Patrick345

Radio w Ursusie C-330

Polecane posty

damjan15    0

Jak chcesz to i platformę N sobie zamontuj i do tego plazmę 50 cali. Ja to nie rozumiem niektórych bo co kogo obchodzi że ktoś chce sobie radio zamontować w ciapku :blink: jego kasa jego zdrowie B). Może w czasie orki nie będzie słyszeć ale jak się nie szaleje i się jeździ na wolnych obrotach to czemu nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

albo nie chce słuchać jak mu zawory wala ;d i woli sie nie denerwowac tym dzwiękiem ja przed remontem jak zdjolem kabine to po 3 dniach znowu zalorzylem nie moglem patrzeć na to jak on kopci raz na biało raz na czarno i wszystki dym jeszcze na mnie szedl podczas orki


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja kiedyś do ciapka chciałem założyć radio,a po to że jak się jechało po warzywa no pole i ciągnik stał,a ja np. godzinkę rwałem coś tam,to strasznie smutno.tylko z tego względu-coś by tam gadało i grało.teraz ursusów nie posiadam i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil040193    31

W C-330 to jeszcze jakoś ujdzie ;) . Pomyślcie sobie jak niektórzy zakładają do C-360 :P . W 30 to przynajmniej zwolnic nie słychać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam555dt    0

muj wujek ma w c-360 i normalnie slychac,ale trzeba miec szczelna kabine . mój kumpel nie ma wyciszonej kabiny a jest słychać nawet przy transporcie , a c 330 chodzi prawie o połowe ciszej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Zaczynając od początku widząc radio ze zmieniarką panasonica w komplecie wraz z okablowaniem zachorowałem na nie a tym bardziej że chłop oddał mi to za ok 40 zeta oczywiście zakup był z zamiarem montażu audio do ciapka :D. Teraz mam dylemat z głośnikami jakiej firmy i "mocy" bo czasem mam wrażenie że jest zawyżana wybrać? Prosiłbym o linki z alledrogo i dobrze by było żeby cena wraz z przesyłką mieściła się w bańce :)

Moje propozycje:

http://allegro.pl/czystosc-dzwieku-6x9-700w-tuning-i1809181106.html

http://allegro.pl/2-glosniki-6-x-9-cala-300w-peiying-elipsy-6985-i1831199417.html

http://allegro.pl/12507-markowy-spx-2szt-czterodrozne-duza-moc-tg-i1812024394.html

A co w ogóle myślicie o takich kolumienkach są warte uwagi? http://allegro.pl/okazja-kolumienki-dalco-flb-330-nowosc-400-watt-i1814388600.html

Edytowano przez damjan15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamosxx    0

kolego ja też mam radyjko w swojej c330 kabinka nie jest szczelna ani wygłuszona a i tak dorze słychać :) i nie wiem skąd wy takie wnioski wyciągacie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamosxx    0

ludzie po jaki ch*j gadacie takie głupoty że radia w ciapku nie będzie słychać będzie dobrze słychać nawet przy głośnikach 65wat wiem coś o tym bo sam mam zamontowane radyjko ;p

 

A Ty gdzie jesteś, przed budką z piwem, że się tak wyrażasz? czy na forum?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzeniu95    0

Siema za nidługo bede się brał za kąpletną wymianę instalacji elektrycznej w moim 328/30, i mam w planach zamontowac taki sprzęcik -- http://allegro.pl/gl...2917201610.html .

Jedyny problem w tym, ze zasilanie Subwoofera to normalny kabel 230V a nie zasilacz np. 12V i nie wiem jak, ani z kad poprowadzic prąd..

Ma ktoś jakieś pomysły albo robił z tym ??

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Czyste basy :unsure: ......dźwięk przestrzenny :blink: w c330 ????????? :D :lol: Szkoda czasu , kasy i zachodu :P . Normalne radio jeszcze rozumiem ale bez świrowania panowie :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolega wyżej audio jest potrzebne bo sam mam ale można to zrobić wiele prościej i taniej wystarcza 4 najtańsze głośniki zwykle radio nawet kaseciak bo płyty w kurzu i tak nie będą chodziły po co pchać się w koszta to nie John deere ze szczelna kabina klima i filtry przeciw kurzowi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

kwestie czy jest sens pomijam. Czysto merytorycznie. Tam jest zasilanie właśnie 12V, na kablu masz transformator 230/12V. Wystarczy dobrać wtyczkę lub obciąć tą z kabla(od strony subwoofera) i tyle. Kiedyś miałem coś takie zrobione w służbowej pandzie :D. Najlepiej będzie jakieś używane czy tanie radio na USB lub karty np SD bo płyty w ciapku nie posłuchasz)

mariuszd93 ten sprzęt i czysty dźwięk :rolleyes:

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzeniu95    0

mariuszd93 kwestja gustu :P Głośniki leżą w kącie i są Mi nie potrzebne wiec trzeba je jakoś wykożystać, a czy przesadą mątowac system 5.1 w c330 to sie okaże :D

 

 

mtracz tak sie napisało.. Co do przetwornicy to mogła by być taka http://allegro.pl/przetwornica-pradu-12v-230v-200w-pro-bass-polska-i2918544436.html

Edytowano przez Grzeniu95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Ale poco Ci ta przetwornica? Chcesz zamieniać 12V na 230V i z powrotem na 12V ?


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Najpierw trzeba się upewnić jakie napięcie jest w urządzeniu po transformatorze. Jeśli jest 12V to jaka ma tolerancje na napięcie zasilania, bo nie koniecznie będzie chciało wytrzymać 14,5V. Jeśli wytrzyma to oczywiście podpinać bezpośrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest sens zakładać taki sprzęt audio do C330. Kabina w twoim ciapku musi być naprawdę szczelna kurz swoje zrobi.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

ma 12V. Jaką ma tolerancje.... co tam masz za układ? to jest najprostszy wzmacniacz zasilacz tez nie jest jakiś laboratoryjny czy choćby stabilizowany więc precyzji niema w ogóle. Jak zresztą mówiłem miałem tak podłączone w służbówce - miało być na kilka dni przejeździłem rok i wszystko działało. Kurz mu nic nie zrobi, ale zawsze można odkręcić głośnik w subwooferze i wzmacniacz przykryć filcem , poprawi tez to brzmienie


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Panowie jest sens zakładać taki sprzęt audio do C330. Kabina w twoim ciapku musi być naprawdę szczelna kurz swoje zrobi.

hehe kolega będzie na panienki jeździł :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzeniu95    0

ukasz chyba najprościej bedzie uciąć koncowke kabla i po problemie.. Podłonczy sie np. pod stacyjke.

 

 

Roki212 czemu nie :P

 

masseyferguson6140 jak się zakurzy to się wydmucha sprężonym powietrzem ;)

Edytowano przez Grzeniu95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Ja radio mam podłączone do rozrusznika i jakoś nic sie nie dzieje. jest stały prąd. nic się nie grzeje i jest wszystko OK :) a jak założysz te głosniki to na pewno będzie z nich dobrze słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

ukasz chyba najprościej bedzie uciąć koncowke kabla i po problemie.

Jak ty chcesz to podpiąć?

Odciąć wtyczkę i podpiąć się tym przewodem? I tyle?

 

 

@dominik55 co to za argument, że u ciebie dobrze działa radio jak nawet nie raczyłeś napisać co to za radio. Jakies nietypowe?

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

dokładnie. Tyle że nie chodzi mi o wtyczkę na 230V jak masz w domu a o wtyczkę od strony subwoofera (na kablu jest zasilacz). Oczywiście połączyć TRZEBA przez bezpiecznik istniejący lub dołożyć


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

@ukasz to było pytanie do @Grzeniu95, bo wiem że ty umiesz to podpiąć. Ale chciałem się upewnić, że on wie jak ma to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj