 

 

jakto na zimną wode go rozpalasz to chyba że w filter powietrza pryskasz go samostartem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Pewnie zalewa woda prosto z kranu czyli na temp pokojowa czyli cos koło 20-25 stopni. hmm ale pewnie masz ciągniki w garażu?


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

Jak nie pali to kupic grzalke i juz ....

Albo w ostatecznosci na zaciag....napewno zapali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
Jak nie pali to kupic grzalke i juz ....

Albo w ostatecznosci na zaciag....napewno zapali

 

 

New Hollanda zapale na pociąg??? heheh raczej nie leopiej mieć dobry akumulator to wtedy dużo lepiej pali traktor

albo prostownik rozruchowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
New Hollanda zapale na pociąg??? heheh raczej nie leopiej mieć dobry akumulator to wtedy dużo lepiej pali traktor

albo prostownik rozruchowy

W temacie jest jak odpalaja Wasze ursusy...( czyli w wiekszosci chodzi o c360 , c330 itp.. )

A co do New Hollanda to dobry aku tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Moja c-360 jest zalana płynem i stoi tyle aby, że pod dachem. Ma założone dwie świece żarowe w kolektorze od vw golfa 1.6 D. Jak podgrzeje to silnik od razu łapie ale nie zapala i tak ze trzy - cztery razy potrafi załapać i zgasnąć jak jest duży mróz tzn ok. -15stopni. Kręci tak sobie bo aku są już 7 letnie ale podładowywać nie musze. Na nowych pewnie by paliła na dotyk bo by szybciej kręcił rozrusznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro500    0
Pewnie zalewa woda prosto z kranu czyli na temp pokojowa czyli cos koło 20-25 stopni. hmm ale pewnie masz ciągniki w garażu?

 

nom ciągniki stoją w garażu... a woda ma ok 20 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

jakby ciągnik stał na dworze i jeszcze mu wlać zimną wodę to od razu by zamarzła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

A może by tak zmienić nazwę tematu na"Jak palą wasze ciągniki w mroźnie dni" i przenieść do działu "Tematy ogólne"-bo widzę że piszecie jak nie tylko palą wasze Ursusy ale i wasze inne ciągniki.

 

To jak robimy tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj