Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19719
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Torfu nie mam, głównie białe i rude borowiny i glina. Raczej sypało się w pył

glina nigdy mi się nie przykleiła do odkładni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freek    4

Może ktoś z użytkowników posiada taki pług i ma go rozstawionego na 16cali i mógłby zmierzyć rozstaw sworzniow łącznika z drugiego zdjęcia.

Screenshot_20191110-173252_OLXpl.jpg

20191109_132509.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

daj lepsze zdjęcia 


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jak zaczniesz za bardzo grzać w palnik to Ci stara łeb ukręci;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Mam problem z Huardem 366 bez przedpłużków. Nowe lemiesze z dłutem i niestety pług źle kryje (słabo) Ustawiałem go na różne sposoby i niestety nie mogę z nim dojść do ładu.  Teraz mam pytanie. Poprzedni właściciel w miejscach mocowania odkładni założył takie silikonowe wyprofilowane podkładki które zwiększają kąt odkładni do przodu tzn odkładnie są postawione bardziej agresywnie ( patrząc od tyłu to zwiększa się ich kąt do przodu ciągnika) Czy to może mieć wpływ na jakość orki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

obstawiałbym racze prędkość ale raczej wolno nie jedziesz , a podkładki to ile grubości mają -pewnie dużego znaczenia nie ma , jedynie co to jak nie masz przedpłużków to powinieneś mieć ścinacze , mam w kv niby czasem nie robią nic ale niekiedy całe zajęte ziemią , podobnie było w naszych polskich bez ścinaczy nie odkładało się dobrze .

Bez ścinaczy czy przedpłużków to muszą być bardzo dobre warunki i ziemia odpowiednia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Niestety taki problem, że nie mam ścinaczy. Ogólnie w tym pługu nie ma mocowań do ścinaczy, a odkładnie mam jeszcze zdrowe... chyba będzie trzeba pomyśleć o jakimś spawie, albo dziury wypalić i kombinować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Tak wygląda obecna sytuacja :) Nie wiem czy będzie możliwość dopasowania jakiegoś ścinacza na mocowaniu. Z drugiej strony zobaczcie na drugim zdjeciu te podkładki które zastosował poprzedni właściciel. On użytkował ten pług na lekkich piaszczystych ziemiach, a ja zmagam się z madą niestety. Macie jakieś pomysły?

75450170_2153681874936171_4440095671155949568_n.jpg

78230149_481480319381109_8762774568596144128_n.jpg

75289842_1067371753602931_6028117089632387072_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a to bardzo stary pług też miałem podobnie w overum brak ścinaczy czy przedpłużków i odznaczały się skiby , szukaj przedpłużków , albo ścinacze mocuj . Tylko się nie przewiercisz może wypalisz jakoś  , albo dorób mocowanie do słupicy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8058

Poszukaj w necie używanych przedpłużków i pokombinuj jak je zamocować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
4 godziny temu, Zetix napisał:

A jakbym dospawal na górnej części lemiesza ten ścinacz?  

prędzej kup mocowanie ścinacza i je przyspawaj z tyłu odkładni , tylko ciężko bedzie znaleźć gdzie to ma być to może najpierw do jednej przyspawaj odkładni ale nie dokładnie żeby jak coś spawy wyciąć i przestawić .

A wogóle  ile masz ha do orki i jaki stan odkładni ? Bo może jeszcze rok czy dwa się przemęcz i zmieniaj na nowszy model , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Do orki mam raptem 18hektarow :) Pług i tak chce zmienić, ale denerwuję mnie to że nie przykrywa do konca wszystkich resztek pożniwnych... Teraz niestety inwestycja odchodzi na bok, bo kupiłem agregat i trochę ziemi więc muszę się męczyć, odkładanie nie są pierwszej młodości i pewnie do tego czasu co będę chciał wymienić pług to zjadę te odkladnie :) dlatego chcę się szarpnąć na spawanie... Przedłużki to koszt 1000-2500pln patrząc po olx...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

spawanie odkładnic to nie najlepszy pomysł,nie można tam jakiegoś mocowania gdzieś dorobić żeby przykręcić  do jakiegoś elementu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
Dnia 18.11.2019 o 11:35, Zetix napisał:

Tak wygląda obecna sytuacja :) Nie wiem czy będzie możliwość dopasowania jakiegoś ścinacza na mocowaniu. Z drugiej strony zobaczcie na drugim zdjeciu te podkładki które zastosował poprzedni właściciel. On użytkował ten pług na lekkich piaszczystych ziemiach, a ja zmagam się z madą niestety. Macie jakieś pomysły?

75450170_2153681874936171_4440095671155949568_n.jpg

78230149_481480319381109_8762774568596144128_n.jpg

75289842_1067371753602931_6028117089632387072_n.jpg

Do Hawarda  dostaniesz  przedpluzki  bez problemu to chyba to samo co keverland,miejsca na ramię sporo więc kombinowanie  ze scinaczami  mija się celem  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Huard* i to w sumie Kuhn :) Mam już ścinacze, będę coś kombinował. Mam już mniej więcej plan jak to zamontować! Pokaże wam fotki jak będzie już jakiś postęp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1234    0

Zetix, te plastikowe wkładki, podkładki za odkładnią są oryginalne, w swoim mam identyczne, nie ruszaj ich. Dodaj zdjęcie całego pługa , z wysokości 1,5 - 1.7 m, może pomogę.

Dnia 25.09.2019 o 20:31, darek31 napisał:

Witam Was. Mam problem z ustawieniem pługa. Czytałem wiele wątków i oglądałem kilka filmów jednak wszystko dotyczy raczej nowszych konstrukcji pługów i czasami ma się to nijak do tego mojego. Wstawiam zdjęcie elementów, którymi powinienem ustawić pług ale nie wiem do czego one są. Przypuszczam, że jak się kręci śrubą nr 2 (na boku pługa) to zmienia się punkt ciągu a pokazuje to suwak z liczbą 3. Nr 5 to ustawianie pionu pługa. Reszta to dla mnie zagadka. Pomożecie?

4790E115-9C5B-44A5-A6BF-337691D740F8.jpeg

Nr 4 i Nr 1 to regulacja szerokość orki wszystkich odkładni , czyli może być ustawione 35 cm lub 40 cm, Tego nie ruszaj, chyba że chcesz zmniejszyć, czy zwiększyć szerokość orki, Tylko wtedy śruby muszą być jednakowo zamontowane, tak jak jest teraz. Nr dwa to regulacja punktu ciągu, mam huarda i ustawienia są podobne, w każdym starszym pługu zagranicznym , typu kuhn huard, overum, lemken jest podobnie. 

Edytowano przez rafi1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamkot    0

Panowie mam pytanie a mianowicie ile cm macie luzu na ciegnach dolnych podczas orki ?> Mam pług 4 skibowy obrotowy i w dobrych warunkach glebowych gdzie nie jest przesuszona ziemia pług zachowuje się dobrze natomiast gdy było sucho potrafiło go nadnosić w strone niezaoranej częsci pola ... Drugą sprawą jest problem z zagłębianiem się pługa w suchą glebę ( zmieniłem kąt natarcia słupic na ziemie ale i tak czasami się ślizga albo potrafi wyjśc z ziemi ) dodam że dłuta są dobre. Kombinowałem z ustawianiem śruby i zaczepiłem ja w otworze stałym aniżeli fasolkowatym żeby pług szybciej wchodził w ziemie ale znowu póżniej jest problem z kopiowaniem terenu.. Z góry dzieki za wszelkie rady i opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Jak jest sucho to nalezy zmienić ustawienia i tyle. Nie da się zawsze orać na jednym i tym samym ustawieniu, właśnie ze względu na różną glebę

Jeśli masz problem z kopiowaniem, to masz źle ustawioną automatykę w ciągniku. Generalnie w bardzo suchą glebe pług się gorzej zagłębia, a niektóre wogóle

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj