Zaloguj się, aby obserwować  
MrJCBx7m

FENDT serii 500 Odblokowanie skrzyni z 40km/h na 50 km/h

Polecane posty

MrJCBx7m    12

Witam !

Mam doczynienia z FENDTem 514 rok 98-2000 i ma on zablokowaną skrzynię biegów.

Wszystko ładnie sprawnie się rozpędza lecz po przekroczeniu 42 KM/h jest zmiana półbiegu na niższy (prawdopodobnie tak aby więcej się nie rozbujał)

I główne pytanie czy da to się samemu odblokować czy trzeba to zrobić za pomocą komputera ?

Czy ktoś z was już odblokował ?

Proszę o odpowiedzi i najlepiej żeby było wytłumaczone krok po kroku :)


Fendt Favorit 514C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Z tego co wiem to żeby odblokować skrzynie to trzeba do komputera podłanczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Poszukaj jakiegoś pracownika serwisu, może po godzinach zrobić Ci to za parę pln, sam nie poradzisz sobie, trzeba podłączać się pod sterownik skrzyni biegów.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJCBx7m    12

było ale się nie da z tego nic wywnioskować bo zaczeli temat o miśkach ... więc ponawiam pytanie co dokładnie robić ?


Fendt Favorit 514C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Poszukaj jakiegoś pracownika serwisu, może po godzinach zrobić Ci to za parę pln, sam nie poradzisz sobie, trzeba podłączać się pod sterownik skrzyni biegów.

 

To pachnie kryminałem, sam osobiście znam taki przypadek. W razie wypadku, osoba która dokonała przeprogramowania już nigdy nie będzie cieszyła się szczęściem.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

To pachnie kryminałem, sam osobiście znam taki przypadek. W razie wypadku, osoba która dokonała przeprogramowania już nigdy nie będzie cieszyła się szczęściem.

Kolega pytał o możliwość więc podpowiadam rozwiązanie. Nie pochwalam tego bo stan naszych dróg jest jednak nie do końca zadowalający, przepisy definiują jasno prędkość, poza tym jakby nie było, jest to duża masa maszyny i wyhamować w czas taki wagon nie zawsze się udaje więc trzeba się dobrze zastanowić nad tym. Mam dwa Fendty, jeden miał fabrycznie odblokowaną skrzynię, drugi jest na kagańcu i nie zamierzam nic z tym robić, 5 min dłuższej jazdy to czysta przyjemność w takiej maszynie, a może uratować czyjeś życie na drodze.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Mi jakieś głosy chodziły że już nie ma tego obowiązku że ciągnik nie może przekroczyć 40km/h, ale czy to prawda jest to nie powiem. Ale to jest troszkę głupota bo przy 40 też można spowodować wypadek. Ktoś jak będzie miał skrzynie 60km/h i jeździł z głową to nic się nie dzieje. Najlepiej mieć ciągnik wyposażony w pełną amortyzacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Amortyzacja nie zastąpi zdrowego rozsądku, poprawia jedynie komfort jazdy.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No tak, ale jak ma się amortyzacje w ciągniku, to kierowca nie reaguje na wstrząsy i czuwa nad wszystkim. A bez amortyzacji przy 50km/h jak by wpadł na nierówności to dużo łatwiej można stracić panowanie nad ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak przyczepa zacznie bujać ciągnikiem przy tych 50km/h to żadna amortyzacja nie pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJCBx7m    12

powracam do tematu ... Kupiliśmy właśnie ciągnik z Francji ,a mianowicie FENDT 514c 98r komputer już mam załatwiony :) tylko teraz pytanie co należy tam przestawić / przeprogramować ?


Fendt Favorit 514C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Lepiej żeby ten kto to będzie robił wiedziałc o robi. A nie dopiero uczył się na twojej skrzyni. Być może trzeba tylko wyłączyćjakąś funkcje, ewentualnie coś przestawić.

Co do kryminału. U nas policja idzie po najniższej lini oporu. Jeśli ty w kogoś walniesz to będzie twoja wina. Jeśli ktoś w ciebie jego. Nikt dochodził ile jechałeś nie będzie. Oczywiscie mając tak szybki ciągnik warto jeździć z głową i mieć wszystko czyli ciągnik i ewentualnie jakieś przyczepy do niego w dobrym stanie technicznym.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJCBx7m    12

Mi chodzi tylko o to jak co się przestawia/wyłącza ... Miśków w to nie mieszajmy ! Zadane pytanie jak to zrobić ,a wy znowu zmieniacie temat !


Fendt Favorit 514C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Musisz przeprogramować komputer. Są gotowe oprogramowania z różnymi wartościami prędkości.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJCBx7m    12

A te oprogramowania są w komputerze ciągnika ? czy trzeba je mieć, bądź są w komputerze co podłączamy ?


Fendt Favorit 514C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Musisz mieć swego rodzaju komunikator pomiędzy sterownikiem skrzyni a zwykłym komputerem. Odpowiednie oprogramowanie, które będzie w stanie skomunikować się z komputerem skrzyni biegów. Finalnie musisz posiadać obraz oprogramowania, który musisz wgrać - nadpisać. Sam connector kosztuje parę ładnych tysięcy pln + licencjonowane oprogramowanie dostępne dla serwisu.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie co to może być za objaw szarpania na 3 biegu i 3 półbiegu w polu - praca niezbyt ciężka  ??? Na innych półbiegach ok , nawet w orce na 4 półbiegu i 3 biegu jest ok inne też niby ok oprócz tego 3 półbiegu i 3 biegu . Co to może być ? Czy uszczelnienia na tych ,,choinkach" półbiegach ? Jezdzic nim nadal ? . Dodam , że na drodze na 3 półbiegu i 3 biegu nie szarpie tylko w polu .
    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj