Patrick345

Radio w Ursusie C-330

Polecane posty

wsk125ccm    11

Jeśli chcesz słuchać często radia, to radzę kupić starego kaseciaka blaupunkta czy pionieera, dużo lepiej będzie zbierał stację od tego "no-name".

Dobrze by było, jeśli znalazł byś aukcję z obciętą wtyczką ISO (często oznacza to, że radio jest kradzione, ale nie zawsze) wtedy jest łatwiej podpiąć kabelki zasilania i głośników.

+ (często czerwony kabelek) podpinasz pod masę ciągnika (jeśli masz prądnicę), jeśli alternator to pod + z akumulatora

- (często czarny kabelek) podpinasz pod masę (jeśli masz alternator), jeśli prądnicę to pod - a akumulatora.

Ważne, jeśli masz prądnicę, żeby radio nie dotykało obudową masy ciągnika - robi sie zwarcie.

Kabelki od głośników obojętnie jak podepniesz to i tak będzie grało ;)

I przy zakupie anteny patrz jakie masz gniazdo w radio, bo są różne.

 

 

Czy gdzieś nie było podobnego tematu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja w 1224 wlasnie zamontowalem radio Blaupunkta i tez mam ISO i jest czerwony kabel do stacyjki (po wyciagnieciu kluczyka radio sie wylacza), niebieski do + z akumulatora, po to ze jak wyciagniesz kluczyk to staly prad podtrzymuje napiecie w pamieci radia i nie kasuje stacji zapisanych (jesli masz na pokretlo ustawiane stacje to nie ma takiego kabelka) i czarny to masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Na radiu lub w instrukcji będzie rozpisane jak podłączyć głośniki, żółty (w samochodach jest podłączony pod stacyjke) i czerwony (główny plus) możesz razem pod jeden plus podłączyć, czarny to masa.

Co do wyboru radia , to popieram wypowiedź wsk125ccm, kup starego blaupunkta niż ten nowy badziew. Ja w fergusonie mam kaseciaka blaupunkta i najtańszą antenę i lepiej ściaga fale niż nowy wujasa JVC za który wybulił 350pln


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

stanę w obronie tych radioodtwarzaczy kupiłem takie też myślałem że będzie to szajs ale jednak nie i jest całkiem przyzwoicie jak za tą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mam kilka sztuk radii dalco i sa za***iste dwaz mp3 drugie z dvd i trzecie karty pamieci i mam jedno panasonika i sie bardzo czesto zawiesza . tanie fradia polecam dalco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beczka57    86

A więc tak mam audio ze skutera czyli x2 głośniki 140V i wzmacniacz 240V w zabudowaniu czyli obity skórą i chcę to jakoś zamocować czy przebudować aby pasowało do c 330 z kabiną bartesko i nie wiem jak prosze o pomoc :rolleyes: nie chciał bym tak bardzo rozcinać tego zabudowania ale jeśli będzie trzeba... aaa i żeby to było nie tak daleko od akumulatora bo krótki kabel... ;/ ale jeśli trzeba będzie to i dokupie no i żeby to tak choć trochę wyglądało :D

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam pomysł wkładania radia do ciągnika C330 bo to nie jest klasa pojazdów przystosowana do takiego urządzenia. Jak ustawisz na przyzwoitą głośność to nic nie usłyszysz a jak będziesz chciał zagłuszyć głos silnika to tylko dorobisz się szybszego ubytku słuchu.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

w c330 radia nie slychac tak samo jak w 360 a wogule po co komu radio a co to tych wat patrz na RMS to sie liczy a nie wat i moc szczytowa może miec 1000 vat a RMS tylko 100 czyli gówno


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Czemu do nowej kabiny Bartesco ja bym założył radyjko :) przecież nie jeden kto ma nową kabinę na ciapku mówi że jest cichutko. No ale chyba że wy macie wieś tuning zrobiony i macie porozwiercane tłumiki tak żeby było słychać we wsi położonej dwa kilometry dalej to ja się nie dziwię że radia nie usłyszycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beczka57    86

A więc już wiem... W głośnikach są magnesy i położe to na częśc maski przed kierownicą w kabinie i to sie trzyma tylko problem czy głośnikom się coś nie popsuje a dokładnie czy się np. nie rozmagnesują a i jeszcze to jakoś przykręce do kabiny ale i jeszcze nie wiem pod który bezpiecznik podłączyc??? ale spoko już se z tym poradze tylko żeby się nie rozmagnesowały czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beczka57    86

Czemu?

Ale będzie służył tylko częściowo

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

beczka57 po twoim glupim pytaniu czemu po pierwsz emagnes jest poto aby poruszał cewka jesli mu zabierzesz troszke mocy to bedzie tak jakbys go obrócił do góry nogami i położył zeby membrana nie miała ruchu czyli sie spali po drugie do głośnik 10 cm musi miec skrzynie ok 2 l pojemnosci zeby wszystko dzialalo jak ma byc a nie jakies za magnesy przyczepie na maske buahhaha nie moge ile koles ty masz lat 13 ? i u w dziadka w 30-tce chcesz audio zrobić ? po co pod bezpiecznik osobno ciągniesz instalacje do radia i na + dajesz bezpiecznik (na kablu)

ja bym to zrobil tak kupil malutki wzmacniacz z wyjsciem na 2 glosniki jako jednostka sterujaca mp3 i tyle ale i tak bedzie lipa bo to c330 a nie deutz fahr

 

słówko do tego co pisze ze mamy tłumiki porozwiercane zagladałeś kiedys do tłumika ? od c330 i widziałes tam wkład bo ja nie , :) to jest tylko rura a dzwięk tłumi sam kolektor to nie jak a aucie katalizator wstepny tłumik srodkowy i końcowy


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beczka57    86

Słuchał cwaniaku gówno cie to obchodzi ile mam lat i w czyjej c330 (akurat w mojej) to robie odpisałeś OK ale nie popisuj się jakimś głupim postem ŻAL i tyle

Edytowano przez beczka57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Widze żu tu co niektórzy sie do kolegi uczepili <_< chyba w pierwszym poście wyraźnie napisał o co mu chodzi i nie pytał tam o rade w takiej kwestii czy wsatwjac audio czy nie, chyba jego prywatną sprawą jest co tam se wstawi i ma do tego prawo. Sam mam u siebie radio i nie narzekam.

A ty kolego Ursus328 troche wuluzuj bo nie ma głupich pytań, tylko są głupie odpowiedzi :lol: , a forum jest chyba po to aby pytac jak ktoś czegoś nie wie :)

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

beczka57 po twoim glupim pytaniu czemu po pierwsz emagnes jest poto aby poruszał cewka jesli mu zabierzesz troszke mocy to bedzie tak jakbys go obrócił do góry nogami i położył zeby membrana nie miała ruchu czyli sie spali po drugie do głośnik 10 cm musi miec skrzynie ok 2 l pojemnosci zeby wszystko dzialalo jak ma byc a nie jakies za magnesy przyczepie na maske buahhaha nie moge ile koles ty masz lat 13 ? i u w dziadka w 30-tce chcesz audio zrobić ? po co pod bezpiecznik osobno ciągniesz instalacje do radia i na + dajesz bezpiecznik (na kablu)

ja bym to zrobil tak kupil malutki wzmacniacz z wyjsciem na 2 glosniki jako jednostka sterujaca mp3 i tyle ale i tak bedzie lipa bo to c330 a nie deutz fahr

 

słówko do tego co pisze ze mamy tłumiki porozwiercane zagladałeś kiedys do tłumika ? od c330 i widziałes tam wkład bo ja nie , :) to jest tylko rura a dzwięk tłumi sam kolektor to nie jak a aucie katalizator wstepny tłumik srodkowy i końcowy

Nie udawaj takiego cwaniaczka bo nie raz już widziałem że jesteś takim kozakiem że co wstawiłeś sobie pierścienie bez napisów do swojej 28 to co kozak jesteś??? Po przeczytaniu twojej wypowiedzi widać że ty masz 13 lat. Kup lepiej sobie słownik ortograficzny jak nie umiesz korzystać w opcji podkreślania błędów. Widać że masz mały iloraz inteligencji jeżeli mówisz że kolega beczka ma 13 jak on nie robi tyle błędów co ty po prostu oczy bolą jak czyta się twoje posty <_<. Jak tłumik to zwykła rurka to po jaki h*j ludzie kupują tłumiki to nie lepiej pójść na złom i jakąś rurę kupić i wstawić i przecież to samo będzie. I nie gadaj że ktoś nie widział tłumika bo chyba ty tylko nie widziałeś tłumika. Dobra chyba że się mylę ale wyjaśnij mi jedną rzecz dlaczego kiedy przewróciłem swój tłumik to wyleciały druty?? Co poprzedni właściciel wrzucił drut żeby lepsze dociążenie było??? No pewni każdy gram w orce się liczy.

Edytowano przez damjan15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

Nie udawaj takiego cwaniaczka bo nie raz już widziałem że jesteś takim kozakiem że co wstawiłeś sobie pierścienie bez napisów do swojej 28 to co kozak jesteś??? Po przeczytaniu twojej wypowiedzi widać że ty masz 13 lat. Kup lepiej sobie słownik ortograficzny jak nie umiesz korzystać w opcji podkreślania błędów. Widać że masz mały iloraz inteligencji jeżeli mówisz że kolega beczka ma 13 jak on nie robi tyle błędów co ty po prostu oczy bolą jak czyta się twoje posty <_<. Jak tłumik to zwykła rurka to po jaki h*j ludzie kupują tłumiki to nie lepiej pójść na złom i jakąś rurę kupić i wstawić i przecież to samo będzie. I nie gadaj że ktoś nie widział tłumika bo chyba ty tylko nie widziałeś tłumika. Dobra chyba że się mylę ale wyjaśnij mi jedną rzecz dlaczego kiedy przewróciłem swój tłumik to wyleciały druty?? Co poprzedni właściciel wrzucił drut żeby lepsze dociążenie było??? No pewni każdy gram w orce się liczy.

 

 

fakt może i mam mało lat i robie dużo błędów co do tłumika chyba mówisz o płaskim a nie o okrągłym za 60 zl

a co do pierscieni tak jeste kozak bo posłużą 2 razy dłużej niż te Prima


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Spokojnie te dwa wystarczą, trochę by mi było szkoda dawać takie głośniki do ciapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

A telewizor da się zamontować?z jakąś np. cyfrą + :rolleyes: Moim zdaniem ciągnik raczej jest do prac polowych a nie słuchania muzyki , której i tak mało słychać w stukocie ciapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj