karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

damianos95    436

Pewnie będzie pod koniec 2023 ale czytając założenia to nie będzie tak prosto go zdobyć albo raczej spełnić wymagania

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137

Niby o wymaganiach czytałem ale nie wiem czy to napewno te niby było że albo srednia wojewódzka czy tam krajowa albo wartość ekonomiczna minimum 15 tys niby dali więcej wartości jak chyba gospodarstwo nie ma tej średniej wojewódzkiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

Trzeba pamiętać że rolnik idąc , na emeryturę nie musi od dawać ziemi .

Nie będzie takie proste pozyskanie nawet dzierżawy .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

No to też i że że słonecznikiem już nie będzie można no i podobno nie będzie można kupić ziemi od rodziców jak teraz robili i wzrost wieksz chyba telrzeba zrobic i ciekawe czy tu też nie będzie promowane eko

A dzierżawa na 10 lat no i jak wtajniczysz kogoś to bynajmniej u mnie byś nie dostał albo takie warunki że byś jeszcze do niej dokładał 

@galan99 jak myślisz ktoś kto wziol młodego wcześniej to będzie mógł wziąć ten nowy rmg ?

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
14 minut temu, damianos95 napisał:

No to też i że że słonecznikiem już nie będzie można no i podobno nie będzie można kupić ziemi od rodziców jak teraz robili i wzrost wieksz chyba telrzeba zrobic i ciekawe czy tu też nie będzie promowane eko

A dzierżawa na 10 lat no i jak wtajniczysz kogoś to bynajmniej u mnie byś nie dostał albo takie warunki że byś jeszcze do niej dokładał 

@galan99 jak myślisz ktoś kto wziol młodego wcześniej to będzie mógł wziąć ten nowy rmg ?

To że ze słonecznikiem już nie będzie można podwyższyć wartości ekonomicznej to duży minus więcej nawet te poniżej 10ha gospodarstwa nie mają szans na dostanie tego a wzrost z tego co pamiętam i czytałem to niby 30%

Edytowano przez rolnik039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37

W piątek oglądałem webinarium o nowym PROW to była mowa ,że ktoś kto wziął młodego to nie będzie mógł startować teraz na RMG

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
28 minut temu, melepeta napisał:

W piątek oglądałem webinarium o nowym PROW to była mowa ,że ktoś kto wziął młodego to nie będzie mógł startować teraz na RMG

Daj jakiś link do tego czy na żywo to leciało ? Ja niby słyszałem że mieli to zmienić ale kto wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Napisze jeszcze raz. Ogarnijcie się i przestańcie wymyślać. Konkrety nie są jeszcze znane 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szym94    8
masa24 napisał:

Napisze jeszcze raz. Ogarnijcie się i przestańcie wymyślać. Konkrety nie są jeszcze znane dokładnie, zgadzam się 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
18 godzin temu, masa24 napisał:

Napisze jeszcze raz. Ogarnijcie się i przestańcie wymyślać. Konkrety nie są jeszcze znane 

Dziwisz się każdy by chciał od nowa tym razem 100 przytulić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ja wszystko rozumiem , tylko po co sue nakręcać i żyć domysłami . Czas pokaze jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    114

Pany, a korzystając z obecnego Prowu i RMG, będzie można się ubiegać w nowym Prowie na MMG? Czy raczej jest to wykluczone? 

Edytowano przez Mateusz45288

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
Dnia 17.12.2022 o 08:31, Celownik07 napisał:

Zmniejszyc liczbe punktow do wymaganego minimum. Czyli moge to zrobic przed wyplata drugiej raty, a realizowac bp tak jakbym byl juz po korekcie ( czyli odejdzie pare wymogow ktore sa w aktualnym bp)?

Tak to działa, przynajmniej w moim regionie. Przed drugą ratą składa się prośbę o zgodę na zmianę biznesplanu (wraz z korektą) i nie ma problemu z pozytywną decyzją. Trzeba tylko pilnować minimum punktowego.

Ale oczywiście upewniłbym się w swoim biurze powiatowym, bo potrafią mieć swoje przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

kolego galan, jezeli nei masz pojecia o temacie to laskawie nie wprowadzaj w blad. program restrukturzyacja malych gospodarstw bedzie zarowno dla malych i srednich jak to nazywasz. Obecnie prog wynosi 13 000 euro, został podniesiony do 25 000 euro wielkosci ekonomicznej.  Wiesz co to oznacza?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Mniej więcej oznacza tyle że więcej ludzi gospodarstw będzie mogło ubiegać się o ten program będzie większa konkurencja i zapewne wszyscy nie dostaną no i ńjeszcze to że w końcu będzie coś dla tych co byli za dużo na rmg a zbytali na modernizację 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
1 godzinę temu, masa24 napisał:

kolego galan, jezeli nei masz pojecia o temacie to laskawie nie wprowadzaj w blad. program restrukturzyacja malych gospodarstw bedzie zarowno dla malych i srednich jak to nazywasz. Obecnie prog wynosi 13 000 euro, został podniesiony do 25 000 euro wielkosci ekonomicznej.  Wiesz co to oznacza?

do 25 000 euro wielkosci ekonomicznej

Ten próg nie będzie dla małych 5 ha na 25 000 euro , ze sprzedaży uzyskać . do 13 000 euro , mieli problemy uzyskać i podnieść .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

No ładnie to "do" robi różnicę bo dostaniesz mając 10tys 15tys cz 20tys i od tego wzrost 30 % ale sprzedaży a nie SO jak teraz czyli daje to tyle że więcej ludzi może się załapać 

Tu nie masz że weźmiesz kasę i masz z 3czy 5ha zrobić 25tys wielkości bo fakt wtedy byłoby to mało realne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
31 minut temu, galan99 napisał:

do 25 000 euro wielkosci ekonomicznej

Ten próg nie będzie dla małych 5 ha na 25 000 euro , ze sprzedaży uzyskać . do 13 000 euro , mieli problemy uzyskać i podnieść .

nie masz pojecia o czym mowisz dlatego przestan wprowadzac w blad   ,  25 000 czy 13 000 to nie jest wartosc sprzedanych produktowy tylko wartosc wielkosci ekonomicznej ktora liczy sie specjalnymi wspolczynnikami

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1290
55 minut temu, galan99 napisał:

do 25 000 euro wielkosci ekonomicznej

Ten próg nie będzie dla małych 5 ha na 25 000 euro , ze sprzedaży uzyskać . do 13 000 euro , mieli problemy uzyskać i podnieść .

I dobrze nikt nie będzie brał dofinansowań na krzywy ryj na słonecznik, najlepiej będzie zwiększyć jakąś zwierzyną

Dnia 17.12.2022 o 19:00, galan99 napisał:

Trzeba pamiętać że rolnik idąc , na emeryturę nie musi od dawać ziemi .

Nie będzie takie proste pozyskanie nawet dzierżawy .

Pierdolnie na zawał i będzie więcej spraw majątkowych w sądach takie udogodnienie

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj