Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

mickas092    500

Skręć łącznik centralny , prawy wieszak też skręć. Aby jeden przejazd dobrze zrobić potem można próbować przestawiać żeby pierwsza skiba nie brała za głęboko. Jaki masz stan lemieszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

lepiesze sa w dobrym stanie nie dawno wymieniane jeszcze spokojnie troche poorają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

dobre lemiesze,ja na ostatniej skibie kłade obciazniki (mam jakis duży kamień,który fajnie pasował do ramy)z 50kg,rozkrec cięgno,i musi sie wbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co mam zrobić jak ściąga mi traktor do zaoranego ? kręciłem tym od regulacji ale nie wiele sie poprawia. Oglądałem ten filmik jak ustawić ale nie wiem gdzie mam to przyłożyć przy pługu bo mam 2 skibowy obrotowy a tam jest na 3 skibie ta linia. I też takie zjawisko mi występuje że jedną stroną orze płycej a drugą głębiej mam jedno kółko które sie obraca przy obrocie.

I jak ustawić najprosciej żeby pierwsza skiba nie wychodziła za bardzo w bruzde a druga szła zaraz za pierwszą bo w ziemi to nie widze czy np między skibami zostaje nie zorane albo czy pierwsza nie wychodzi do połowy bruzdy.

Licze na szybką odp bo jutro trzeba dalej orać ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

MarcinNH po pierwsze wypoziomuj oba wieszaki podnośnika, ustaw je tak aby oś obrotu pługa zgrywała się ze środkiem ciągnika. Co do samego pługu ślizgi muszą zgrywać się równolegle z kierunkiem jazdy. Innymi słowy stając z tyłu gdy spojzysz na te elementy, które przesuwają się po ścianie bruzdy muszą one być w lini prostej do kierunku jazdy.Pług też powinien mieć ograniczniki obrotu, które się reguluje. Być może to jest przyczyną orki o róznej głębokości. Ustawianie siły ciągu dla pługa 2 skibowego nie ma sensu. Jest on wąski więc jego centralny punkt oporu i tak będzie prawie pokrywał się ze środkiem ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzisiaj już było lepiej orka wychodziła równo tylko na jednym polu nie chciał mi iść do ziemi za twardo chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, posiadam Akpila 5 skibowy obrotowy. I jak radzicie lepiej żeby brać na niższe dziury przy cięgle i mocniej cięgło skręcać i wtedy pługi po podniesieniu koniec pługa by był dość wysoko, ponad ciągnik nawet. Czy lepiej wziąć na 2 albo 3 dziurę przy ciągle od góry i bardziej cięgło rozkręcić żeby pługi były niżej ale żeby była jeszcze możliwość ich obrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie zostałem posiadaczem pługa obracalnego i podczas orki jedną strona idzie wszystko dobrze EHR na max jak odwróce to musze poddzwignąc podnośnikiem bo tak głęboko wchodzi w ziemię aż ciągnik nie daje rady za wszystkie odpowiedzi dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Koło to raz a ograniczniki obrotu to dwa. Ludzie takie banalne pytania zadajecie, że szok. Głupiego pługa ustawienie to problem. Zakładam, że ramiona podnośnika są wypoziomowane a pług prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koło podporowe jest jedno pług prosty a ramiona równe.

Hubertuss jeśli nie chcesz udzielić merytorycznej odpowiedzi, nie musisz udzielać się wcale. To co dla Ciebie jest oczywistościa, dla kogoś może stanowić problem. Ty od początku wszystko wiedziałeś, na wszystkim się znałeś??

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma1kel    0

A ja mam pytanie jak poorać takie poletko na zimę

 

Opiszę wygląd pola:

|xxxx|xxxx|xxxx|

|xxxx|xxxx|xxxx|

|xxxx|xxxx|xxxx|

 

jak widać na schemacie ma trzy składy (zgony) Posiada bruzdy w ilości 4. Dwie bruzdy od miedzy prawej oraz lewej i dwie bruzdy między składami. Teraz pytanie w takim przypadku na zimę poorać to tak?

Wjechać od prawej miedzy wyorać to na miedzę przez co zaoram bruzdę, poczym wjechać w 1 bruzdę od prawej przez co zaoram tą bruzdę i pole po orcę będzie wyglądać jak na schemacie niżej

 

xx|xxxx|xxxx|xx

xx|xxxx|xxxx|xx

xx|xxxx|xxxx|xx

wtedy wyjdzie mi cztery składy tak jakby. Ale tam gdzie wcześniej były bruzdy powstaną środki zgonów, a od miedzy dooram zamiast odorać

 

czy może poprostu zacząc od lewej miedzy odorać i się odwrócić traktorem jechać obok pooranego i doorywać.

 

Legenda:

|-bruzda

|

 

xxx-skład

xxx

Edytowano przez ma1kel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Nie kapuje...

Ale ok .. zacznij orać normalnie od miedzy nie zwracaj uwagi na te 2 bruzdy po środku .

Rok temu moja nowa dzierżawa wyglądała tak samo jak u ciebie i zrobiłem tak jak pisze wyżej i jest ok .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Witam Panowie zostałem posiadaczem pługa obracalnego i podczas orki jedną strona idzie wszystko dobrze EHR na max jak odwróce to musze poddzwignąc podnośnikiem bo tak głęboko wchodzi w ziemię aż ciągnik nie daje rady za wszystkie odpowiedzi dziękuję

 

czy ciągnik podnosi pług na jednakowe wysokości niezależnie na która stronę odwrócony jest pług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma1kel    0

Nie kapuje...

Ale ok .. zacznij orać normalnie od miedzy nie zwracaj uwagi na te 2 bruzdy po środku .

Rok temu moja nowa dzierżawa wyglądała tak samo jak u ciebie i zrobiłem tak jak pisze wyżej i jest ok .

 

 

 

Noi ile mi wtedy wyjdzie składów i bruzd? Jeden skład całe pole i dwie bruzdy od jednej miedzy i drugiej? Nie wiem czy takie coś zda u mnie egzamin na ziemi 5klasy i często mokro po zimie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Bruzda wyjdzie Ci jedna na środku , na następny rok zaczniesz orać od środka i bruzdy będziesz miał 2 od miedzy i tak w kółko....


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma1kel    0

No ok rozumiem. Taka zasada tyczy każde pole? Nie ważne jak bardzo szerokie to tak się orze. No bo u mnie tu w regionie własnie orzą tak jak ja przedztawiłem. Jest pełno bruzd żeby niby woda lepiej schodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jak bardzo szerokie pole to może być więcej bruzd bo bez sensu jeździć. Jakie szerokie masz to pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma1kel    0

Razor tak kombajnista klnie jak nie wiem co. U mnie przeciętnie na polu o szerokości 50m jest ok 7 składów 9 bruzd :D hah

 

Ostatni post w tym temacie. No bo dawniej twierdzono im więcej bruzd tym suszej będzie na polu? a jak właśnie zooram tak że będzie jedna lub 2 bruzdy i czy nie będzie za dużo wody na polu bo gdzie się ona podzieje gdyż nie będzie upustów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

nowe dluta i nie ma ch.. we wsi (sołtys na wakacjach :D ) musi sie zagłebic i dobrze orac

 

 

A Sołtys to ch... ? Tak jest od Sołtysa wymagacie dużo a sami nic do tego nie wnosicie.

 

Najłatwiej narzekać i nic nie robić.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj